anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odzyskanie plikow MOFF i MODD.

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Odzyskanie plikow MOFF i MODD.

Problem tego typu padl mi windows7 po ponownym ustanowieniu programu udalo sie odzyskac z archiwum cala moja biblioteke filmow lecz bez plikow moff i modd,gdy wlaczylem program PMB zrobil mi analize filmow ale wydal tylko pliki moff i tu jest problem poniewaz wszystkie daty i godziny sa nieprawdziwe,czy jest jakas mozliwosc odzyskac pliki modd lub daty i czas wykonania filmow.Prosze o pomoc.

Ps.Nie wiem czy to potrzebna informacja:filmy wykonuje kamera HDR XR350VE.

28 ODPOW. 28
chloropikryna1961
Poszukiwacz

Czyli dalej czekamy co SONY nam "zapoda" . Ja w swej naiwności nawet napisalem do Japoni i troszke im nawrzucalem. Ale nie mam odpowiedzi .tym samy myslę że chyba doknałem zlego wyboru. Moze canon czy nikon byl by lepszy ?. ale jest jak jest  

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

No tak...... ale ona jest na MAC-a więc nic nie zmieni w kwestii PC i windowsa

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Jęśli napisałeś po angielsku to nic nie zrozumieją...... gdybyć nawsadzał im po japońsku.... to co innego.:smileylaugh:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gwoli uzupełnienia wątku - pojawiła się aktualizacja rozwiązująca problem pojawiających się plików .MODD

 

Mam nadzieję, że teraz praca z Playmemories Home nie będzie już problematyczna. :slight_smile:

 

Aplikację PlayMemories można pobrać stąd: http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/download/playmemories-home/win/pl/index.html (wersja dla Windows)

 

Dodatkowo dodano poprawki dla materiałów z kamery Action Cam.

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Witam....

 

Zainstalowalem dzisiaj łatkę, aby zobaczyć czy problem z "dodatkowymi" plikami został usunięty. Muszę jednak być cierpliwy, komunikat podczas instalacji "mówił", że aktualizacja bazy danych potrwa około 10 minut, a faktycznie zostanie przeprowadzona:

 

01.jpg

 

Nie wiem czy będę w stanie czekać tyle godzin.

 

--------------------------------------------

Uzupełnienie po 45 minutach:

Aktualizacja bazy zdecydowanie przyspeszyła - z 5 godzin do 45 minut.

Żadnych dodatkowych plików w katalogu ze zdjęciami nie zauważyłem. Wydaje się, że wszystko jest OK.

 

Moja maleńska sugestia do autorów programu. W trybie przeglądania fotek niech wyłączą efekt "przesuwania się zdjęć" gdy wybieramy następne zdjęcie, bo jest to męczące dla oczu. Sto razy byłby lepszy efekt zwykłego wyświetlania zdjęć - tak jak ma to miejsce np w ACDSee.

Właśnie między innymi dlatego nie korzystam z programu Sony. Jest jesze więcej mankamentów - złego podejścia do sprawy, ale zmiany chyba nigdy nie weszłyby w życie, gdyż trzeba by było przbudować cały program.


Generalnie - łatka poprawia mankamenty. Brawo.

 

profile.country.PL.title
mareczek87ww
Poszukiwacz

Czytam i czytam.

To wreszcie da się w prosty sposób wyłączyć tworzenie plików .modd?

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

No właśnie, czytam i czytam i nie bardzo wiem w czym te pliki komu przeszkadzają. Ale jeśli Tobie przeszkadzają, to znaczy nie są Ci potrzebne, choć  przecież stworzone zostały w okreslonym celu. Ciekawi mnie to, bo podjąłeś wątek po czterech latach. Ja też używam PMH i nie mam tego problemu.

Znalazłem dla Ciebie w sieci kilka słów wyjasnień dotyczących plików moff i modd, może Ci to wystarczy? Jest w języku angielskim, chyba dasz sobie radę?

http://itstillworks.com/moff-modd-files-12198653.html

profile.country.PL.title
mareczek87ww
Poszukiwacz

Dalej nic nie wiadomo jak zatrzymać ich tworzenie 😞

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Podesłany link prowadził do wyjaśnienia czym są te dwa rodzaje plików. One służą tylko do analizy materiału filmowego. Do niczego więcej. Do normalnego wykorzystnia klipów video te pliki w ogóle nie są potrzebne. Nie znalazłem w PMH sposobu, aby powstrzymać ich tworzenie. Mnie one nie przeszkadzają, a skoro nie są potrzebne do puszczania filmów, to je wywalam. Twórcy PMH mieli jakąś myśl, aby tak skonstruować program, że niby te pliki są ważne. Każdy twórca myśli, że jego dzieło jest najlepsze i trudno oczekiwać, że tym razem będzie inaczej. Nie znalazłem sygnałów o tym, aby programiści tak mieli przerobić aplikację, że byłoby możliwe wyłączenie tworzenia plików moff i modd. Chwilowo trzeba nauczyć się z tym żyć i nie dramatyzować.

 

Sama aplikacja, czyli PMH, jest i tak już obecnie lepsza, niż była kilka lat temu. Ale kto puka, temu otworzą. Pisz na customersupport.pl@eu.sony.com, że nie potrzebujesz, aby te pliki za każdym razem tworzyły się same, a że nie znajdujesz stosownej opcji w ustawieniach, aby ich tworzenie powstrzymać, wnioskujesz o to, aby programiści w następnej edycji aplikacji taką możliwość stworzyli. Jak napiszesz Ty, i napiszą inni, to należy założyć, że to coś da. Te nasze posty czytają przecież przedstawiciele Community Team, którzy swoimi kanałami także mogą to życzenie przekazać dalej. Nie zakładam u nikogo złej woli. I nie czekaj, aż ktoś to załatwi za Ciebie. Innych, mających podobny problem, także zachęcam do pisania takich wniosków.

 

Pamietaj, liczy się tylko aktywność, a nieobecni racji nie mają. Pozdrawiam!