anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

technika fotografowania z lampa blyskowa.

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

technika fotografowania z lampa blyskowa.

witam,

jak w temacie. szukam jakis dobrych skryptow albo rad od Was jak poprawnie fotografowac z lama blyskowa.

32 ODPOW. 32
profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

może tym razem uda mi się skończyć i nie wyłączą mi prądu :smileyredface:
Oglądnąłem filmik na którym Pan Gary Fong prezentuje Lightsphere Universal, Half-Cloud - Kris, używasz tego modelu? Powiesz coś więcej na jego temat.

Sprawa II
Ceneo daje takie wyniki co do tego produktu http://www.ceneo.pl/Akcesoria_do_lamp_blyskowych;szukaj-lightsphere

Czy ktoś wie co oznaczają symbole: C2, C3, cloud, II, I, I clear, I cloud, II clear, II cloud? :c31 Są to tylko nic nieznaczące symbole, czy może czymś to się różni :c69 :c18 ? Czy któryś z nich jest dedykowany do mojej lampy :c18
Jak widać rozpiętość cenowa od 15-60 zł - nie chcę kupić badziewia, ale też nie chce aby nie działało tak jak powinno i wydawać pieniędzy w błoto - zwłaszcza w tej chwili :c7

Na allegro jest podobnie ale jest jeden produkt którego wartość to 270PLN :c3 czy ktoś miał z tym styczność, skąd taka różnica ceny? Może ktoś wie czy efekty jakie daje ten produkt a te z przedziału 15-60PLN dzieli aż taka duża przepaść jak w cenie? :c18 :c69

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tad29 napisał(a):

Czy ktoś wie co oznaczają symbole: C2, C3, cloud, II, I, I clear, I cloud, II clear, II cloud? :c31 Są to tylko nic nieznaczące symbole, czy może czymś to się różni :c69 :c18 ?



Rozmiary oznaczane są literką C (czasem D) - w zależności od wielkości głowicy lampy mamy przy nich różne cyfry - C1, C2, C3, C4

Cloud to mleczny kolor "kubka" - bardziej zmiękczający światło, zabiera jednak więcej mocy lampy (konieczna korekcja błysku).

Clear to przezroczysty "kubek" który nie zabiera już tyle mocy lampie, ale światło jest bardziej ostre. Te oznaczenia I, II to nie bardzo wiem o co chodzi - być może to oznaczenie generacji, albo stopnia gradacji koloru..

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

tad29 napisał(a):

Czy ktoś wie co oznaczają symbole: C2, C3, cloud, II, I, I clear, I cloud, II clear, II cloud? :c31 Są to tylko nic nieznaczące symbole, czy może czymś to się różni :c69 :c18 ?



Rozmiary oznaczane są literką C (czasem D) - w zależności od wielkości głowicy lampy mamy przy nich różne cyfry - C1, C2, C3, C4

Cloud to mleczny kolor "kubka" - bardziej zmiękczający światło, zabiera jednak więcej mocy lampy (konieczna korekcja błysku).

Clear to przezroczysty "kubek" który nie zabiera już tyle mocy lampie, ale światło jest bardziej ostre. Te oznaczenia I, II to nie bardzo wiem o co chodzi - być może to oznaczenie generacji, albo stopnia gradacji koloru..

Pozdrawiam,



Dzięki, czyli pozostaje nam jeszcze niewiadoma przy I i II...

Trochę poszperałem i: na rynku są prawdopodobnie chińskie Lightsphere oraz DROGIE produkty Garego... ? Czy ktoś miał okazję używać obydwu, czy faktycznie jest aż taka różnica jak w ich cenie? :c18