anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

46HX820 - Ghosting, Crosstalk, ustawienia obrazu 3D

profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

46HX820 - Ghosting, Crosstalk, ustawienia obrazu 3D

czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego w KDL46 HX820 wystepuje Ghosting, znany również jako Crosstalk natomiast w EX720 40cali gdzie czujnik 3D zostal dokupiony osobno efekt ducha niewystepuje ????efekt ten wystepuje tylko w grach na tv HX820 natomiast w filmach na blu-ray jest ok!!!wiec prosze mi to wyjasnic dzieki za pomoc

Edytowano 04.05.2012
Wydzieliłem posty do nowego tematu (czyli tego tematu) i sprecyzowałem jego tytuł.
Zimny.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli w filmach Blu-Ray jest dobry obraz, to szukałbym przyczyny w słabym 3D w grach. Proponuję abyś podczas grania spróbował trochę zmienić ustawienia obrazu.

profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

ale w opcjach w grze czy w tv bo jesli w tv to prosze mi podac jakies ustawienia !!!ale dlaczego te same gry co u mnie maja ten efekt ducha to w ex720 niewystepuja tam gdzie jeszcze do tego czujnik 3d musial zostac dokupiony osobno bo tego to juz kompletnie niekapuje

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

son24 , opisz jakie masz ustawienia w TV oraz wszystkie informacje o grze w której występuje efekt ducha. Dodatkowo przyda się informacja w jaki sposób podłączyłeś konsolę z TV.
Może się zdarzyć sytuacja, gdzie ta konkretna gra oraz ten konkretny model TV źle ze sobą współpracują - rzadki przypadek ale możliwy, gdyż spotkałem się z czymś takim na forum.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

son24 napisał(a):

EX720 40cali gdzie czujnik 3D zostal dokupiony osobno



Pisząc "czujnik" masz na myśli transmiter sygnału 3D? EX720 ma wbudowany w obudowę. Jeśli tak, to zauważyłeś znaczną różnicę w obrazie 3D? Sprawdzałeś z którego transmitera korzysta BRAVIA (np. zasłaniając wbudowany)?

son24 napisał(a):

efekt ten wystepuje tylko w grach na tv HX820 natomiast w filmach na blu-ray jest ok!!!



Mam parę pytań :D Z jakiej konsoli korzystasz, czy wszystkie gry tak mają, czy wybrane (jakie?), jaki masz przewód i czy filmy 3D idą również z konsoli, czy z Blu-ray? Generalnie mogą być 3 opcje:
- przewód HDMI
- Ustawienia obrazu
- tak jest napisana gra...

Co do ustawień 3D, znajomi mają pokombinować. Jak dostanę info zwrotne, dam znać.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Zimny napisał(a):

son24 napisał(a):

EX720 40cali gdzie czujnik 3D zostal dokupiony osobno



Pisząc "czujnik" masz na myśli transmiter sygnału 3D? EX720 ma wbudowany w obudowę. Jeśli tak, to zauważyłeś znaczną różnicę w obrazie 3D? Sprawdzałeś z którego transmitera korzysta BRAVIA (np. zasłaniając wbudowany)?


Przecież do modeli TV z roku 2011 mających możliwość wyświetlania obrazu 3D nie ma możliwości podłączenia transmitera 3D. Odbiorniki te nie posiadają stosownego gniazda.
Można prosić o zdjęcia lub symbol tego transmitera.

profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

no to moze pomylilem modelele w kazdym razie model ten niema wbudowanego transmitera 3d i trzeba bylo go dokupic i na tym tv niema zadnego ghostingu i crosstalku natomiast na moim 46 hx820 wystepuje a niewiem dlaczego nawet zadzwonilem po serwis sony i przyjechali mi z nowym hx 820 na wypadek jak by bylo cos popsute i podlaczyli i efekt byl ten sam!!gry odtwarzam z sony slim i gry na ktorych to widac to killzone 3 i crisis2 a na tym modelu u gdzie transmiter byl kupowany osobno wszystko bylo ok zadnego efektu ducha

profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

zimny czy mozesz odpisac i pomoc!!!

spolDon1fhkbr
Początkujący

Ale ten efekt znika jak ręką odjął jak zimniejszych trochę kontrast lub jasność. Może w tym (pewnie) EX710 był włączony standard + czujnik oświetlenia i ogólnie obraz był dużo ciemniejszy i mniej kontrastowy niż na Twoim HX820....

A na trybie theatre nie ma szans, żeby ten efekt występował... Niestety na wyżyłowanych ustawieniach np. na napisach czy niektórych kolorach (chyba niebieski jest wrażliwy) widać ten efekt na każdym telewizorze serii X10 i X20.

profile.country.pl_PL.title
son24-----
Początkujący

to gdzie mam te ustawienia zmienic w grze mam zmniejszyc kontrast i jasnosc???czy w tv prosze mi napisac po kolei wszystko co mam zrobic !!! dzieki