anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55" X8509C-kablówka UPC przez wbudowany tuner TV oraz moduł CAM- brak dźwięku w niektórych kanałach!

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
redrum1906
Poszukiwacz

55" X8509C-kablówka UPC przez wbudowany tuner TV oraz moduł CAM- brak dźwięku w niektórych kanałach!

Hej,

 

Posiadam 55" X8509C

Do chwili obecnej wykrozystałem wszystkie internetowe funkcje TV+PS4, można było narzekać na responsywność ale działało wszystko co mi było potrzebne.

Aż do tej pory...

 

Wczoraj do internetu UPC dołożyłem pakiet TV Select+HD.

Zdecydowałem się na wykorzystanie wbudowanego tunera tv kablowej oraz modułu CI+.

 

No i wszystko przebiegło super...poza tym, że duża część kanałów jest bez dźwięku. Wybierając AUDIO i zmieniając z jęz. PL na oryginalny czy odwrotnie- nic to nie daje. Dalej brak dźwięku. Niektóre kanały sportowe czy np. National Geopgraphic sa bez audio.

 

Myślałem, że to problem mojej konfiguracji- dźwięk mam puszczony optykiem do ARCAM DAC a potem na wzmak stereo.

Wydawało mi się, że problem występuje w kanałach, które nadają więcej kanałów dźwieku(są oznaczone po wybraniu AUDIO). Ale również w niektórych nieoznaczonych kanałach taką ikoną dźwięk nie występuje...

 

Pomóżcie please!

 

Druga sprawa przy okazji...czy można te knały kablówki w jakiś sensowny sposób wyedytować/pozmieniać kolejność?

Robienie tego z poziomu softu TV to UX-owa tragedia. Nie dość, że UX skopany to w dodaku działa to tak płynnie jak Android 1.6- niewyobrażalne w 2016r!

Może jest jakiś edytor kanałów, który współpracuje z X8509C? Niestety nie znalazłem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
redrum1906
Poszukiwacz

Problem rozwiązany.

W związku z tym, że dźwięk szedł przez zewnętrzne urządzenia, w ustawieniach dzięki był wybrany Sprzęt audio. Zmienilem na głośniki TV(w celu sprawdzenia czy na tych niemych kanałach będzie dźwięk na tv skoro nie ma przez DAC)

Okazało się, że dźwięk jest i ku mojemu zdziwieniu gra zarówno przez głośnik tv jak i puszcza po optyku do DAC i wzmaka-zestawu stereo.

Wyciszylem całkowicie dźwięk w TV i korzystam z podłączonego zestawu;) 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

Co do edycji kanałów to jest Sony Editor. Po podłączeniu dysku usb w ustawieniach technicznych uaktywni sie opcja importu/eksportu listy kanałów. (w tym czasie może być podłączony tylko jeden dysk)

profile.country.PL.title
redrum1906
Poszukiwacz

Dzięki za TIP z editorem- zadziałało, lista wgrana:)

Te cyfrowe ustawienia to jakaś patologia działania...

Czuć Mediateka;)

 

Co do dźwięku doszedłem do prawidłowości- kanały z dolby digital nie mają dźwięku, reszta ma(2.0)

Pytanie czy jakoś można wymusić 2.0...mój DAC nie ogarnia DD.

Albo jeśli DD to graj z głośników tv a nie puszczaj na DAC...

profile.country.PL.title
redrum1906
Poszukiwacz

Dodam jeszcze, że dźwięk wychodzi przez wyjście optyczne. Więc optical+Dolby w programach=brak dźwięku.

Ale z drugiej strony odtwarzam filmy z Kodi, również posiadające DD i przez optical(ta sama konfiguracja ogólnie) i dźwięk jest.

Więc problem leży po stronie TV(software?) a nie mojej konfiguracji AUDIO...

Prośba o pomoc.

profile.country.PL.title
redrum1906
Poszukiwacz

Problem rozwiązany.

W związku z tym, że dźwięk szedł przez zewnętrzne urządzenia, w ustawieniach dzięki był wybrany Sprzęt audio. Zmienilem na głośniki TV(w celu sprawdzenia czy na tych niemych kanałach będzie dźwięk na tv skoro nie ma przez DAC)

Okazało się, że dźwięk jest i ku mojemu zdziwieniu gra zarówno przez głośnik tv jak i puszcza po optyku do DAC i wzmaka-zestawu stereo.

Wyciszylem całkowicie dźwięk w TV i korzystam z podłączonego zestawu;)