anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Oprogramowanie PlayMemories

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Oprogramowanie PlayMemories

PlayMemories to nazwa oprogramowania służącego do zarządzania, edycji i dzielenia się filmami i zdjęciami stworzonymi przez nas za pomocą kamer i aparatów Sony. Przy okazji tematu poświęconego CES 2012 opisałem zasadę funkcjonowania czterech modułów PlayMemories (LINK), zaś teraz opowiem szerzej o PlayMemories Home.

http://img259.imageshack.us/img259/1498/pmhome.jpg

Nowe kamery Handycam będą zawierać wbudowane oprogramowanie. Oznacza to, że w pudełku nie odnajdziemy już tradycyjnej płyty CD. Zamiast tego, przy pierwszym podłączeniu kamery przez USB do komputera powinniśmy wykonać następujące kroki:

1) Otworzyć program Eksplorator Windows i przejść do dysku PMHOME.
2) Uruchomić plik PMHOME.EXE
3) Postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu ukończenia instalacji.

Jak można wywnioskować z dostępnych zrzutów ekranu, PlayMemories Home posiada interfejs niemal identyczny z PMB. Program ten posiada również budowę modułową - w zależności od potrzeb możemy do niego pobrać dodatkowe funkcje i rozszerzenia, a także zarejestrować zewnętrzne aplikacje wspomagające pracę z multimediami.

Pod względem funkcjonalności i obsługi nie dojdzie zatem do rewolucji, a nastąpi udoskonalenie już działającego oprogramowania. Można się spodziewać, że PlayMemories Home będzie zintegrowany z pozostałymi modułami: usługą przechowywania i udostępniania materiałów on-line oraz narzędziem do edycji filmów na konsoli PS3.

Już udostępniono oficjalny podręcznik Użytkownika dla PlayMemories Home (w języku angielskim), możemy zatem już teraz przekonać się o możliwościach programu. Jest on dostępny pod adresem:

http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/playmemories-home/

28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

oneGabryś, a co jest grane jak PlayMemories widzi dysk (NTFS), widzi zamieszczone na nim fotki, ale nie widzi zamieszczonych na nim plików video???

przegrałem klipy video z dysku zewnętrznego na kompa. PlayMemories widzi na kompie fotki, ale nie widzi plików video... cuda czy co ???

Pomoc on-line radzi coby dodać foldery w których sa pliki, ale to było zrobione. Więc raz jeszcze: widzi na przykład pliki JPEG ale nie widzi żadnych plików video znajdujących się w tym samym katalogu :(



aro_40, dzięki za sygnał na temat PlayMemories Home. Spróbujmy prześledzić opcje odpowiedzialne za import i wyświetlanie filmów w tej aplikacji:

Jeśli materiały multimedialne nie są bezpośrednio zaimportowane z kamery do programu, a - tak jak u Ciebie - skopiowane na twardy dysk, należy je dodać do biblioteki PMH. W tym celu w głównym menu programu wybieramy Plik -> Dodaj foldery. W oknie, które nam się pokaże, zaznaczamy foldery z naszymi filmami. Ten etap masz już za sobą.

Tak dodane pliki powinny być domyślnie widziane jako miniaturki w głównym oknie programu. Jeśli nam się nie pokazują, należy przejrzeć kilka opcji w menu:
1) Widok -> Typ plików -> Pokaż tylko filmy wideo
2) Widok -> Pokaż ukryte pliki multimedialne
3) W lewym dolnym rogu okna programu kliknąć ikonę "Widok folderów"
4) Widok -> Odśwież

Po wykonaniu tych operacji, powinieneś mieć swobodny podgląd wszystkich dodanych plików filmowych.
Pozdrawiam i... mimo wszystko zachęcam do aktualizacji do PMH :)

aro_40
Początkujący

oneGabryś, obawiam się, że w teorii to może i działa, ale nie w praktyce :(
Zainstalowałem ponownie PlayMemories, i postapiłem krok po kroku jak pisałeś... niestety nadal plików video nie widać :(:(:(

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

aro_40, w takim razie mam trzy pytania:
- Jaki posiadasz system operacyjny?
- Czy masz zainstalowany jakiś pakiet kodeków?
- Czy pliki z filmami otwierają się w domyślnym odtwarzaczu (Windows Media Player)?

aro_40
Początkujący

aro_40, w takim razie mam trzy pytania:
- Jaki posiadasz system operacyjny?
- Czy masz zainstalowany jakiś pakiet kodeków?
- Czy pliki z filmami otwierają się w domyślnym odtwarzaczu (Windows Media Player)?


XP SP3
K-Lite Codec Pack
Nie, otwieraja się w GOM-ie

seta_lp
Początkujący

Ja też mam problem z tym programem. Nie mogę edytować filmów w PlayMemories wyświetla się komunikat - Nie można wykonać wybranej operacji, ponieważ żaden z zaznaczonych plików multimedialnych nie jest w formacie pliku, który obsługuje tę funkcję.

stefekI
Początkujący

Czy ktoś z użytkowników orientuje się jak z tego programu odtworzyć filmy/zdjęcia poprzez DLNA na TV?
Czy nie ma wcale/jeszcze takiej możliwości.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

aro_40, doszedłem do kolejnej możliwej przyczyny braku obecności zaimportowanych filmów w PMH. Spróbuj po włączeniu programu podłączyć przez USB kamerę, z której pochodzą nagrania. Służy to "rozpoznaniu" urządzenia oraz nagrań przez PMH. Jest to czynność jednorazowa, dzięki której Twoje filmy powinny być widoczne w programie.

Źródło:
http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/playmemories-home/qa/index.html (zakładka "After installing “PlayMemories Home”, imported movies by the PMB will not displayed.")


seta_lp, napisałem do Ciebie w tej sprawie w osobnym temacie, mam nadzieję, że pomogę :)


stefekI, w tym momencie niezbyt orientuję się w tematyce DLNA, ale doczytam i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

aro_40
Początkujący

aro_40, doszedłem do kolejnej możliwej przyczyny braku obecności zaimportowanych filmów w PMH. Spróbuj po włączeniu programu podłączyć przez USB kamerę, z której pochodzą nagrania. Służy to "rozpoznaniu" urządzenia oraz nagrań przez PMH. Jest to czynność jednorazowa, dzięki której Twoje filmy powinny być widoczne w programie.

Źródło:
http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/playmemories-home/qa/index.html (zakładka "After installing “PlayMemories Home”, imported movies by the PMB will not displayed.")



oneGabryś, chyba muszę Cię zmartwić, ale PMH widzi moją kamerkę, widzi fotki umieszczone na niej, ale nie widzi żadnych plików video, podobnie jak przegranych na twardziela plików video :( i co dalej ?

aro_40
Początkujący

Byłem w Centrum wraz z kamerką i kompem.
Po wielu, wielu próbach uprzejmy Pan z Centrum SONY na Targówku znalazł błąd popełniony przeze mnie. :c4
Okazało się, że w trakcie instalacji nie podłączyłem kamerki i programik zgłupiał :(.
Ja uznałem, że skoro mam filmy na dysku, to wystarczy jak podłączę dysk...
Na szczęście udało się i programik już hula. OneGabryś również wielkie dzięki za pomoc.

profile.country.GB.title
fpz-----
Nowicjusz

Dlaczego Play Memories Studio nie widzi żadnych filmów nagranych kamerami Sony. Mam jakieś 150 plików z filmami nagranych CX 115 zgromadzonych na dysku PS3. Obecnie uzywam PJ-580 i nie widzi też plików w kamerze więc nie mogę nic zaimportować do programu. Mam wolne na dysku jakieś 60 GB.
Filmy które są na dysku w formacie mp4, divx są przez program widziane.
Dodam tylko, że problem ten dotyczy obsługi plików z poziomu PMS. Jak wejdę w Video menu głównego PS3 to wszystkie pliki widać.
Do tej pory filmy na konsolkę zgrywałem po prostu kopiując materiały na dysk twardy konsoli.