anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A77 v. A7II - jakość zdjęć

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Sony A77 v. A7II - jakość zdjęć

Witam ponownie szanowne grono.

 

Po zaprzyjaźnieniu się z nowym A7II, zrobieniu kilku zdjęć głownie w domowym studio, muszę stwierdzić że stara A77 robi o wiele ostrzejsze zdjęcia niż nowa A7II. Zmieniałem ustawienia światła, ISO, balansu bieli, ostrość, nasycenie, kontrast, itp. Zdjęcia mimo wszystko wychodzą po prostu gorsze niz w starym aparacie. 

   Dzisiaj przyszły kalendarze wydrukowane ze zdjęć ze starej A77 i nowej A7 i muszę przyznać że stare zdjęcia są o wiele lepszej jakości. 

 

A7IIA7IIA77A77A7II - 70mmA7II - 70mm  W związku z czym zrobiłem test, wziąłem dwa aparaty A77 i A7II i jeden obiektyw 85mm 2,8. Ustawienia aparatów identyczne, takie samo zastane światło z dwóch lamp i niestety A7II wysiada przy A77.  Jak dla mnie na pierwszy rzut oka widać różnicę w jakości zdjęć. 

   Czym to może być spowodowane że jest aż tak wielka róznica jakości pomiędzy 5 letnim aparatem, który ma już sporo napstrykane zdjęć a nówka za prawie 5tyś zł, który ma 1000 zdjęć?

   Ja nie mam pojęcia jak to rozgryźć i jak ustawić aparat. Do A77 obiektyw jest podpięty bezpośrednio do body a do A7II przez adapter LA-EA4, 28-70 z ostatniego zdjęcia podpięty jest bezpośrednio do A7II. W nowej A7II wychodzi poprostu mnóstwo szumów, a jak wyostrzę np o 15% w programie to wychodzi masakra.

  Z góry dziękuję za zainteresowanie i dobre rady w moim problemie :slight_smile:  

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Cześć, po pierwsze fotka z a7 jest poruszona (brak exif więc nie wiem, czy nie masz zbyt długiego czasu), po drugie AF lali jest dużo gorszy niż w a77, po trzecie 85/2,8 to niskobudżetowy plastik i na apsc jest żyleta, ale już na FF nie musi, po czwarte kit do a7 szału niestety nie robi...

Generalnie jak ja się przesiadłem z a77 na nex-6 (pomijam brak stabilizacji) miałem ogromny problem przez dosyć długi czas żeby się przyzwyczaić do zupełnie innego wyważenia sprzętu. Do tej pory a6300 + 135 równa się drgania w wizjerze i problem z ostrzeniem (manual), a na a77 robiłem fotki nawet z czasami 1/5 sec bez problemu.

Co do szumów, to dziwna sprawa, bo robiłem zdjecia a7 a7II i a7III i w zasadzie zawsze miałem auto do 6400. Zdjecia dla mnie były duzo mniej zaszumione niż na a77 (nex-6 już sobie w tym względzie lepiej radził)

Także polecam zrobić test ze statywu czegoś co się nie rusza i dopiero wtedy porównał co lepiej sobie radzi :slight_smile:

 

P.S. odezwij się na priv z jakimiś rawami sobie zerknę w domu i porównam z fotkami które robiłem a7II :slight_smile:

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

A7.jpgA77.jpgWitam.

Tak na szybcika wrzucam dane jakie mi się pokazują przy zdjęciach. 

Jak będe miał chwile to ogarnę Raw i podeślę:thumbsup:

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

hej z exif wychodzi że robiłeś zdjęcia z naświetlaniem 40 sekund i 50 sekund, przy tak długim naświetlaniu zawsze mogą wyjść jakieś poruszenia (zakładam, że te exify nie dotyczą wcześniejszych zdjęć). Czekam na rawy.

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

pawelszmanski6 podaj proszę w prywatnej wiadomości email, bo tutaj nie mogę wysłać RAW bo nie obsługuje takiego formatu :neutral:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Arturro10  napisał(a):

pawelszmanski6 podaj proszę w prywatnej wiadomości email, bo tutaj nie mogę wysłać RAW bo nie obsługuje takiego formatu :neutral:


Skorzystaj z serwisu WeTransfer - po załadowaniu pliku umieść link tutaj na forum. Sam chętnie zobaczę o co chodzi.

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

teraz powinno się udać https://we.tl/t-s4kW5edxNs

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

DSC03330.JPGa.jpgTo jest wczorajsze zdjęcie, spróbowałem na wyższym ISO i dopaliłem lampą, według mnie jest dużo lepiej niż ostatnio. Może mi się tylko wydaje, że nowa A7 potrzebuje dużo więcej światła żeby czas migawki był krótki.  Mam wrażenie że w A77 nie musiałem mieć aż tak widno :thinking:

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

widziałem rawy i dla mnie fotki z a7 lepsze

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

To może ja już stary jestem i mam coś z oczami :yahoo: