anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Usunięte zdjęcie z karty pamięci.

profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Usunięte zdjęcie z karty pamięci.

Witam.

Wróciłem wczoraj z wakacji. Napstrykałem trochę zdjęć, które leżą już na moim dysku i czekają na obejrzenie. Mam teraz taki problem. Podczas obozu mój aparat oglądała jedna niewiasta i usunęła kilka zdjęć z poziomu aparatu (przez guziczek z śmietnikiem). Da się jakoś odzyskać takie zdjęcia?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zawsze jest szansa - spróbuj. Tak najłatwiej.
Choć, jak po operacji kasowania były zapisywane na karcie jakieś zdjęcia, to szanse maleją.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jak już Tadziu napisał - jeśli karta nie była formatowana to jest duża szansa na odzyskanie tych zdjęć :D
Czym ? Pełno tego w sieci. Spróbuj tym:LINK

pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Wyżej wymieniony program odnalazł zdjęcie ale ma 32KB i tylko sama ikonka jest (bez miniaturki ani możliwości otworzenia pliku) zaś innym programem udało mi się skopiować plik na pulpit, warzy 5,6 MB (czyli już prawidłowo) ale też nie można nic z nim zrobić poza przerzucaniem z folderu do folderu - dziwne, że ma nazwę "_SC09888" a nie "DSC09888".

Irytujące. Odnalazłem zdjęcia sprzed formatowania karty a zdjęcia usuniętego ręcznie z aparatu już nie ;(

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Enzo napisał(a):

Wyżej wymieniony program odnalazł zdjęcie ale ma 32KB i tylko sama ikonka jest (bez miniaturki ani możliwości otworzenia pliku) zaś innym programem udało mi się skopiować plik na pulpit, warzy 5,6 MB (czyli już prawidłowo) ale też nie można nic z nim zrobić poza przerzucaniem z folderu do folderu - dziwne, że ma nazwę "_SC09888" a nie "DSC09888".

Irytujące. Odnalazłem zdjęcia sprzed formatowania karty a zdjęcia usuniętego ręcznie z aparatu już nie ;(



Żaden program nie jest doskonały. Być może nagłówki plików zostały zamazane i mimo, że widzisz daną objętość to nie możesz ich odczytać.
Spróbuj innymi programami, może jednak któryś sobie z nich poradzi. Ja jestem banitą (mam inny OS) i nie jestem w temacie programów na jedyny słuszny system ;) ale :c50 Twoim przyjacielem. Wpisz np.: program do odzyskiwania zdjęć, odzyskiwanie zdjęć, jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci itp. a gwarantuję Ci, że znajdziesz tam kilka- kilkanaście programów o różnym stopniu zaawansowania i różnych możliwościach. Może któryś z nich okaże się pomocny.

profile.country.pl_PL.title
mphisto
Początkujący

Najważniejsze żeby nie nagrywać czegoś nowego na karcie bo wtedy już będzie ciężko. Po wykasowaniu albo formacie nie powinno być problemu. Najłatwiej będzie programem PC Inspector smart recovery

Szum-----
Początkujący

piotruso napisał(a):


Ja jestem banitą (mam inny OS)


Piotruso mógłbys mi doradzić jakim programem odzyskać skasowane zdjęcia, mam system OS, próbowałem darmowym Image rescue 3, który odzyskał z 1 karty całość ale przy drugiej zawiesza się po przeskanowaniu połowy karty a do tego odzyskuje nie w formacie arw lecz zapisuje na dysku jako tif'y, lecz po zmianie rozszerzenia na *.arw wszystko jest okey,
Najlepiej jakbyś poradził mi jakiś darmowy, skuteczny program ;) który byłby w pełni funkcjonalny i nie wieszał się jak ten wyżej.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Szum napisał(a):

mam system OS

OS to system operacyjny. Znaczy jaki masz?

------------------------------
fotoamator
Szum-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Szum napisał(a):

mam system OS

OS to system operacyjny. Znaczy jaki masz?


Snow Leopard

ps. myślałem, że piotruso pisze o OS X

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Szum napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Szum napisał(a):

mam system OS

OS to system operacyjny. Znaczy jaki masz?


Snow Leopard

ps. myślałem, że piotruso pisze o OS X



Tadeusz ma rację. Może użyłem złego skrótu. OS miało znaczyć operating system - system operacyjny. Ale aby to zrekompensować jeżeli będzie to nadal aktualne to może w poniedziałek się czegoś dowiem (będę wtedy na zmianie z kolegą, który używa Leoparda).