anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 - tryb M - jasność/ciemność w trybie LV

oldguest
Początkujący

A300 - tryb M - jasność/ciemność w trybie LV

Witam ponownie,
mam pytanie odnośnie trybu M i LV, skąd się bierze ściemnianie/rozjaśnianie wyświetlanego obrazu w trybie LV w przypadku ustawień na niedoświetlenie/prześwietlenie? W trybie VF problem ten nie występuje. Czy da się to jakoś wyłączyć? Jest to o tyle problem, że przy ustawieniach różnych od zalecanych przez światłomierz korzystanie z LV jest praktycznie niemożliwe. Trudno jest prawidłowo ustawić kompozycję obrazu nie wspominając już o próbach ręcznego ostrzenia gdy widzę ciemność/jasność na LCD. Po to przecież jest tryb M, aby móc ustawić własne czasy ekspozycji, a nie ustawiać na parametry ekspozycji zalecane przez aparat (jaki jest wtedy sens istnienia drabinki)? Czy używanie trybu LV z ustawieniem na M ma jakikolwiek sens?

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

stasiek2002 napisał(a):


Hmm, tryb M i fotoamatorzy. Możesz mi powiedzieć który "amator" fotografii korzysta z trybu M?

Super ergonomia, szczególnie dla amatorów ;)



No i właśnie dlatego, że amatorzy nie używają manuala tylko najczęściej robią na Auto lub P (program) nawet nie zauważają problemu z wyświetlaniem za ciemno lub za jasno na ekraniku (bo program automatyczny za nich wyrównuje ekspozycję) a widzą to, co dostaną na zdjęciu.

oldguest
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):

wybacz ale lv w a300 jest tragiczny na ekranie nie wiele widać nawet przy dobrych warunkach oświetleniowych jakbym miał teraz stanąć przed wyborem a200 czy a300 wybrałbym ten pierwszy bo był tańszy i miał jaśniejszy wizjer ;)



Mnie przekonałeś, następna moja lustrzanka będzie A100: duży jasny wizjer i praktycznie za darmo

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

franek4always napisał(a):

pawelszymanski6 napisał(a):

wybacz ale lv w a300 jest tragiczny na ekranie nie wiele widać nawet przy dobrych warunkach oświetleniowych jakbym miał teraz stanąć przed wyborem a200 czy a300 wybrałbym ten pierwszy bo był tańszy i miał jaśniejszy wizjer ;)



Mnie przekonałeś, następna moja lustrzanka będzie A100: duży jasny wizjer i praktycznie za darmo


i po co ten sarkazm :c18

oldguest
Początkujący

Z powyższych postów wnioskuje, że to "udogodnienie" jest "cudownym lekiem" dla "amatorów" na prawidłową ekspozycję i jak mi to nie odpowiada to muszę korzystać z trybu VF. Smuci mnie tylko trochę, że nie można wyłączyć tego "udogodnienia".

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

stasiek2002 napisał(a):

Hmm, tryb M i fotoamatorzy. Możesz mi powiedzieć który "amator" fotografii korzysta z trybu M?



stasiek2002 - kim jest dla Ciebie amator? Mógłbyś zdefiniować?

grzechoslaw
Początkujący

Ja swoją Alfę przełączyłem na M od razu po wyjęciu jej z pudła, bo po to właśnie ją kupiłem :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

O kurcze, to ja najczęściej w trybie A robię...to chyba wstyd... :c46

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

O kurcze, to ja najczęściej w trybie A robię...to chyba wstyd... :c46


:c89 A, bo Ty to amator jestes...



:smileymrgreen:
Ale nic to, będę się wstydził razem z Tobą, bo też najczęściej używam trybu "A" 8-)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

:c89 A, bo Ty to amator jestes...

grzechoslaw
Początkujący

Spokojnie, miałem wtedy takie pojęcie o lustrzance, że dziwiłem się, czemu nawet zdjęcia robione pod okno są czarne. Na szczęście, po 10 minutach odkryłem światłomierz :slight_smile: