anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co robie nie tak? :(

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Co robie nie tak? :(

niepokoi mnie ta czarna obwiednia dookoła dłoni :( co robię nie tak że coś tak dziwnego powstaje , widać jakby to był PS na warstwach z dodanym cieniem , a nie fotka zrobiona w nocy z lampą :(

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Arku, to cień od lampy na tej fototapecie, co z tyłu... :c34

A poważnie - plik z aparatu to JPEG czy RAW? Może to podbicie kontrastu przy konwersji, po prostu?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

nie nie jest to i na jpg i na rawie , kurcze nie wiem może trzeba używać kilku źródeł światłą żeby po prostu coś takiego nie powstawało, a może tylko złe parametry naświetlania , ale na oko przynajmniej mnie wszystko pasuje :(

może dlatego że to wbudowana lampa? jutro po testuję zewnętrzną, może tego nie będzie?

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Mówisz, że wycinałeś tą łapkę? A nie było wcześniej takiego efektu juz? Tylko był skutecznie zamaskowany? Spróbój pędzlem historii i wtedy się okaże. A jak nie to stempel w dłoń i po problemie :thumbsup:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Toxek napisał(a):

Mówisz, że wycinałeś tą łapkę? A nie było wcześniej takiego efektu juz? Tylko był skutecznie zamaskowany? Spróbój pędzlem historii i wtedy się okaże. A jak nie to stempel w dłoń i po problemie :thumbsup:


:c3 Ty w ogóle czytałeś co napisał Arek?

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Sory, źle przeczytałem :slight_smile:
Zmieniłem zupełnie sens tego na odwrót.

To teraz, jak poprawnie już przeczytałem, mogę napisać coś, niekoniecznie mądrego...
Wydaje mi się, że ten cień to jest efekt tego, że z drugiej strony miałeś rękę oświetloną jeszcze światłem od słońca, które po błysku lampy, która nie doświetliła całej dłoni dokładnie (kąt lampy, zauważ, że na dole nie ma tego cienia, tylko na górnej stronie palców) a w efekcie powstała mieszanka światła tworząca cień. Jakbyś miał rękę dokładnie na wysokości lampy mogłoby tego nie być albo byłoby obramowanie całej dłoni :nauseated_face:
To taka moja mała sugestia. Spróbój z tą zewnętrzną. Może ona lepiej to oświetli.

I sorki jeszcze raz za pomyłkę :slight_smile: