anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o pomoc. Pierwsze kroki.

JoannaR-----
Początkujący

Prosze o pomoc. Pierwsze kroki.

Witam wszystkich serdecznie! :c22 :c20 Niedawno zakupilam A500 gdyz zaczelam interesowac sie fotografia.Moj kierunek to fotografia dziecieca :c20 Niestety jestem zielona ze juz gorzej nie moze byc :c9 Nie mam pojecia o lampach,objektywach itd....Kamere polecila mi znajoma wiec kupilam :c20 Zaczelam cos tworzyc,robic zdjecia ale nie jestem zadowolona :c8 Zdjecia wychodzä ciemne a w ogöle bez lampy ktöra jest wbudowana to juz wcale nie idzie ujechac :c9 Tzn. ja nie umiem :c3 NIe wiem w ogöle od czego zaczäc,jak ustawic kamere by bylo dobrze itd... :question:

59 ODPOW. 59
JoannaR-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Przecież używasz kita z 55mm na końcu? 50mm to w zasadzie to samo a nawet ciut szerzej.

no tez tak myslalam ze to powinno byc to samo.Z kitem jak robie zdjecia to tylko ustawiam na 55mm a wiec dam rade :c20
Pozdrawiam :c22

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

JoannaR napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Przecież używasz kita z 55mm na końcu? 50mm to w zasadzie to samo a nawet ciut szerzej.

no tez tak myslalam ze to powinno byc to samo.Z kitem jak robie zdjecia to tylko ustawiam na 55mm a wiec dam rade :c20
Pozdrawiam :c22


będzie niemal to samo :D
pierwszy obiektyw, jaki dokupiłem do lustrzanki była właśnie jasna "50tka". Decyzji swojej nie żałowałem :D


wratislavian napisał(a):

zdajesz sobie sprawę, że z tym obiektywem, żeby objąć całe dziecko będziesz musiała odejść kilka metrów?

http://img246.imageshack.us/img246/3445/hihi3599189ur4.gif

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
wratislavian
Początkujący

kris napisał(a):

http://img246.imageshack.us/img246/3445/hihi3599189ur4.gif


wytłumacz mi kriso po co doradzacie tej Pani 50mm ? jakim cudem 50 1,8 ma być bardziej przydatne niż 18-55 ? tym bardziej na potrzeby zdjęcia studyjnego gdzie jedyną różnicą będzie dla amatora niezauważalnie większa rozdzielczość kosztem wygodnego zooma i 120euro? softboxy i lampy ? przecież można wydać 1/10 ceny tego sprzętu i pójść do profesjonalnego fotografa który to zdjęcie zrobi jak należy... a nie z podejściem, że nie mam czasu ani ochoty czytać instrukcji do kamera. przepraszam za szczerość, ale tak będzie szybciej.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gdyby Joasia chciała słuchać rad jak twoje, nie szukała by pomocy. Ba! Nie wydałaby pieniędzy na aparat.
Może tobie od razu wszystko wychodziło, jak należy, ale nie każdy ma wrodzony talent (który chowa po szufladach 8-) ).
Jak będziesz ojcem wychowującym swoje dzieci zrozumiesz pewne kwestie. Póki co, twoje rady są skromnie powiedziawszy niepoważne.
Czasami lepiej nic nie pisać, niż pisać bez sensu http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
dobrze ci szło...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
JoannaR-----
Początkujący

wratislavian napisał(a):

120euro? softboxy i lampy ? przecież można wydać 1/10 ceny tego sprzętu i pójść do profesjonalnego fotografa który to zdjęcie zrobi jak należy..

Po pierwsze bylam u fotografa i to nie jednego m.in. bo chcialam zrobic sesje jak bylam w ciazy.Jesli chcesz dokladnie wiedziec to (przynajmniej tak bylo 2 lata temu,teraz pewnie drozej jest) Taka sesja gdzie fotograf robi mi 10 zdjec z czego moge sobie tylko 4 wybrac kosztuje 100€ WIec nie wiem czy lepiej wydac 100€ na 4 zdjecia czy obiektyw :smileyexclaim:

wratislavian napisał(a):

a nie z podejściem, że nie mam czasu ani ochoty czytać instrukcji do kamera.

Jak z moim czasem wyglada to juz pisalam,nie siedze caly dzien na tylku i w nosie nie dlubie :smileyevil: Wiec te glupie komentarze mnie nie zniecheca :smileyhappy:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

JoannaR napisał(a):

fotograf robi mi 10 zdjec z czego moge sobie tylko 4 wybrac kosztuje 100€ WIec nie wiem czy lepiej wydac 100€ na 4 zdjecia czy obiektyw :flushed:


Widzisz, nie każdy potrafi zrozumieć pewnych rzeczy, niestety. Ale nie przejmuj się i rób swoje. Powodzenia :-)

wratislavian
Początkujący

JoannaR napisał(a):

i wiesz co-nawet zaczelam czytac


i tak trzymaj. poznaj możliwości aparatu zanim wydasz niepotrzebnie pieniądze. bo niestety wydanie pieniędzy na pierwsze lepsze lampy i obiektywy nie ma sensu.
na pierwszej stronie napisałem, że masz dobry aparat i obiektyw. do sukcesu brakuję Ci trochę wiedzy.

JoannaR napisał(a):

Po trzecie jestem ciekawa czy Twoje zdjecia odrazu byly takie rewelacyjne


zanim kupiłem pierwszy prawdziwy obiektyw minęło prawie 1,5 roku. przeczytałem niemal od deski do deski to forum, miałem przygody z bardzo tanimi i bardzo dobrymi obiektywami manualnymi. i dopiero mniej więcej wiedziałem czego chce.

JoannaR napisał(a):

WIec nie wiem czy lepiej wydac 100€ na 4 zdjecia czy obiektyw


jeżeli kupisz świadomie obiektyw to oczywiście szkło. jeżeli masz zamiar wydać w ciemno pieniądze na obiektyw o którym nie masz bladego pojęcia to wolałbym 4 ładne zdjęcia.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wratislavian napisał(a):

zanim kupiłem pierwszy prawdziwy obiektyw minęło prawie 1,5 roku. przeczytałem niemal od deski do deski to forum, miałem przygody z bardzo tanimi i bardzo dobrymi obiektywami manualnymi. i dopiero mniej więcej wiedziałem czego chce.


Analizując Twoje wypowiedzi, wynika że każdy powinien tak jak Ty, poświęcić 1,5 roku żeby dowiedzieć się czego chce...pozwól może innym na eksperymenty, na popełnianie błędów i wreszcie na wydawanie własnych pieniędzy... ;)

profile.country.en_PL.title
Yac-----
Początkujący

kris napisał(a):


pierwszy obiektyw, jaki dokupiłem do lustrzanki była właśnie jasna "50tka". Decyzji swojej nie żałowałem :D


Miałem tak samo :D I po zakupie przez długi czas nie zdejmowałem jej z body. Cena duża nie jest, a zabawy i satysfakcji z tego obiektywu mnóstwo.

JoannaR-----
Początkujący

Yac napisał(a):

kris napisał(a):
pierwszy obiektyw, jaki dokupiłem do lustrzanki była właśnie jasna "50tka". Decyzji swojej nie żałowałem :D

Miałem tak samo :D I po zakupie przez długi czas nie zdejmowałem jej z body. Cena duża nie jest, a zabawy i satysfakcji z tego obiektywu mnóstwo.

Witam :) Ja w kazdym badz razie obiektyw juz zamowilam :) i wiem ze nie bede zalowac :c20 :smileymrgreen: