anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

aplikacje sony bravia

profile.country.PL.title
alicja1956
Użytkownik

aplikacje sony bravia

Witam.

Od kilku dni mam problem z aplikacjami w Sony Bravia KDL-40W605B.Ładowanie trwa bardzo długo,wielokrotnie muszę ponawiać wybór co i tak nie daje efektu.Sprawdzałam aktualizacje oprogramowania i połączenie z siecią-wszystko jest ok.Co może być tego przyczyną?Jak rozwiązać ten problem?Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Tagi (1)
10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Czy system był ostatnio aktualizowany?

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
alicja1956
Użytkownik

Witam-dzięki za odzew.System rzeczywiście był aktualizowany jakiś miesiąc
temu ale problem z aplikacjami wystąpił kilka dni wcześniej.
Dziś miałam problem z internetem i pomyślałam,że w tym może być
problem.Internet deklarowany przez dostawcę jest "mocny" tylko na
kablu-bezprzewodowo jest dużo niższy i to zapewne wpływa na korzystanie z
aplikacji.
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Rzeczywiście problem może wynikać ze słabego połączenia bezprzewodowego, jednak nie musi - być może potrzebny bedzie reset do ustawień fabrycznych. Dlatego radzimy zgłosić ten problem poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli chodzi o połączenie bezprzewodowe to sprawdź na którym kanale pracuje twoja sieć być może są inne sieci które mogą spowalniać transfer. Jeśli masz telefon z Androidem możesz użyć dowolnej aplikacji do analizy sieci WIFI.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
alicja1956
Użytkownik

Jestem umówiona z technikami od dostawcy internetu.Ze zgłoszeniem wstrzymam się do ich wizyty.Bardzo dziękuję za pomoc.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
alicja1956
Użytkownik

Jestem "włączona" na kanale 5.Sieci jest wiele.Czekam na techników od dostawcy-oni będą kombinować.Wielkie dzięki-pozdrawiam.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Możesz wstępnie sprawdzić jakośc połaczenia bezprzewodowego za pomocą kilku aplikacji np IP Tools (ta działa także na tv), Wifi Analyzer (na smartfonie). Sąsiedztwo innych sieci nie zawsze musi być jedynym czynnikiem zakłócającym. Jeżeli masz możliwośc używaj połączenia kablowego. Jeśli nie ma takiej możliwości to być może da się przestawić router bliżej telewizora al jeśli nie to w grę wchodzi repeater. U mnie w domu nie było innego sposobu i pomógł repeater (na szczęscie skutecznie).

profile.country.PL.title
alicja1956
Użytkownik

Sprawa z internetem załatwiona.Nawet obyło się bez wizyty techników.Problem leżał po stronie dostawcy.Aplikacje otwierają się lepiej,chociaż prędkość nie powala.

Na tablecie zainstalowałam Wifi Analiser i tu jest ok,natomiast IP Tools w aplikacjach  Opera TV Store nie ma.Zainstalowałam podobną ale też nie chce działać-zatem prędkości internetu w TV nadal nie mogę sprawdzić.

Wszystkim bardzo dziękuję za pomocPozdrawiam serdecznie.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

IP Tools  jest w sklepie GP. Ważne że net jakoś działa. Jeśli chcesz lepszy sygnał to polecam repeater ale nie kupuj najtańszych bo możesz być rozczarowana. U mnie zadziałał dobrze dopiero trzeci testowany w cenie prawie 100 PLN 😉 Powodzenia