Podziel się wrażeniami!
Witam,
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu zestawu: Yongnuo YN-560IV + wyzwalacz YN560-TX (Nikon).
Znalazłem na zagranicznych forach informacje, że zestaw pomimo iż nie przeznaczony niestety (jak zwykle:/ ) do Sony tylko Nikon Canon, działa jednak z naszą nową stopką. Po tych informacjach złożyłem zamówienie w sklepie z możliwością zwrotu gdyby jednak coś nie działało. Ostatecznie jednak towar nie dotarł do mnie - przed wysyłką zadzwonił do mnie serwisant ze sklepu w którym dokonałem zakupu i poinformował mnie że nasza stopka oraz gniazdo są jednak inne od tych Canon/Nikon, zakończona jest sporą ilościąstyków i podczas mocowania wspomnianego zestawu może dojść do zwarcia i uszkodzenia aparatu, uszkodzenia wspomnianych styków - po tym wiadomo nie chcąc uszkodzić a99 na który spro oszczędzałem zrezygnowałem z zakupu.
Aktualnie, po kilku miesiącach, jako że alternatywą jest jedynie ZNACZNIE droższy zestaw Phottix'a (odin), znów zastanawiam się nad zakupem Yongnuo YN-560IV + wyzwalacz YN560-TX (Nikon). Tutaj moje pytanie, czy ktoś wie jak to ostatecznie jest z tym zestawem, ktoś faktycznie używa i wie że nie odbije się to negatywnie na sprzęcie(awarii)
Proszę o pomoc - najlepiej osoby który faktycznie używają, mam nadziję że są takowe na forum :)....
Jeszcze jedno, czy może ktoś próbował powyższego zestawu z body (stara stopka) + przejściówka na ISO?
Witaj tad29.
Od blisko roku używam z powodzeniem na moim A77II (to ta sama stopka) Y-N 560III. Nieco krócej dodatkowo wyzwalacz YN560-TX (zamierzam dokupić dodatkowe lampy i wyzwalać je w grupach, ponadto bardzo wygodne jest to, że mogę również zdalnie - z poziomu sterownika umocowanego na aparacie - sterować parametrami lamp).
Stopka lampy jest do Canona (bo taką testowałem przed zakupem), prawdopodobnie stopka z Nikona też będzie współpracować, ale pewności nie mam.
Mogę jeszcze dodać, że jestem bardzo zadowolony z tego (na razie) tandemu
I jeszcze dodam, że YN560IV to to samo, co YN560III + YN560-TX, z pewnymi ograniczeniami (można sterować mniejszą ilości grup), no i potrzebny jest i tak dodatkowy sterownik, by sterować lampą zdalnie.
tad29----- napisali:
Witam,
Jeszcze jedno, czy może ktoś próbował powyższego zestawu z body (stara stopka) + przejściówka na ISO?
Cześć
Ja używałem na A700, A900 i śmigało to pięknie. Kostka na ISO też Yongnuo była.
Pozdrowienia
Czyli nie ma ryzyka uszkodzenia stopki/aparatu bo u nas styki faktycznie są (mam na myśli to wszystko na końcu stopki) a w Nikon Canon nie mam pojęcia?
Na temat ryzyka się nie wypowiem, nie jestem np. serwisantem... Jedynie stwierdzam, że ja używam z powodzeniem od dłuższego czasu.
I najczęściej na sankach mam sterownik YN560-TX - lampa stoi sobie gdzieś tam i świeci równo po wszystkim (z odbicia od sufitu, lub ściany). Ale gdy jest na sankach, spisuje się równie dobrze.
No i, jak wspomnialem - mam lampę i sterownik dedykowane do Canona.