anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o pomoc. Pierwsze kroki.

JoannaR-----
Początkujący

Prosze o pomoc. Pierwsze kroki.

Witam wszystkich serdecznie! :c22 :c20 Niedawno zakupilam A500 gdyz zaczelam interesowac sie fotografia.Moj kierunek to fotografia dziecieca :c20 Niestety jestem zielona ze juz gorzej nie moze byc :c9 Nie mam pojecia o lampach,objektywach itd....Kamere polecila mi znajoma wiec kupilam :c20 Zaczelam cos tworzyc,robic zdjecia ale nie jestem zadowolona :c8 Zdjecia wychodzä ciemne a w ogöle bez lampy ktöra jest wbudowana to juz wcale nie idzie ujechac :c9 Tzn. ja nie umiem :c3 NIe wiem w ogöle od czego zaczäc,jak ustawic kamere by bylo dobrze itd... :question:

59 ODPOW. 59
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Joanno! :c37

JoannaR napisał(a):

Slyszalam ze nalezy duzo czytac

Bardzo dobrze słyszałaś.
Poza tym nie ma rady "uniwersalnej" na temat - "jak ustawić aparat". Jest to widza, którą zdobywa się poprzez praktykę... i właśnie odpowiednią literaturę.
Tu możesz dostać wskazówki, ale całą wiedzę teoretyczną i praktyczną musisz niestety posiąść sama :c40
Ale nic - jak będzie trzeba pomożemy - ale pamiętaj, że dobre rady nie zastąpią nauki.
Tymczasem załóż swoją galerię, wstaw zdjęcia - na pewno otzrymasz też porady do i jak zmienić, żeby było lepiej.

------------------------------
fotoamator
JoannaR-----
Początkujący

Witam! :c10
No wlasnie szukam gdzie dodaje sie te zdjecia :( Dopiero co sie zapisalam i nie bardzo moge sie polapac :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Dokładnie tak jak napisał Tadeusz.
viewforum.php?f=192
Jeśli jesteś szczęśliwą mamusią i to Twoje Maleństwo jest podmiotem zdjęć polecam na początek galerię Mamy Kuby
viewtopic.php?f=192&t=4226&st=0&sk=t&sd=a&start=380" target="_blank" target="_blank
edit: Tak w ogóle to :c37
Twoja koleżanka ma więcej racji niż ów "fotograf" - jasne szkło i dobrze oświetlone pomieszczenie, zaś jeśli zamierzasz kupić dodatkowo flash to lepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanej lampy Sony, np. HVL42.

JoannaR-----
Początkujący

Za duzo to mi panowie nie pomogliscie :c20 Nadal nie wiem co mam kupic :c18 Zalozylam juz galerie ale jak ja dodac mam to swojego profilu tutaj :question:

Pozdrawiam :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

JoannaR napisał(a):

Za duzo to mi panowie nie pomogliscie :c20 Nadal nie wiem co mam kupic :c18


Witaj ponownie Asiu :c20

patrząc na Twoje zdjęcia - potrzebna Ci lampa błyskowa, a najlepiej lampy studyjne (temat rzeka), ze względu na fotografię studyjną jaką wykonujesz.
Jasny obiektyw też Ci się przyda, bo nie zawsze można błyskać (małym dzieciom nie można błyskać, bo można uszkodzić wzrok).

Jaki konkretnie sprzęt ? Na początek:
- jasny obiektyw stałoogniskowy: Sony 50mm 1.8 lub 1.4 i/lub wkrótce dostępny 85mm 2.8 oraz 35mm 1.8 - nie wiem, która ogniskowa dla Ciebie jest lepsza
- lampa błyskowa sony hvl 42

Tak wg mnie jest okej, nie mniej jednak to Twoje pieniądze i to Ty podejmujesz decyzje.
Wejdź do polecanej galerii Ani "mamy kuby" - jej zdjęcia świetnie obrazują, że da się bez wielkiego nakładu finansowego zrobić coś pięknego :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

JoannaR napisał(a):

Za duzo to mi panowie nie pomogliscie :c20 Nadal nie wiem co mam kupic :c18 Zalozylam juz galerie ale jak ja dodac mam to swojego profilu tutaj :question:

Pozdrawiam :D


Dodać galerię do profilu :c18 czyli wstawić chcesz w swoją stopkę link do niej? Edytuj ustawienia profilu.
Co do zakupów to warto wiedzieć na co jesteś zdecydowana tzn. na jaki wydatek stać Ciebie?

wratislavian
Początkujący

JoannaR
nie chcesz czytać, nie wiesz co kupić. włącz tryb zielony w aparacie jak pan fotograf radził. w strefie twórczej daj vivid jak to zrobić przeczytasz w instrukcji.
i zdjęcia będą śliczne.

kata-woj
Początkujący

JoannaR a na studiach nie dają Wam wskazówek, nie uczą? :rolling_eyes:
dla mnie literatura i instrukcja obsługi ( :) ) to podstawa!

JoannaR-----
Początkujący

JoannaR a na studiach nie dają Wam wskazówek, nie uczą? :rolling_eyes:



Ja i studia? :smileyhappy:

kris napisał(a):

Jaki konkretnie sprzęt ? Na początek:
- jasny obiektyw stałoogniskowy: Sony 50mm 1.8 lub 1.4 i/lub wkrótce dostępny 85mm 2.8 oraz 35mm 1.8 - nie wiem, która ogniskowa dla Ciebie jest lepsza
- lampa błyskowa sony hvl 42



Witam cie Kris :c10

A czy ten obiektyw musi byc z firmy Sony? Problem w tym ze stac mnie tylko na niego biorac go na raty ;) A raty dostane tylko w OTTO (gdzie zawsze sie zaopatruje ;) ) i tam nie maja niestety objektywow firmy Sony tylko Sigma :c8 Czy Objektiv, Sigma, EX 1,4/50 DG HSM SO/AF bedzie zlym wyborem??? I co potrzebuje bardziej na poczatek, lampa błyskowa sony hvl 42 czy objektiw bo moge sobie najpierw na jedno pozwolic :c9 :c8

Pozdrawiam :c20