anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Plamki na zdjęciu - pytanie

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Plamki na zdjęciu - pytanie

Witajcie,
od kilku dni zauważam na moich zdjęciach dziwne plamki. Pojawiają się na zdjęciach z przysłoną >20 (chyba). Domyślam się że to plamy na matrycy. Tylko skąd się tam wzięły ? Obiektywu nie ściągałem od zakupu (styczeń), cały czas mam założony 18-200.

Jeśli to plamy na matrycy to czym je najlepiej usunąć? Dodam że nie mam doświadczenia, a zamieszczony w tym dziale tutorial już czytałem.

Czy te plamki równie dobrze mogą być zabrudzeniami na obiektywie? Jeśli tak to co polecacie do czyszczenia (mam tylko szmatke z mikrofibry)

W załączniku zdjęcie z zaznaczonymi plamami

46 ODPOW. 46
oldguest
Początkujący

marcinb24 napisał(a):

Z czasem chyba przestaną włazić jak poprzedmuchuje, jeszcze kilka razy?



Niestety nie, pyłki na matrycy są nieodłączną cechą cyfrowych lustrzanek :c9 Nawet jeśli nie będziesz zmieniał obiektywu to i tak i w końcu się pojawią.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

franek4always napisał(a):

marcinb24 napisał(a):

Z czasem chyba przestaną włazić jak poprzedmuchuje, jeszcze kilka razy?



Niestety nie, pyłki na matrycy są nieodłączną cechą cyfrowych lustrzanek :c9 Nawet jeśli nie będziesz zmieniał obiektywu to i tak i w końcu się pojawią.


nie wiem jak Wy to robicie ale ja czyszczę(dmucham)średnio raz na miesiąc a mielę obiektywami czasem 4-8 razy w ciągu dnia i potrafię zostawić aparat bez dekielka czy obiektywu na parę godzin

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

SZFENDAK napisał(a):

nie wiem jak Wy to robicie ale ja czyszczę(dmucham)średnio raz na miesiąc a mielę obiektywami czasem 4-8 razy w ciągu dnia i potrafię zostawić aparat bez dekielka czy obiektywu na parę godzin

Bo z aparatem to jest, jak z małym dzieckiem: jak się chucha, dmucha, ciepło ubiera i na dwór nie wypuszcza, to maluch chorowity, a jak się bawi szczęśliwe, to i zdrowe...
Z DSLR-em podobnie, jak się ciągle pod lupą ogląda, to zawsze coś się znajduje, co humor psuje, a jak się po prostu zdjęcia robi, to i radość z tego można czerpać...

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

SZFENDAK napisał(a):

nie wiem jak Wy to robicie ale ja czyszczę(dmucham)średnio raz na miesiąc a mielę obiektywami czasem 4-8 razy w ciągu dnia i potrafię zostawić aparat bez dekielka czy obiektywu na parę godzin

Bo z aparatem to jest, jak z małym dzieckiem: jak się chucha, dmucha, ciepło ubiera i na dwór nie wypuszcza, to maluch chorowity, a jak się bawi szczęśliwe, to i zdrowe...
Z DSLR-em podobnie, jak się ciągle pod lupą ogląda, to zawsze coś się znajduje, co humor psuje, a jak się po prostu zdjęcia robi, to i radość z tego można czerpać...



Tadziu, ty jak już cóś dowalisz to tylko :c4

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Podepnę się pod temat:
Czy może być taki lanspen w zestawie
http://allegro.pl/zestaw-czyszczacy-do-optyki-lenspen-prezent-i1346413138.html
bo mam podobne plamki
(tamten link wygasł)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Rodzyn104 napisał(a):

Podepnę się pod temat:
Czy może być taki lanspen w zestawie
http://allegro.pl/zestaw-czyszczacy-do-optyki-lenspen-prezent-i1346413138.html
bo mam podobne plamki
(tamten link wygasł)


mam to używam do czyszczenia soczewki przedniej w obiektywach ale do matrycy bym się nie zbliżał to jest ten od matryc http://www.sklepfotograficzny.com.pl/sk ... duktu=4748

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

dzięki za odpowiedź