anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uniwersalny obiektyw Sony

Arek_-----
Początkujący

Uniwersalny obiektyw Sony

Witam!
Chciałbym dokupić sobie obiektyw uniwersalny i taki żeby nadawał się do fotografowania sportów samochodowych ;) Ze względu na ograniczone fundusze rozglądam się za używanym obiektywem i tak oto znalazłem na aukcji sony 55-200 F4-5.6-460zł i sony 75-300 1:4,5-5,6 -540zł. Podpowiedzcie który lepiej wybrać.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
Co rozumiesz pod pojęciem "uniwersalny"? Nie ma obiektywów do wszystkiego...
Jeśli masz w zestawie obiektyw 18-55, to naturalnym uzupełnieniem ogniskowych będzie 55-200.
75-300 ma nieco większy zakres na długim końcu, ale będziesz miał "dziurę" pomiędzy 55 i 75, a poza tym 55-200 jest lepszy optycznie.
Do sportów samochodowych to raczej coś krótkiego - 18-55 będzie chyba lepszy. Wszystko znów zależy - jakich samochodów, w jakich warunkach,z jakich odległości... nie ma "uniwersalnych" rozwiązań.

------------------------------
fotoamator
Arek_-----
Początkujący

Wiem że nie ma w pełni uniwersalnych obiektywów ale jak na razie nie mam funduszy na kilka obiektywów i tak rozmyślam... zdjęcia z zawodów driftingu, 1/4mili i fotografowałbym z niezbyt bliska bo fotografem zawodowym nie jestem i wejścia poza barierki raczej nie dostanę... Obecnie mam kit 18-70 ;)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Wiem że nie ma w pełni uniwersalnych obiektywów ale jak na razie nie mam funduszy na kilka obiektywów i tak rozmyślam... zdjęcia z zawodów driftingu, 1/4mili i fotografowałbym z niezbyt bliska bo fotografem zawodowym nie jestem i wejścia poza barierki raczej nie dostanę... Obecnie mam kit 18-70 ;)



No cóż, ja bym polecił obiektyw Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD. Zdaję sobie sprawę, że to trzykrotnie więcej niż wymienione przez Ciebie obiektywy (gdybym nie zwracał uwagi na cenę to do typowego fotografowania sportu koszt obiektywu byłby dużo większy) ale w fotografii sportowej liczy się jasność i jakość w pełni otwartego obiektywu gdyż bardzo często musisz stosować krótkie czasy więc duża jasność obiektywu, wysoka jakość otwartego obiektywu są pożądane, szybkość AF (tu dużo zależy od body ale i obiektywy wyposażone w silniki są często szybsze niż napędzane śrubokrętem czyli z korpusu). Oczywiście i innym obiektywem da się zrobić dobre zdjęcie. Więc gdy nieprzekraczalną granicą będzie 600 zł to celowałbym w Sony 55-200. Może trochę brakować zakresu ale gdy miałem ten obiektyw to pozytywnie zaskakiwał mnie jakością zdjęć.