anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PORADY-fotografia w wakacje

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

PORADY-fotografia w wakacje

Taka moja mała inicjatywa. Nie wiadomo czy się przyjmie, jeśli nie proszę Moderatorów o usunięcie.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami wiele osób wyjedzie na wymarzone wczasy. Dlatego utworzyłem ten wątek, aby osoby bardziej doświadczone w fotografii przekazały wiedzę nowym użytkownikom lustrzanek - takim jak ja ;)

Wiele osób zastanawia się jak zrobić dobre zdjęcia krajobrazu w górach, jak wykonywać zdjęcia nad morzem czy jeziorami, albo jak nie przepalić zdjęcia podczas fotografii zachodu słońca.

Jeśli możecie, niech każdy podzieli się swoimi doświadczeniami - które pomogą przywieść z wyjazdu wymarzone zdjęcia.

Rozpoczynając:
Fotografowanie zachodu słońca - aby zwiększyć ostrość zdjęcia oraz podkreślić czerwone barwy nieba wybierz w aparacie tryb A (preselekcja przysłony), ustaw ją na ok.8-11, następnie naciśnij przycisk Fn>Strefa twórcza>5x w dół - Sunset (zachód słońca)

Podczas kompozycji ujęcia postaraj się wycelować aparatem powyżej tarczy słonecznej, wciśnij do połowy spust migawki i nie puszczając go ponownie skadruj ujęcie z tarczą słoneczną - pozwoli to zachować wyliczone ustawienia i uniknąć nadmiernego wpływu słońca na zdjęcia

24 ODPOW. 24
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

manual nie manual ale korzystanie z 18-200 to jest dopiero prawdziwa szkoła :)

TMiN-----
Początkujący

rozwiń temat bo 18-200 to zwykły spacer zoom więc o co chodzi z tą szkołą ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pewnie chodzi o to, że jest to obiektyw do szkoły, tzn. do nauki fotografowania dobry :c18

W każdym razie, moja partnerka, która jest totalną amatorką i ma problem ze zmianą obiektywów, z 18-250 poradziła sobie śpiewająco i przywiozła wspaniałe zdjęcia :thumbsup:
Więc coś jest na rzeczy z tą "szkołą" :c20

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

dokładnie tak :thumbsup:

TMiN-----
Początkujący

a bo opacznie to zinterpretowałem... ale no moją obronę jest fakt że dopiero wstałem i jeszcze się nie obudziłem do końca :-)