anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamiana sigmy 70-200/ 2.8 na stałki

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Zamiana sigmy 70-200/ 2.8 na stałki

Ostatnio rozmyślam nad przeprowadzeniem pewnej zamiany w swoim ekwipunku. Mianowicie planowałem sprzedać Sigme i za te pieniądze zakupić:

Sony 85/2.8
Sony 35/1.8
Minolta 70-210/4 (w zastępstwie tele)

Takie cos chodzi mi po głowie, z uwagi tego, że Sigma waży sporo, rzadko ją noszę, a demonem ostrości na 2.8/4 nie jest.

Tutaj mam do Was pytanie:

Czy wyżej wymieniona zamiana coś da? Czy flinta ma w miarę sprawny AF, tak aby zastąpić sigme (rzadko w sporcie) ?

Do jakości na 2.8 mialbym Sonego, bo czytałem całkiem niezle opinie.

Co myślicie o takich posunięciach ?

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Quartz napisał(a):


Sigma na f/4 (domknięta o 2 działki) i tak powinna być lepsza, niż flinta w pełni otwarta.



Sigma domknięta do f:4 będzie przymknięta o jedną działkę przysłony.

Quartz napisał(a):


Mam do Was jeszcze 1 pytanie - zdarza się Wam brak komunikacji z body, przy zapięciu cięższego szkła ?



U mnie zdarzają się kłopoty z zapięciem lżejszego szkła (Tamrona 17-50). Zakładam obiektyw, przekręcam i ... nie działa. Co jest? Próbuję go docisnąć do końca i się nie daje. A przycisk blokady zapięcia obiektywu jest wciśnięty. Muszę jeszcze raz zdjąć obiektyw (no, może nie do końca zdjąć ale przekręcić w bagnecie do pozycji do zdjęcia) i ponownie go zapiąć. I zaczyna wszystko śmigać.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Ano fakt, 1 działka przysłony to będzie :thumbsup:

Co do problemów z komunikacją body>szkło: zapinam obiektyw, pojawia się informacja F/--, próbuję docisnąć - nic.

Muszę zdjąć, zapiąć ponownie, aparat zrestartować, a i tak nie zawsze działa.

Gucio50
Początkujący

Quartz napisał(a):

Ano fakt, 1 działka przysłony to będzie :thumbsup:

Co do problemów z komunikacją body>szkło: zapinam obiektyw, pojawia się informacja F/--, próbuję docisnąć - nic.

Muszę zdjąć, zapiąć ponownie, aparat zrestartować, a i tak nie zawsze działa.



Sklep lub polski serwis Sigmy, bez problemu wymienia takie obiektywy. które w warunkach goracego lata we Włoszech, Grecji lub Egiptu moga całkowicie ignorować sygnały z body.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Gucio50 napisał(a):


Sklep lub polski serwis Sigmy, bez problemu wymienia takie obiektywy. które w warunkach goracego lata we Włoszech, Grecji lub Egiptu moga całkowicie ignorować sygnały z body.



Raczej ciężko będzie. Obiektyw nieprodukowany od ... uuuu lub jeszcze dłużej.

Gucio50
Początkujący

piotruso napisał(a):

Gucio50 napisał(a):


Sklep lub polski serwis Sigmy, bez problemu wymienia takie obiektywy. które w warunkach goracego lata we Włoszech, Grecji lub Egiptu moga całkowicie ignorować sygnały z body.



Raczej ciężko będzie. Obiektyw nieprodukowany od ... uuuu lub jeszcze dłużej.



Przepraszam, napisałem nieprecyzyjnie.

Obiektywy na gwaracji, Sigma serwis wymienia lub "dostraja" do body nawet do A77, nawet gdy kupowany był w czasie gdy A77 nie było i nie ma ten obiektyw odpowiedniej nalepki "Ready to Use with A77"

Robia to bezpołatnie, nawet opłacaja kuriera.

Mi wymieniono 17-17 HSM OS itd itp z "dopasowaniem " do A77

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

piotruso napisał(a):



Raczej ciężko będzie. Obiektyw nieprodukowany od ... uuuu lub jeszcze dłużej.




Nie pogniewam się, gdyby mi dali 70-200/2.8 OS HSM :) W obecnej chwili nie wysyłam - mam 3 lata gwarancji na sigmę, więc jak coś się pogorszy, to spokojnie, jeszcze zdążę to załatwić.

Ostatnio znów przeczyściłem styki, wytarłem trochę kurzu z bagnetu sigmy, i działa :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Gucio50 napisał(a):

Quartz napisał(a):

Ano fakt, 1 działka przysłony to będzie :thumbsup:

Co do problemów z komunikacją body>szkło: zapinam obiektyw, pojawia się informacja F/--, próbuję docisnąć - nic.

Muszę zdjąć, zapiąć ponownie, aparat zrestartować, a i tak nie zawsze działa.



Sklep lub polski serwis Sigmy, bez problemu wymienia takie obiektywy. które w warunkach goracego lata we Włoszech, Grecji lub Egiptu moga całkowicie ignorować sygnały z body.


Quartz napisał(a):

piotruso napisał(a):



Raczej ciężko będzie. Obiektyw nieprodukowany od ... uuuu lub jeszcze dłużej.




Nie pogniewam się, gdyby mi dali 70-200/2.8 OS HSM :) W obecnej chwili nie wysyłam - mam 3 lata gwarancji na sigmę, więc jak coś się pogorszy, to spokojnie, jeszcze zdążę to załatwić.

Ostatnio znów przeczyściłem styki, wytarłem trochę kurzu z bagnetu sigmy, i działa :thumbsup:



Sorry.
:c46 Ups, kolejny mój błąd a nawet wielbłąd.
Nie wiem dlaczego tak się zafiksowałem na tej Sigmie 70-210, że nie zwróciłem uwagi =, że Quartz pisze cały czas o 70-200 a te są na gwarancji.
Muszę odpocząć od forum bo walę błąd za błędem.
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie spowodowane niedoczytaniem.

Moderatorzy, dajcie mi jakiegoś czasowego owoca to może prze czas z zakazem pisania polepszy mi się.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

piotruso napisał(a):

Moderatorzy, dajcie mi jakiegoś czasowego owoca to może prze czas z zakazem pisania polepszy mi się.


Errarum humane est.
Ten się nie myli, kto nic nie robi.

Niestety wiele wątków na forum jest na tyle szerokich i niespodziewanie pojawiają się tez dodatkowe elementy, że czasem trudno nadążyć. Też to mam. :)

Nie przejmuj się :)