anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uzywana lampa

kamils-----
Początkujący

Uzywana lampa

Witam.
Chcialbym kupic lampe. Poniewaz mam ograniczone fundusze a wyczytalem, ze nie warto kupowac zadnego tumaxa/speedlite'a/itd to zdecydowalem sie na uzywana HVL-f42am.
Ceny uzywanych zaczynaja sie od 500zl. Pytanie moje jest takie, czy warto kupowac uzywana? Oczywiscie zakladajac, ze jest w pelni sprawna. Chodzi mi o to czy z biegiem czasu nic sie z nimi nie dziala itp.
Z gory dzieki za odpowiedz.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37

Lampa błyskowa posiada jeden istotny element, który podlega zużyciu, mianowicie palnik.
Nikt nie podaje na jak długo wystarcza palnik, ale nie znam nikogo komu palnik by padł - poza mną, ale ja zrobiłem jakieś 100 000-200 000 zdjęć z lampą więc siłą rzeczy mnie to czekało :c20
Czy warto kupić używkę musisz sobie sam odpowiedzieć. Jednak dwa lata gwarancji to spory czas spokoju. Pytanie, czy stać Cię na inwestycję? Czy może musi Cię być stać na ryzko :c20

Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

:c37

..że się dołączę do tematu..
lepiej hvl-43 od 42 to wiem (już mi kris kiedyś tłumaczyłeś :c34 ) ale lepiej nową 43 czy jakieś używaną ale dobrą 58 :c18 pomijając to że może nie być gwarancji itp.

:question:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

43 ma większy zakres regulacji siły błysku w manualu.

Jeśli nie potrzebujesz wielkich mocy, w zupełności wystarczy. 58 to kobyła.

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Lajam dzięki za odpowiedź :c20

zobaczymy..

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
Tommygun------
Początkujący

Miałem kiedyś hvl 58, teraz mam 43, do amatorskiego użytku w "zwykłych" pomieszczeniach typu mieszkanie/dom itp. (mam na myśli błysk odbity), 43 w zupełności wystarcza, ma praktycznie te same funkcje, jest mniejsza i dużo tańsza. Do tego 2 lata gwarancji i spokoju. Zapłaciłem za 43-kę 9 stówek.
Przy błysku na wprost również powinna aż nadto wystarczyć.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dodam od siebie (jako, że przywołany do tablicy)-moim zdaniem do zastosowań amatorskich, semi-pro, wszędzie tam gdzie wielka LP nie jest aż tak potrzebna oraz wszędzie tam gdzie nie trzeba osobnego źródła zasilania, tam polecam hvl43, zamiast hvl58.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Tommygun dzięki :c20 kris dzięki :c20

przekonaliście mnie do 43 :thumbsup:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
kamils-----
Początkujący

kris napisał(a):

:c37

Czy warto kupić używkę musisz sobie sam odpowiedzieć. Jednak dwa lata gwarancji to spory czas spokoju. Pytanie, czy stać Cię na inwestycję? Czy może musi Cię być stać na ryzko :c20

Pozdrawiam,
kris



No to dales mi do myslenia :) dzieki za odpowiedzi.

Tommygun------
Początkujący

Spróbuj poczekać ale kupić 43, nie tylko kwestia nowy/używany ale to różnica klas, szczególnie ten "bounce system" głowicy, tego mi w canonie 580exII i ostatnim metzu 58af1 brakowało. Naprawdę zestaw jest lepiej zbalansowany, można w pionie odbijać od wbudowanej karty, warto przemęczyć się dłużej bez lampy ale jednak dołożyć do 43-ki.