anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

brak kanałów

profile.country.pl_PL.title
wesoly_99
Początkujący

brak kanałów

Witam. posiadam SONY BRAVIA KDL-32V4000K od końca 2008 roku.. jakiś czas temu nie mogłem ustawić kanałów cyfrowych, tzn był tylko dźwięk, bez obrazu...jakimś cudem udało mi się ustawić również obraz.. chwile oglądałem, następnie wyłączyłem tv i po kilku godzinach, gdy włączyłem okazało się,że cyfrowe wcale nie działają..nawet ustawienia.. wchodzę w menu->"klikam" cyfrowy i nic. wychodzi mi z menu,ajkby tej funkcji nie było... więc cóż..darowałem..ale teraz mówię sobie,że jednak spróbuje przywrócić tv do pierwszego uruchomienia,gdyż jest taka funkcja... robię to co mówi instrukcja i nic..zero jakichkolwiek kanałów analogowych i cyfrowych...brak obrazu i dźwięku..tylko czarne tło... menu owszem jest..ale co z tego.jak nie wyszukuje mi programów..antena i wszystko podłaczone jest prawidłowo.. CO JEST PRZYCZYNĄ?? pewnie gdy zawioze do serwisu to będzie stał wiele dni... zwrócę uwagę,że TV był uzywany codziennie..do oglądania jak i używałem go przez kabel hdmi z laptopem,,a co moim zdaniem nie ma wpływu na to co się stało..teraz nawet boję się laptopa podłączyć...CO ROBIĆ????

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Bardzo dobrze opisałeś swój problem co bardzo ułatwi pomoc Tobie przez Kolegów z forum :smileyclap:.

Reasumując Twój problem - TV nie wykrywa sygnału z anteny (analogowo i cyfrowo) jednocześnie nie dając obrazu i dźwięku.

W takiej sytuacji możesz zrobić (przepraszam, że w punktach ale będzie czytelniej):

-odłączyć wszystkie urządzenia (kable) od TV oraz sam TV od prądu na kilka minut

-(jeśli powyższe nie przyniesie efektu) przywrócić ustawienia fabryczne (utracisz zapisane ustawienia)

-(jeśli ...) sprawdź czy masz obraz i dźwięk z innego źródła jak antena, może to być sygnał z laptopa po HDMI

-jeśli masz obraz i dźwięk z laptopa to jedynym wyjściem jest sprawdzenie instalacji antenowej

-jeśli ona jest poprawna pozostaje Ci ostatnie wyjście czyli serwis.


Namiary na serwis znajdziesz:

http://www.sony.pl/support/pl/repair


Możesz skorzystać z działu pomocy Sony - tam uzyskasz najpotrzebniejsze wskazówki:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc


Odnośnie serwisu i Twojej obawy, że TV będzie bardzo długo u nich gościł - ja raz korzystałem z ich usług i było tak sprawnie jak się dało. Często TV w miarę możliwości naprawiane są w domu u klienta.

Pamiętaj, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Może się zdarzyć również, że nie będzie jakiejś części ale najpierw serwis musi wydać opinie (moim zdaniem coś z płytą główną).


Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Rady które zaproponował Stubb myślę że są najlepszymi rozwiązaniami.

Mnie ciekawi jednak w jaki sposób uzyskałeś kanały cyfrowe. Model który masz zdaję się według specyfikacji na stronie sony tylko tuner z MPEG-2 więc powinieneś uzyskać tylko dźwięk - bez obrazu .


profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zapewne poprzez zewnętrzny dekoder Kolega uzyskał kanały cyfrowe. Pamiętać należy jedną rzecz a mianowicie podpięcie dekodera (cyfrowego) kablamia iście analogowymi spowoduje przesłanie analogowych informacji do TV.


Lista tunerów jakie znajdziesz w swoim modelu poniżej:

http://img580.imageshack.us/img580/4384/screenshot021xr.jpg

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Z wypowiedzi kolegi wnioskowałem, że jakoś uzyskał obraz poprzez sam TV ( nie wspomina nic o zewnętrznym dekoderze), więc to mnie cały czas zastanawia. Dodatkowo jeśli posiadadłby dekoder raczej to w nim był problem, a tu mamy opisany problem z TV :)

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgodzę się z Tobą, bo po Twoim wpisie zacząłem się zastanawiać w jaki sposób Kolega ma skonstruowaną instalację. Nie wspomniał nic o dekoderze, zatem zacząłem się zastanawiać w jaki sposób możliwe było wyświetlenie obrazu z cyfrowego źródła (djamy na to naziemna telewizja cyfrowa, gdzie antena podłączona jest bezpośrednio do TV).


Sądzę, że międzyczasie mogło dojść do odłączenia sygnału analogowego ("cyfryzacja") ale wątpliwe aby akurat w tym dniu i o tej godzinie to się stało. Za dużo w tym przypadku :smileyhappy:.


Jeśli podłączony jest dekoder to na 99% właśnie w nim leży przyczyna problemu co słusznie zauważyłeś :smileythumbsup:.

Pozdrawiam Stubb
jsteen75
Poszukiwacz

 

 

 

adam_klu
Poszukiwacz

Witam,

 

A możesz odłączyć dekoder z upc i sprawdzić inne urządzenie, komputer na przykład?

Spróbuj podłączyć go innym kablem hdmi do innego wejścia hdmi w tv.

Jeśli nic nie będzie można zrobić, zgłoś tv do serwisu.

Tu masz link poprzez który możesz to zrobić:

http://services.sony.pl/support/pl/repair

 

POzdr

A.

jsteen75
Poszukiwacz

 
jsteen75
Poszukiwacz