anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak aplikacji w Sony Bravia KD-43XE7077

profile.country.PL.title
ArturGor
Nowicjusz

Brak aplikacji w Sony Bravia KD-43XE7077

Dzień dobry Mój Sony Bravia KD-43XE7077 nagle przestał wyświetlać aplikacje, mam dostęp tylko do appki od zdjęć. Przywracałem ustawienia fabryczne, odłączałem od prądu TV i router, nic nie pomaga. Czy ktoś wie co można zrobić w takiej sytuacji?
5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
ArturGor
Nowicjusz

Wykonałem także instrukcję z poniższego linka
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00087331

AgataK_1
Nowicjusz

Podbijam, mam podobny problem - w aplikacjach widoczne są tylko: 

 

Problem pojawił się dzisiaj, kilka godzin temu. 

Gdy próbuję Odświeżyć zawartość internetową, pojawia się błąd: 1107

Telewizor jest podłączony do sieci bezprzewodowej i jej diagnostyka pokazuje status OK - mocny sygnał.

Przywróciłam telewizor do ustawień fabrycznych oraz pobrałam najnowszą aktualizację dla tego modelu telewizora ze strony pomocy technicznej. Aktualizację zainstalowałam przy pomocy pendrive'a (USB). 

Aktualizacja przebiegła pomyślnie, jednak w dalszym ciągu problem występuje - brak Youtube, Netflix oraz innych aplikacji korzystających z internetu, 

Dostępne aplikacje to: Udostępnianie zdjęć oraz tryb ramki fotograficznej.

Rok produkcji tego modelu to 2017 - za wcześnie chyba, żeby miał przestać być wspierany? 

Nazwa modelu: KD-49XF7077

wersja oprogramowania: v8.885-1000-2.650-000

profile.country.PL.title
Pawlinka369
Nowicjusz

Mam ten sam problem.

profile.country.PL.title
ArturGor
Nowicjusz

Przyznam, że pocieszające jest to, że więcej osób tak ma, bo to oznacza, że to nie problem pojedynczego telewizora.

profile.country.PL.title
loniexz
Poszukiwacz

Ja posiadam model 55XE7005 i również mam ten sam problem. Przeszukałam cały internet w celu znalezienia rozwiązania i nic nie pomogło. Aktualizacja programowania do wersji v8.885 pomogła na jeden dzień. Różnego rodzaju resety (również poprzez menu serwisowe) nic nie dają. Ustawianie adresów DNS na publiczne również nie pomagają. Niestety telewizor już po okresie gwarancji. Jedyna chyba nadzieja to że sony wypuści jeszcze jakąś aktualizację rozwiązującą ten problem