anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

[poradnik] Instalacja aplikacji zewnętrznych (IPLA, Chrome itd.)

Napisałem tę treśc w odpowiedzi na jednego z postów, ale tam byłaby trudna do znalezienia, dlatego przeklejam ją jeszcze raz jako temat główny:

 

 

Robimy tak:

 

1. Na smartfonie albo tablecie instalujemy interesującą nas aplikację ze sklepu Google (np. Ipla)

2. Instalujemy również darmową aplikację Ultimate Backup Lite (potrzebny dostęp do roota)

3. Wskazujemy naszą aplikację na liście i wybieramy w opcjach UBL opcję "Backup", wskazując, gdzie chcemy zapisać plik z kopią programu. (Jeśli na telewizorze mamy już dostęp np. do Dropboxa, możemy zapisywać od razu w Dropboksie, jeśli nie, to na kartę SD)

4. We wskazanej lokalizacji zapisany zostanie plik .apk naszej aplikacji (jeśli zapisujemy na karcie SD będzie to ścieżka: Pamięć wewnętrzna > App_Manager > App_Backups > User_Apps ). Plik .apk kopiujemy na pendrive'a lub jak pisałem - na Dropboxa.

5. Na TV instalujemy dostępny w sklepie manager plików ES file explorer. Na nim wchodzimy na podpiętą pamięć USB i po prostu klikamy na skopiowany plik .apk. Jeśli wcześniej już włączyliśmy możliwość instalacji z zewnętrznych źródeł, po prostu rozpocznie się instalacja. Jeśli nie, zostaniemy poinformowani o konieczności takiego włączenia. Właśnie w ES file explorere możemy sobie dodać swoje konto Dropbox, co znacznie ułatwi transfer plików pomiędzy TV a innymi urządzeniami.

Zmiany dokonujemy tutaj: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Instalacja z nieznanych źródeł

 

6. Mamy już zainstalowaną aplikację, ale musimy się do niej jeszcze jakoś dostać (nie jest wyświetlana na ekranie domowym Android TV). Na telewizorze instalujemy więc kolejny program (launcher) o nazwie Sideload Launcher. Wyświetli on wszystkie zainstalowane aplikacje (w tym instalowane "ręcznie). 

7. Cieszymy się IPLĄ, albo np. przeglądarką Chrome Emotikon: Szczęśliwy

THE END

 

Jeśli nie mamy roota na telefonie, pliki .apk będziemy musieli znaleźć w inny sposób w sieci. 

Możemy też od razu zainstalować sklep Amazonu AppStore z aplikacjami, który pobierzemy sobie stąd:

 

*****

 

Świat aplikacji stoi przed nami otworem, tym bardziej, że w AppStore, w sekcji Underground mamy masę darmowych apek (te same są za kasę w Google Play). Oczywiście potrzebujemy konta na Amazonie. 

 

Powód edycji: plik zawierał link do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z zasadami Społeczności.

Kto dodał ten temat do Ja też