anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o pomoc. Pierwsze kroki.

JoannaR-----
Początkujący

Prosze o pomoc. Pierwsze kroki.

Witam wszystkich serdecznie! :c22 :c20 Niedawno zakupilam A500 gdyz zaczelam interesowac sie fotografia.Moj kierunek to fotografia dziecieca :c20 Niestety jestem zielona ze juz gorzej nie moze byc :c9 Nie mam pojecia o lampach,objektywach itd....Kamere polecila mi znajoma wiec kupilam :c20 Zaczelam cos tworzyc,robic zdjecia ale nie jestem zadowolona :c8 Zdjecia wychodzä ciemne a w ogöle bez lampy ktöra jest wbudowana to juz wcale nie idzie ujechac :c9 Tzn. ja nie umiem :c3 NIe wiem w ogöle od czego zaczäc,jak ustawic kamere by bylo dobrze itd... :question:

59 ODPOW. 59
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Nie wiem jaki masz obiektyw teraz ale kit w zupelnosci rowniez wystarczy na poczatek. Ogniskowa 70mm i maksymalny otwor. Jesli da rade chlopaka utrzymac przez 10sek. w miejscu to przydatny moze bylby statyw obciazony na wszelki wypadek u dolu jakims stabilizujacym balastem. Jesli brak swiatla mozna przeciez uzyc wyzszego ISO. Uzyc silniejszej lampy, chocby nawet domowej roboty. W razie potrzeby skorygowac balans bieli jesli barwy beda zbyt cieple. Co do cen to nie mam pojecia jak ksztalutuja sie w Niemczech.
Obiektyw Sony 50mm f=1,8 nie powinien byc drogi. Jakies moze 125€? Lampa HVL 42 ok. 200€?

kata-woj
Początkujący

JoannaR napisał(a):

Ja i studia?


wybacz Joasiu ale studia skojarzyłam z Twoją wypowiedzią:

JoannaR napisał(a):

Moj kierunek to fotografia dziecieca


:D

JoannaR-----
Początkujący

Tomek69N napisał(a):

Nie wiem jaki masz obiektyw teraz


teraz mam 3.5-3.6/18-55 przynajmniej tak pisze na objektywie :c20 czy to o to chodzi? :smileymrgreen: Jesli chodzi o ISO to probowalam cos kabinowac ale jak zwieksze ISO to mam nieladne i z szumami zdjecia.
Wlasnie sprawdzilam ceny wiec sie troche zdziwilam bo objektyw ktory polecala mi znajoma kosztowal 550€ ale ten o ktorym wy piszecie Sony 50mm 1.8 kosztuje 150€ az mi to troche podejrzane ze taki tani :c18 Jesli chodzi o lampe to kosztuje 250€ wiec chyba najpierw zdecyduje sie na objektyw :c20


wybacz Joasiu ale studia skojarzyłam z Twoją wypowiedzią:


nic sie nie stalo :c20 Poprstu sie zle wyrazilam ;) Chodzilo mi o to ze chce fotografowac dzieci :)

Tak w ogole to dziekuje wam za porady :c22 :c20

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Ręce opadają ;) Rękami tłumacząc ogniskowa to tzw. zoom. To pojęcie znasz na pewno czyli w wypadku Twojego kitowego obiektywu to wartości od 18 do 55. Polecam więc używanie 55mm do zdjęć portretowych i przysłony f=3,6. Przysłona otwarta maksymalnie to najniższa wartość dostępna na obiektywie czyli w wypadku kita 3,5 i 5,6.
KOBIETO CZYTAJ I SZUKAJ W GOOGLACH - to nie boli :)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Polska instrukcja obsługi A500

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Witaj Joanno :flushed:
Skoro nie ma chęci do czytania to może chociaż filmiki byś zobaczyła :question:
Lustrzanka Sony - szkółka - kilka ciekawych filmików dotyczących tego jak fotografować. Może znajdzie się jakiś interesujący temat dla Ciebie :c20

Pozdrawiam,
Marek :)

Pozdrawia Starosta :grin:
JoannaR-----
Początkujący

Tomek69N napisał(a):

Ręce opadają ;)

pisalam ze zielona jestem :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

JoannaR napisał(a):

tak podejrzewalam ze ogniskowa to zoom ale nie bylam pewna

I słusznie. Bo tak naprawdę ogniskowa to nie zoom. Tomek chciał prosto po prostu. Ale jest blisko. Zoom to po prostu zmienna ogniskowa - taka angielska onomatopeja: zooom i "przybliżamy", zooom i "oddalamy". A w rzeczywistości po prostu zmieniamy ogniskową.

Twój obiektyw ma ogniskową, którą można zmieniać w zakresie od 18 do 55 milimetrów. A dokładną definicję (jak ze szkoły podstawowej nie pamiętasz) znajdziesz tu :c50

------------------------------
fotoamator
JoannaR-----
Początkujący

Polska instrukcja obsługi A500



super! dzieki :D Napewno bede czytac :c20

Starosta napisał(a):

Skoro nie ma chęci do czytania to może chociaż filmiki byś zobaczyła :question:



filmiki juz obejrzane :c20

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak jeszcze myślę :c18 Jak byłaś skłonna wydać 550 na tę sigmę to spokojnie weź Sony 50/1,8 i lampe HVL42 - razem będzie 400. I jeszcze Ci 100 zostanie ;)
A z takim zestawem (plus "kit") to już naprawdę wiele można zdziałać. (przynajmniej w pierwszym okresie, zanim się porządnie nie nauczysz co do czego i z czym :D)

------------------------------
fotoamator