anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-CX6 czy HDR-CX11 ?

profile.country.GB.title
JKW600
Nowicjusz

HDR-CX6 czy HDR-CX11 ?

Mam pytanie do osób znających dobrze kamery HD z zapisem na wymienne karty pamięci. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy modem HDR-CX6, a HDR-CX11, poza ilością punktów pikseli. Na stronie Sony znalazłem info o CX6 – nagrywanie filmu HD 1080i, a przy CX11- nagrywanie obrazu filmowego Full HD 1920x1080. Czy to oznacza, że CX6 nie jest Full HD ? Na co jeżeli jeszcze powinienem zwrócić uwagę ?

11 ODPOW. 11
oldguest
Początkujący

Co prawda kamera CX6 nie jest Full HD (zapisuje 1440x1080) ale posiada większy przetwornik i mniejszą rozdzielczość przez co lepiej radzi sobie w ciemniejszych scenach (min 2 lux). Dodatkowo CX11 ma więcej ciekawych rzeczy jak wykrywacz twarzy, uśmiechu, DRO i tryby Quick On.

Podsumowując CX6 lepiej radzi sobie w ciemnych scenach, a CX11 jest dużo bardziej funkcjonalna.

profile.country.GB.title
JKW600
Nowicjusz

Dziękuje za wyjaśnienie.
Czy wiesz może jaki program sprawdzi się przy montażu filmu z kamery CX6 lub CX11 ? I jaki komputer nabyć – na co zwrócić uwagę ? Obecnie mam za słaby komputer, ma problemy z cyfrowymi filmami standardowej rozdzielczości, tak więc przyjdzie czas na wymianę.

oldguest
Początkujący

Polecam Sony Vegas w wersji Platinum teraz sprzedawany np. przez salony w Bielsku, Katowicach i Krakowie z upgradem do wersji 9.0. Coś mocniejszego to wersja Vegas Pro.

Programy charakteryzują nieprzeciętna stabilnością działania, małymi wymaganiami i prostym intarfacem.

Coś dla bardzo początkującego Pinacle Studio Plus. Na plus na pewno j polski i bardzo prosta obsługa, minusy mała stabilność i mała funkcjonalność

KrzysiekS-----
Początkujący

W temacie Pinnacle:
Posiadam Sony CX11E, dokupilem Pinnacle Studio 12 Plus i mam komunikat, że połaczenie z kamerą nie może być realizowane przez USB, a tylko po FireWire (1394). Dotyczy to tylko kamer HD.
Ktoś miał może takie doświadczenia i zna rozwiązanie ? Pinnacle po rozpakowaniu i rejestracji trochę ciężko będzie mi zwrócić do sklepu :(
Z gory dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Krzysiek

oldguest
Początkujący

Nie miałem styczności z tym programem. Ale na pewno nie przed FireWire (to się podłącza kamery HDV) Możliwe że trzeba zaimportować pliki z menu programu. A nie przechwytywać materiału w pierwszej zakładce z tego co pamiętam.

KrzysiekS-----
Początkujący

Dzięki, będę próbował.

AIBO-----
Początkujący

aby edytowac materiał z CX6 lub innej kamery zapisujacej w AVCHD nalezy uzyc programu dostarczonego przez Sony, poczekac az wszystko przetworzy i zapisze na dysku, a potem siegnac do utworzonych plikow z poziomu Pinnacl'a - wszytsko bedzie fajnie dzialalo jesli komputer ma odpowiednia moc obliczeniowa :)

KrzysiekS-----
Początkujący

Dzięki :) Wszystko już działa :)

Pozdrawiam,
Krzysiek

profile.country.pl_PL.title
saremco
Początkujący

Witam serdecznie, jestem początkującą uczestniczką tego forum i mam nadzieję że będę mogła liczyć na wsparcie . :D
Zdecydowałam się na zakup kamery HDR-CX11 dzisiaj , mam nadzieję że nie będe miała problemów . Jest to moja druga kamerka Sony , poprzednia była duża ,ciężka , na małe kasetki.
Mam pytanie czy bedzie możliwość zgrania tych kasetek na karty pamięci lub do komputera i jak to zrobić???/ :( :(