anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

52nx800

spolJarek3632641mtcrj
Początkujący

52nx800

Witam, odpowiedzcie mi właściciele tego modelu:
-czy wasza obudowa trzeszczy/pstryka gdy tv się nagrzewa po uruchomieniu -stygnie po wyłączeniu?
-czy ekran jest równomiernie podświetlony, czy jest efekt chmurek?
Jarek

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie posiadam tego modelu, ale w ubiegłym roku miałem możliwość jego testowania (w wersji 46"). Telewizor nie posiadał cech o których piszesz. Może poza równomiernym podświetleniem, ale nie było zauważalne. Czy Twój model posiada takie cechy?

spolJarek3632641mtcrj
Początkujący

posiada, nawet wzywałem panów z serwisu, popatrzyli, powiedzieli że tak jest przy wszystkich LEDach -więc nie drążyłem tematu, a co do trzasków obudowy -cóż podobnie, produkt z fabryki od sąsiadów z południa tak ma i koniec kropka. SONY chyba już leci na renomie, bo jakości nie pilnuje, a serwis jest jak beton. Chciałem zareklamować, wymienić na inny model, dopłacić do innego typu i niestety brak słów

rafalg
Początkujący

Witam, posiadam ten model od 3 m-cy, jest włączony po kilka godzin dziennie i nie zauważyłem żadnych trzasków, pisków itp. Co do podświetlenia matrycy, to nie zauważyłem jakiś smużeń czy nierównomiernego podświetlenia.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Jarek363264 napisał(a):

posiada, nawet wzywałem panów z serwisu, popatrzyli, powiedzieli że tak jest przy wszystkich LEDach -więc nie drążyłem tematu, a co do trzasków obudowy -cóż podobnie, produkt z fabryki od sąsiadów z południa tak ma i koniec kropka. SONY chyba już leci na renomie, bo jakości nie pilnuje, a serwis jest jak beton. Chciałem zareklamować, wymienić na inny model, dopłacić do innego typu i niestety brak słów



Faktem jest, że LED kątowy ma pewne wady. Tak samo jak i inne technologie wyświetlania obrazu. Decydując się na jedną z nich musisz zdawać sobie sprawę z ich zalet ale i wad. Jeśli masz wyczulony wzrok to pewne niedoskonałości możesz zawsze wyłapać. Jest to bardzo rzadki przypadek ale możliwy. Trzaski czasem się pojawiają tuż po włączeniu lub wyłączeniu TV. W trakcie jego użytkowania nie powinny mieć miejsca. Jeśli TV czasem dziwnie się zachowuje to na początek sprawdził bym czy w elektryce nic Ci się nie popsuło. Warto też mieć listwę niwelującą efekty przepięć. Jeśli masz pewność co do swojej infrastruktury elektrycznej i nie widzisz innych powodów takiego zachowania TV poza jego wadą to możesz spróbować skontaktować się z serwisem... tym razem innym jeśli wobec tego masz jakieś zastrzeżenia.

spolJarek3632641mtcrj
Początkujący

dzięki rafalg i cogito
trzaski obudowy są każdego dnia po włączeniu i wyłączeniu, na pewno nie jest to dźwięk z głośników bo ich nie używam.
clouding na ciemnym/czarnym tle występuje nie tylko podczas oglądania pod kątem, najbardziej mnie wkurza że jest na wprost mnie ekran i to widzę, a spec stwierdził: tak musi być!
Porozmawiałem z ludźmi na forum w Anglii, też były takie przypadki i tv był wymieniany na inny -klient się liczy, a ilość sprzedanych sztuk.
:c8

profile.country.pl_PL.title
mirku1985
Nowicjusz

Witaj czy rozwiązałeś swój problem z trzeszczeniem pytam gdyż mam ten sam problem tylko że z KDL40EX650 te same objawy co u Ciebie występują. Telewizor wyprodukowany na Słowacji jakość palstyków tragiczna

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Myślę, że niestety nie ma rozwiązania dla tego zjawiska. Elektronika podczas pracy generuje sporą ilość ciepła, przez co nagrzewa się plastik i stąd te trzaski. Sporo osób opisuje że występuje to w różnych modelach.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

-czy wasza obudowa trzeszczy/pstryka gdy tv się nagrzewa po uruchomieniu -stygnie po wyłączeniu?

Jeśli obudowa jest z plastiku to jest to zupełnie naturalne zjawisko i nie masz czym się martwić jeśli są to pojedyncze pyknięcia podczas pracy. Elektronika wytwarza również pole wokół siebie i dochodzi do "mikro wyładowań" które są prawie niesłyszalne.

-czy ekran jest równomiernie podświetlony, czy jest efekt chmurek?

Clouding (chmurki) są normalnym i nieuniknionym zjawiskiem podświetlania LEDowego. Szczególnie narażone są na nie EdgeLEDy (podświetlanie LEDami tylko na krawędziach ekranu).

Rzuć okiem na temat:

http://hdtvpolska.com/topic/25662-glupie-pytanie-co-to-clouding-jak-zwalczac/

Pozdrawiam Stubb