anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY SUPPORT TEAM

Sigurda
Poszukiwacz

SONY SUPPORT TEAM

Od kilku tygodni prowadzę bezowocną korespondencję z Działem Wsparcia Sony. Odpowiadał mi wielokrotnie i całkowicie nie na temat pan ******** oraz ******** i pracownicy podpisani ******* oraz ********.
W kupionym przeze mnie komputerze Vaio są preinstalowane programy Photohop Elements 9 i Premiere Elements 9. Od początku z Photohop Elements 9 był problem, gdyż nie zapisywał on preferencji. Programu Premiere Elements 9 dotychczas nie używałam, a ostatnio okazało się, że program w ogóle nie otwiera się - pojawia się tylko ekran startowy i nie można go dalej uruchomić. Dział wsparcia Adobe nie może udzielić mi pomocy (oto fragment uzasadnienia: "Niestety wsparcie techniczne nie jest udzielane dla oprogramowania w wersji OEM (original equipment manufacturer), a taka wersja jest zainstalowana na Pani laptopie Sony. Dla wersji OEM pomocy technicznej udziela producent sprzętu z jakim jest dostarczane takie oprogramowanie. Jesli firma Sony odmówiła pomocy, to proszę szukać informacji na forach użytkownikow laptopa tego producenta. Ponadto programy Photohop Elements 9 i Premiere Elements 9 są wersji jezykowej Universal English, ktora nie jest wspierana w europejskich oddzialach firmy Adobe Systems. Ta wersja byla przeznaczona na rynek polnocnoamerykanski i byla wspierana przed oddzial Adobe w Stanach Zjednoczonych.)
Natomiast Dział Wsparcia Sony radzi mi przeinstalować programy lub cały system. Przeinstalowanie programów nie rozwiązuje problemów, co kilkakrotnie sprawdziłam. Nie chciałabym przeinstalowywać systemu, gdyż spowoduje to utratę wszystkich danych i zainstalowanego oprogramowania, a nie ma żadnej gwarancji, że programy Adobe zaczną wówczas działać prawidłowo, skoro od początku były z nimi problemy. Nie rozumiem: 1. dlaczego w komputerach Sony sprzedawanych w Polsce instaluje się oprogramowanie Adobe, które nie jest przeznaczone na polski rynek 2. dlaczego użytkownik komputera nie moźe otrzymać działających plików instalacyjnych programów, za które zapłacił kupując komputer 3. dlaczego udziela mi się sprzecznych informacji (raz radzi aby przeinstalować programy, a kiedy indziej, żeby przeinstalować cały system) 4. jaką mogę mieć gwarancję, źe po aktualizacji zainstalowanego na nowo systemu programy, które obecnie nie funkcjonują będą działać prawidłowo
5. dlaczego, jeśli nie ma innego sposobu, reinstalacji źle działającego systemu i oprogramowania nie przeprowadza Serwis Sony Jedynie satysfakcjonującym mnie rozwiązaniem byłoby dostarczenie przez Sony plików instalacyjnych niedziałających programów Photohop Elements i Premiere Elements wraz z numerami seryjnymi umożliwiającymi ich aktywację i legalną rejestrację. Niestety Sony odrzuca takie proste rozwiązanie. Czy Dział Wsparcia Sony Polska jest całkowicie bezradny i niekompetentny?


Edytowane: Przykro mi, ale umieszczanie danych personalnych (jak w tym przypadku - imion i nazwisk osób pracujących dla Sony Support) jest sprzeczne z zasadami forum. Pozdrawiam, Karolina_L.
18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj Sigurda,

 

Dziękuję za zadanie pytań odnośnie problemów z Photohop Elements 9 i Premiere Elements 9. Zgłosiłam je do naszego supportu i otrzymałam sporo wskazówek, które spróbuję przekazać.

 

Z uwagi na to, że nasz dział wsparcia technicznego jest z Tobą w stałym kontakcie, dostaliśmy informację, że posiadasz wszystkie preinstalowane aplikacje na ukrytej partycji Recovery, dzięki której w każdej chwili możesz przywrócić system, tudzież wszystkie preinstalowane aplikacje. Co więcej, za pomocą aplikacji VAIO CARE, możesz utworzyć dowolną ilość płyt Recovery, dzięki którym będzie można przywrócić system i preinstalowane aplikacje z tych płyt.

 

Dlatego nie ma potrzeby wysyłania poszczególnych preinstalowanych aplikacji. Cały czas masz je na komputerze. Informacja o tym znajduje się w specyfikacji oraz instrukcji obsługi komputera.

 

Odnośnie sprzecznych informacji, to raczej standardowa kolej rzeczy. W przypadku problemów systemowych najpierw proponuje się reinstalację aplikacji, a jeśli to nie pomoże to reinstalację systemu, która z bardzo dużym prawdopodobieństwem rozwiąże problem.

 

Jeżli system zostanie preinstalowany prawidłowo za pomocą partycji Recovery, nie powinny wystąpić dysfunkcje. Według gwarancji, firma Sony nie odpowiada za nieprawidłowe działanie systemu, który można w dowolny sposób konfigurować przez użytkowników, jest narażony na wirusy i brak współpracy z innymi aplikacjami, które mogą wywołać problem. Tutaj należy podkreślić, że właśnie po to stworzono partycję Recovery aby w każdej chwili przywrócić system w razie problemów.

 

Podsumowując, jeśli nie zmieniałaś dysku, nie wgrywałaś jakiegoś innego systemu, nie kasowałaś partycji Recovery, to wielokrotnie przesłane przez support zalecenia powinny rozwiązać ten problem.

 

Mam nadzieję, że te wskazówki będą pomocne. Ze swojej strony zrobiłam wszystko co w mojej mocy aby skonsultować Twój problem.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Barbara_K

Sigurda
Poszukiwacz

Wielokrotnie wspominałam, że problemy z preinstalowanymi aplikacjami Adobe występowały od samego początku, czyli:

1. albo system operacyjny został błędnie zainstalowany przez producenta (Sony)

2. albo błędnie zainstalowano programy bądź zainstalowano ich niewłaściwe wersje (jak stwierdził dział wsparcia Adobe są to programy przeznaczone na rynek amerykański i Adobe w Europie nie udziela dla nich wsparcia)

Ponieważ programy przeinstalowałam zgodnie z otrzymanymi zaleceniami i nic to nie dało, a od początku działały nieprawidłowo, jest znikome prawdopodobieństwo, że reinstalacja systemu coś w tej kwestii poprawi.

Nie mam ochoty używać oprogramowania, które nie jest przeznaczone na rynek europejski i ooczekuję od Sony, że dostarczy mi wersje tych programów dla użytkowników w Polsce, a przede wszystkim takie, które będą działać prawidłowo. Ponadto nie widzę powodu, bym to ja musiała naprawiać błędy popełnione przez Sony. Reinstalacja systemu wiąże się z koniecznością przeinstalowania całej zawartości komputera, jeśli zatem jest taka konieczność, to powinien to zrobić serwis Sony. Sądzę, że nie ma żadnych przekonujących powodów, dla których nie mogę otrzymać prawidłowych wersji instalacyjnych oprogramowania, chyba że użytkownik komputera powinien być ubezwłasnowolniony i nie ma prawa do dysponowania plikami instalacyjnymi programów, za które przecież zapłacił i ich numerami seryjnymi.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sugerowałbym jednak wykonanie reinstalacji systemu. To naprawdę nic trudnego :slight_smile:

 

Wówczas sytuacja będzie dla Ciebie jasna i przejrzysta. Bez tego kroku wciąż pozostaje pytanie: co jeśli to problem po stronie systemu?

 

Pozdrawiam,

Sigurda
Poszukiwacz

Oczywiście, że nie jest to trudne, tylko niesłychanie uciążliwe ze względu na konieczność zgrania wszystkich danych oraz instalowania od nowa całego oprogramowania. Poza tym jak wynika z poprzedniego postu "reinstalacja systemu, z bardzo dużym prawdopodobieństwem rozwiąże problem". Nie chodzi mi o sprawdzanie wątpliwego dla mnie prawdopodobieństwa tylko o skuteczne rozwiązanie problemu.

W dalszym ciągu jednak nie dowiedziałam się dlaczego Sony odmawia mi prawa do posiadania wspieranych przez Adobe wersji programów. Czy, żeby móc normalnie korzystać ze swojego oprogramowania mam się przenieść do USA. Ta dyskusja przypomina komunikację opartą na schemacie "gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu..."

Zatem powtarzam raz jeszcze:

Nie mam ochoty używać oprogramowania, które nie jest przeznaczone na rynek europejski i oczekuję, że Sony dostarczy mi wersje Photohop Elements i Premiere Elements dla użytkowników w Polsce, a przede wszystkim takie, które będą działać prawidłowo.

Proszę o odniesienie się wyłącznie do tej kwestii!!!

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Sigurda,

 

Według informacji jakie otrzymaliśmy od Sony, to oprogramowanie działa również na komputerach przeznaczonych na rynek polski. Podczas uruchamiania np: Adobe Premiere Elements 9 pojawia się napis: for Sony Vaio. Nie ma informacji na temat rynku (europejskiego czy amerykańskiego) i nie wiemy dlaczego Adobe poinformowało Cię o rynku amerykańskim. Sony nie odpowiada za niesprawdzone informacje przekazane przez Adobe.

 

Jeżeli chodzi o Twoją prośbę o dostarczenie wersji Photoshop Elements i Premiere Elements, niestety nie mamy możliwości wysłania Ci tych aplikacji, ponieważ masz je już zainstalowane na partycji Recovery.

 

Tak więc najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby jednak reinstalacja systemu, dzięki której zostaną przywrócone ustawienia fabryczne programów Adobe.

 

Uprzejmie informuję również, iż usterki systemowe nie podlegają naprawom gwarancyjnym.

 

Na koniec zachęcam do ponownego kontaktu z zespołem Sony Support, który z chęcią wyjaśni jakiekolwiek nurtujące Cię jeszcze w tej sprawie wątpliwości.

 

Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu.

Agnieszka_J

 

 

Sigurda
Poszukiwacz

To budująca wiadomość, że Sony nie odpowiada ani za błędnie zainstalowany system, ani za niewłaściwie zainstalowane programy, gdyż jedna z tych sytuacji musiała mieć miejsce, skoro od początku programy Adobe nie działały na tym komputerze.

Myślę, że rezygnacja Sony z dalszej produkcji laptopów Vaio była w tej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem, nie należy bowiem produkować czegoś, za co się następnie nie odpowiada. Ocenzurowanie mojego pierwszego postu, poprzez usunięcie imion i nazwisk pracowników Sony, którzy udzielali mi odpowiedzi, tym dobitniej świadczy, że firma wstydzi się tego, co robi i nie ma cywilnej odwagi do firmowania swoich działań własnymi nazwiskami.

Źyczę zachowania równie dobrego samopoczucia w przyszłości.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj,

 

Usunięcie imion i nazwisk z pierwszego postu to zupełnie standardowe działanie mające na celu chronić prywatność wymienionych osób. Tak samo stałoby się w przypadku umieszczenia jakichkolwiek innych danych personalnych czy to osób piszących na forum, czy tych, które są wymienianie w komentarzach.

Przykro mi, że nie jesteśmy w stanie zrobić dla Ciebie więcej. Mogę Cię tylko zachęcić do kontaktu z supportem i mieć nadzieję, że uda ci się rozwiązać problem w satysfakcjonujący sposób.

 

Pozdrawiam,

Barbara_K

Sigurda
Poszukiwacz

Mój kontakt z supportem Sony trwa już zbyt długo, bym mogła liczyć na jakiekolwiek rozwiązanie opisanych problemów. Niepojęty upór i niechęć dostarczenia mi oprogramowania, do którego mam pełne prawo, wobec niedziałania tego, które zostało zainstalowane w moim laptopie, może skłaniać mnie jedynie do refleksji, że

naprawdę nie warto kupować produktów firmy, która nie udziela wsparcia swoim klientom.

profile.country.PL.title
leslaw.wasacz
Użytkownik

 "Sigurda", upór i niechęć równie dobrze można przypisać do oporu korzystania z recovery przez Ciebie,

 

Przypomnę że Recovery to  standardowe narzędzie do naprawy problemów z oprogramowaniem przez producenta i korzysta z tego  każdy procudent na świecie wraz z preinstalowanym systemem.

 

Co do otrzymania wersji tzw. pudełkowej to nie otrzyamsz jej z prostej przyczyny, licencja którą otrzymałaś z laptopem jest licencją wyłącznie wraz z laptopoem a dokładniej z recoevery.


Podsumowując nie chcesz korzystać z recovery Sony = nie chcesz Photoshopa itd.

 

Polecam poczytać zapisy gwarancyjne dotyczące oprogramowania które masz nie tylko w VAIO, lecz w każdym laptopie z system producenta.