anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

seria zdjęć

profile.country.pl_PL.title
marlenoska
Początkujący

seria zdjęć

seria zdjeć
wiem ,że należy przytrzymac spust migawki i czekac az zdjecia beda sie rejstrowac.
Pytanie dlaczego tak wolno? wg. moich wstepnych obliczen mam około 1 zdjecie na sekunde.
Wiem ,że zalezy to tez od warunkow, robie zdjecia w domu godz. 14 w pokoju jasno. wiec dlaczego/? byc moze tak ma byc ,ale wole zapytac...

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Seria zdjęć jest ograniczona przez 3 rzeczy:
- ilość światła (nie sugeruj się tym co widzisz)
- maksymalna ilość zdjęć w serii (podawana w specyfikacji i instrukcji aparatu) - ilość klatek na sekundę
- karta pamięci oraz bufor aparatu - może być tak, że wykonując np. w RAW+JPG po kilku sekundach zapcha się bufor lub transfer karty pamięci (słaba karta) nie pozwoli na szybkie zapisywanie zdjęć

zatem: jaki aparat, jaka karta pamięci, LV czy wizjer, RAW czy JPG, jakie czasy naświetlania ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

oraz z lampą czy bez?

profile.country.pl_PL.title
marlenoska
Początkujący

a ktory zapis pliku da mi najszybsze raw?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Format RAW jest surowym zapisem - bez kompresji i jest to najcięższy (z dostępnych) format zdjęć - im plik więcej waży, tym trudniej o buforowanie zdjęć w serii, dlatego w tym przypadku lepiej może być wykonując zdjęcia w formacie JPG
szkoda, że nie chcesz odpowiedzieć na resztę pytań.
Dodam, że wiele odpowiedzi na Twoje wątpliwości znajduje się w instrukcji obsługi (np. ilość klatek na sekundę)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
marlenoska
Początkujący

Oczywiście, że chce! :nauseated_face:
Otóż mam :c56 380 , karta pro duo, wizjer oczywiście, JPG, czas naswietlania 1/6o

a moj drugi problem jest zwiazany z ustawieniem:
wiem doskonale ,że te lustrzanki są bardzo łatwe w obsłudze,,,-oczywiscie z tym sie zgadzam jak najbardziej ALE nie wiem jakimi przyciskami mam ustawiac przysłone i czas migawki
sa takie obrazki z tymi ludzikiem co biegnie a na dole z człowiekiem a za nim góry wiec nie wiem ktory guzik mam przyciskac...--taki mam problem w trybach A, S, M..
Moze wydac sie to smieszne ,,,,,,
ale w instrukcji nie ma napisane co mam naciskac... hahahahahah

profile.country.pl_PL.title
marlenoska
Początkujący

w kazdym razie czekam z utęsknieniem na odpowiedz, ktora pozwoli mi sie cieszyc tym bostwem.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

twoja powyższa wypowiedź świadczy o tym. że nie przeczytałaś instrukcji obsługi.Instrukcja A380 (kliknij) - strona 59, 61, 64 (tryb A, S, M). Tryb seryjny strona 99

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

marla22 napisał(a):

ALE nie wiem jakimi przyciskami mam ustawiac przysłone i czas migawki


zmiany dokonujesz palcem wskazującym z przodu nad uchwytem masz pokrętło. Kręcąc w prawo w
trybie A - zmieniasz tylko wartość przysłony
w trybie S - zmieniasz tylko wartość (szybkość) migawki
w trybie M - pokrętłem zmieniasz wartość migawki a gdy przytrzymasz taki czarno biały +/- to będziesz zmieniać wartość przysłony.
edit:profesor mat_czok znalazł tryb seryjny sam sprawdzałem w instrukcji nawet jest.
Miłej nauki ;)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

marla22 napisał(a):


a moj drugi problem jest zwiazany z ustawieniem:
wiem doskonale ,że te lustrzanki są bardzo łatwe w obsłudze,,,-oczywiscie z tym sie zgadzam jak najbardziej ALE nie wiem jakimi przyciskami mam ustawiac przysłone i czas migawki
sa takie obrazki z tymi ludzikiem co biegnie a na dole z człowiekiem a za nim góry wiec nie wiem ktory guzik mam przyciskac...--taki mam problem w trybach A, S, M..
Moze wydac sie to smieszne ,,,,,,
ale w instrukcji nie ma napisane co mam naciskac... hahahahahah



Tryb pracy aparatu ustawiasz kółkiem (pokrętłem trybu pracy) z napisami Auto, P, A, S, M i obrazkami znajdującym się po lewej stronie aparatu - gdy trzymasz aparat obiektywem w stronę fotografowanego przedmiotu (i nie jesteś to Ty :smileyhappy: ).
W trybie A zmieniasz tylko przysłonę a aparat automatycznie, na podstawie odczytu wbudowanego światłomierza ustawi Ci czas do wybranej przysłony. Przysłonę regulujesz tzw. pokrętłem regulacyjnym (takim karbowanym) znajdującym się poniżej spustu tuż nad gripem (uchwytem za który trzymasz aparat prawą ręką). Powinnaś sięgnąć do niego palcem wskazującym prawej ręki. W trybie S Ty zmieniasz tylko czas naświetlania a aparat sam dobiera przysłonę. I wykonujesz to tym samym kółkiem. W trybie M natomiast możesz tym kółkiem ustawić czas lub przysłonę w zależności od ustawionej funkcji, którą ma to kółko przypisane (a zobaczyć i zmienić możesz to w Menu - nastawy pokrętła regulacyjnego - czas migawki / przysłona) a drugą z funkcji ustawiasz przyciskając jednocześnie przycisk korekcji ekspozycji (+/-) i trzymając ten przycisk wciśnięty kręcisz kółkiem regulacyjnym (kciukiem wciskasz przycisk a palcem wskazującym kręcisz - da się). Jako ciekawostkę podpowiem Ci, że w trybach P, A, S wykonując taką funkcję ustawiasz korekcję ekspozycji.

Edit: Muszę się nauczyć szybciej pisać :smileyredface: albo nie pisać wcale, nigdy nie zdążam :smileyhappy: .