anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia KDL-46EX720, pytanie o dźwięk.

Jared-----
Początkujący

Sony Bravia KDL-46EX720, pytanie o dźwięk.

Witam.

Pytanie odnośnie dźwięku w tym telewizorze.

Czy to normalne, że telewizor buczy przy podwyższonej głośności, przy podwyższonej mam namyśli głośność rzędu 30+ ? Nie wiem dokładnie czy to głośniki, czy raczej obudowa z telewizora na dole buczy/trzeszczy, skłaniam się raczej w stronę, że to ta obudowa pod wpływem drgań trzeszczy i przez to myślę, że to głośniki buczą, nie jest to aż tak straszne, ale trochę to irytuje, szczególnie jak to tak pierwszy raz wyraźnie usłyszałem jak grałem w Gran Turismo 5 na PS3 z kamery z wnętrza samochodu.
Ogólnie to te buczenie występuje jak gram, czy oglądam materiał gdzie występują tony niskie, tak normalnie to wszystko jest ok z dźwiękiem.

Co do ustawień, to gram na ustawieniach Gra-Standard, a ustawienia dźwięku:
Dynamiczny
Tony wysokie i niskie +10
Dźwięk przestrzenny włączony i S-Force Surround 3D włączony.

Jak wyłączę ten S-Force Surround 3D, lub dam na Automat. to aż tak nie buczy.

Napiszcie jak to jest u Was, czy to tak już niestety jest, czy może coś nie tak z TV, może jestem przewrażliwiony :P
Wiem, że dźwięk nie jest najwyższych lotów i najlepiej sobie podpiąć zewnętrzne głośniki, ale na razie to mi musi wystarczyć.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Moim zdaniem zależnie od buczenie jest to normalną sprawą i nienormalną jednocześnie - to zależy ;).
Normalną jeśli podkręciłeś niskie i wysokie tony (niskie w tym wypadku nas interesują) do +10, do tego regulacja +30 i oto masz efekt. Nie masz efektu lekkiego buczenia gdy włączysz pauzę w grze/filmie (tak aby nie było słychać muzyki podczas pauzy)?. Jeśli słyszysz lekkie buczenie oznacza to normalne zjawisko i nie masz się czym przejmować, bo tak będzie działał prawie każdy głośnik przy takich ustawieniach.

Niepokoić się możesz gdy niskie tony dasz na 0 lub +1 oraz głośność TV ustawisz na około +10 do +15 i nadal będzie występował ten efekt (lub minimalnie mniejszy) podczas włączonej pauzy.

Moim zdaniem, z Twojego opisu, wynika że trochę za mocno ustawiłeś ilość niskich tonów i obudowa może rezonować, co jest najzwyklejszym zjawiskiem w tym i każdym innym TV.

Pozdrawiam Stubb
Jared-----
Początkujący

stubb napisał(a):

Moim zdaniem zależnie od buczenie jest to normalną sprawą i nienormalną jednocześnie - to zależy ;).
Normalną jeśli podkręciłeś niskie i wysokie tony (niskie w tym wypadku nas interesują) do +10, do tego regulacja +30 i oto masz efekt. Nie masz efektu lekkiego buczenia gdy włączysz pauzę w grze/filmie (tak aby nie było słychać muzyki podczas pauzy)?. Jeśli słyszysz lekkie buczenie oznacza to normalne zjawisko i nie masz się czym przejmować, bo tak będzie działał prawie każdy głośnik przy takich ustawieniach.

Niepokoić się możesz gdy niskie tony dasz na 0 lub +1 oraz głośność TV ustawisz na około +10 do +15 i nadal będzie występował ten efekt (lub minimalnie mniejszy) podczas włączonej pauzy.

Moim zdaniem, z Twojego opisu, wynika że trochę za mocno ustawiłeś ilość niskich tonów i obudowa może rezonować, co jest najzwyklejszym zjawiskiem w tym i każdym innym TV.



Dzięki za odpowiedź.

Co do ustawień to gram/oglądam na fabrycznych, nic nie zmieniałem :P w Trybie gry, dźwięk jest ustawiony na Dynamiczny i takie są wartości tych tonów +10
Zrobiłem tak jak pisałeś, ustawiłem niskie tony na +10, głośność TV na 50, a później maksymalną wartość, dałem pauzę i nic nie słychać, więc chyba jest tak jak piszesz, obudowa rezonuje i jest taki efekt, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.