anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Oprogramowanie PlayMemories

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Oprogramowanie PlayMemories

PlayMemories to nazwa oprogramowania służącego do zarządzania, edycji i dzielenia się filmami i zdjęciami stworzonymi przez nas za pomocą kamer i aparatów Sony. Przy okazji tematu poświęconego CES 2012 opisałem zasadę funkcjonowania czterech modułów PlayMemories (LINK), zaś teraz opowiem szerzej o PlayMemories Home.

http://img259.imageshack.us/img259/1498/pmhome.jpg

Nowe kamery Handycam będą zawierać wbudowane oprogramowanie. Oznacza to, że w pudełku nie odnajdziemy już tradycyjnej płyty CD. Zamiast tego, przy pierwszym podłączeniu kamery przez USB do komputera powinniśmy wykonać następujące kroki:

1) Otworzyć program Eksplorator Windows i przejść do dysku PMHOME.
2) Uruchomić plik PMHOME.EXE
3) Postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu ukończenia instalacji.

Jak można wywnioskować z dostępnych zrzutów ekranu, PlayMemories Home posiada interfejs niemal identyczny z PMB. Program ten posiada również budowę modułową - w zależności od potrzeb możemy do niego pobrać dodatkowe funkcje i rozszerzenia, a także zarejestrować zewnętrzne aplikacje wspomagające pracę z multimediami.

Pod względem funkcjonalności i obsługi nie dojdzie zatem do rewolucji, a nastąpi udoskonalenie już działającego oprogramowania. Można się spodziewać, że PlayMemories Home będzie zintegrowany z pozostałymi modułami: usługą przechowywania i udostępniania materiałów on-line oraz narzędziem do edycji filmów na konsoli PS3.

Już udostępniono oficjalny podręcznik Użytkownika dla PlayMemories Home (w języku angielskim), możemy zatem już teraz przekonać się o możliwościach programu. Jest on dostępny pod adresem:

http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/playmemories-home/

28 ODPOW. 28
szczepan
Początkujący

witam mam problem i prosił bym o szybką pomoc, chodzi o to ze zakupiłem sobie kamerkę HDR-PJ260VE i wcześniej nie posiadałem karty pamięci do niej i nagrywałem wszystko na dysk wbudowany, teraz zakupiłem kartę Pamięci SanDisk SDXC 64 GB UHS-I 45mb/s przestawiłem w kamerze żeby nagrywała na kartę pamięci i nagrywa ale jak podłączam ja do laptopa i włączam program PLAY MEMORIES HOME to nie widzi wogóle kamery, ale jak coś nagram na dysk na kamerze i tak zostawiam ustawienia to widzi co jest nagrane bez problemu o co tu chodzi i czy coś może źle robię , mam nagrane na karcie sporo ale w żaden sposób nie mogę teraz tego zrzucić na komputer :( proszę o pomoc :(

Problem już rozwiązany troszkę poczytałem i jest oki :thumbsup:

gryzek
Początkujący

Witam! Mam problem z instalacją PlayMemories Home Lite a dokładnie funkcji zaawansowanych po początkowej instalacji pojawia sie komunikat "Nie można uruchomić PMH , ponieważ wymagane pliki nie istnieją lub zostały uszkodzone" System Windows 7, Kamera CX-250.Bardzo proszę o pomoc bo chciałbym połączyć krótkie filmy w jedną całość.

profile.country.pl_PL.title
zurick
Nowicjusz

Witam, pytanie takie jak i uzytkownik :wink: czyli .. kupiłem hdr-cx110 z "drugiej ręki", to pierwsza kamera po vhs, więc jestem laikiem. Menu mam w j. angielskim i nie ma opcji zmiany na polski . Czy moge to zmienić aktualizując oprogramowanie w sposób tu opisany? Nie znam angielskiego, wiadomo, jak trzeba to się nauczę obsługi, ale byłoby łatwiej :smileywink:.

profile.country.PL.title
ewald53
Nowicjusz

:slight_smile:

Zresetuj kamerę, używając cienkiego przedmiotu. Skasuja sie informacje o poprzednim koncie wczesniejszego użytkownika. Będziesz mógł na nowo je założuc i zainstalować aplikacje.

claudii87
Nowicjusz

jak podłączyć kamere as15 do ps3?

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a ... itd. św. Mateusz

Czekajcie, a doczekacie się. św. Dominik :slight_smile:

@claudii87

Kablem USB - micro USB.

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Temat wygląda na martwy (ostatnie pytanie czekało od grudnia 2013) ale spróbujemy.

Mam wersję 7.0.03.04240. Aktualizacja proponuje wersję 4.3.01.

Czy to pierwsze 7.03 nie liczy się, a mam wersję 3.04. ... ? Mogę oczywiście spróbować mając nadzieję, że strona PMH nie dopuści do cofnięcia wersji, ale ... strzeżonego Pan Bóg strzeże.

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witaj, Najnowsze wersje oprogramowania są na stronie: http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/prd-dime/sony-playmemories-home-windows/sony-playmemo... są to aktualizacje więc nie może wystąpić "cofnięcie wersji". Pozdrawiamy, Sony Polska
profile.country.PL.title
Mistrz
Poszukiwacz

W aplikacji PlayMemories Home  przy próbie zapisu edytkowanego filmu wyskakuje bład "Nie można zapisać filmu wideo". Przy próbie zapisu jakiegokolwiek filmu (nawet nie obrobionego) wyskakuje taki sam komunikat.

Czy to brak jakiegoś kodeka (mam Win10)?

Czy do poprawnego działania programu jest potrzebna karta graficzna (nie wystarczy grafika z CPU)?

 

Dane testowego filmu - w Sony a6300 ustawiłem XAVC S HD, 100p 100M)

Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)

Rozdzielczość obrazu: 1920x1080

Liczba klatek/s: 100

 

Prosze o pomoc