anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BRAVIA SYNC i FERGUSON ARIVA

profile.country.pl_PL.title
dzwiadek1
Początkujący

BRAVIA SYNC i FERGUSON ARIVA

Poczytałem trochę na różnych forach o BRAVIA SYNC i FERGUSONIE ARIVA (ariwa 100, ariwa 100E, ariwa 200) ale nigdzie nikt naprawdę nie wyjaśnił tematu (a nawet go nie podjoł).

Problem polega na tym że po podłączenia za pomocą kabla HDMI ww. dekoder z tv SONY który posiada sterowanie przez HDMI i steruje np. konsolę PS3 (w moim przypadku TV KDL-37V5500 i kino domowe DAV-DZ280) to sterowanie wysiada :(
W ustawieniach tv i kina wszystko ustawione zgodnie z instrukcjami, W TV gdy wybiera się listę urządzeń HDMI tv wyświetla komunikat że nie znaleziono żadnego urządzenia. Wystarczy odłączyć dekoder i wszystko znowu jest ok.
(z góry uprzedzę odpowiedzi o wyłączenie wszystkiego z prądu, przywróceniu ustawień fabrycznych, złej jakości kabla itd. - przetestowałem wszystko i efekt za każdym razem taki sam).

Nasuwa się kilka pytań z zaobserwowanego zjawiska na które może ktoś mądry będzie znał odpowiedzi:
1) Czy każde urządzenie nie SONY podłączone za pomocą HDMI zakłóca pracę bravia sync ?
2) Czy można wyeliminować takie zjawisko podłączając dekoder do tv za pomocą kabla-i komponent YPrPb (trzy kable do obrazu + da do audio) (czytałem gdzieś że ten rodzaj połączenia nie odbiega zbytnio od HDMI)?
3) Zakładając że odpowiedź na pierwsze pytanie jest NIE to może zna ktoś odpowiedź albo chodź wysnuje jakąś teorię dlaczego tak się dzieje.
4) A może komuś udało się rozwiązać w jakiś sposób taki problem?

Serdecznie proszę o wypowiedzi na ten temat :)

P.S.
Nasuwa mi się taka konkluzja na ten temat :)
Jak se kupiłeś tv za kilka tys. i w dodatku uzbroiłeś go za następne kilka tys. w konsole i kino to nie podłączaj nic do tego zestawu co by kosztowało mniej niż tys. :slight_smile:

18 ODPOW. 18
oldguest
Początkujący

A ten sposób z:
Dekoder HDMI
Kino HDMI + Euro na AV1
Nie działa?
A czy na telewizorze działa dźwięk po samym kablu HDMI z dekodera?

profile.country.pl_PL.title
dzwiadek1
Początkujący

W TV na samym HDMI jest jak najbardziej dźwięk :D

TV ma 2 gniazda euro (SCART):
AV1 - wejście
AV2 - wejście/wyjście

Do AV2 mam podpięte kino domowe i TV audio na kino wysyła z naziemnej tv. Do AV1 podpięty mam kabel 2RCE=>SCART (samo audio) z dekodera (+HDMI z dekodera do TV) i żeby mieć audio na kinie muszę w ustawieniach telewizora zmienić w takiej opcji ,,wyjście AV2" (w której jest do wyboru:automatycznie, AV1, TV) na AV1 i wtedy wszystko gra.
Bravia Sync niema tu nic do gadania bo na kablu bez pinu 13 z powyższym zestawieniem jak i tylko samym kablu HDMI z dekodera audio automatycznie nie udało mi się puścić na kinie.

Nie udało mi się tez puścić w żaden sposób audio z DLNA ( nawet taki temat założyłem http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=59&t=6078 ale nic się nie dowiedziałem) dochodzę do wniosku że TV nie potrafi po prostu puścić audio na kinie z DLNA i nie potrafi też automatycznie przełączać się wyjściu AV2. Przypuszczam że i wielka porażką będzie podpięcie kompa za pomocą HDMI bo audio też niebedzie mozna puścić z kina.

oldguest
Początkujący

No właśnie dziwne to trochę bo W5500 na pewno przekazywało z HDMI do Euro dźwięk... Teraz już nie mam jak sprawdzić...

profile.country.pl_PL.title
dzwiadek1
Początkujący

Podsumowując:
Fergusony Ariva (jak i wiele innych modeli dekoderów) wysyła za pomocą pinu13 coś (nie wiem czy to jakieś napięcie czy coś się masuje - nie ważne) co zakłóca skutecznie sterowanie za pomocą kabla HDMI (nie tylko w soniakah ale w innych markach też).

Rozwiązaniem problemu jest praca ręczna z kablem HDMI w którym należny usunąć ten pin13. Potem już nie zakłóca :)

Jeśli chodzi o przekazywanie audio przez HDMI do złącza SCART (euro) to nie wieże że w KDL 37v5500 to działa. To model bodajże z 2008/2009 roku i takich bajerów mógł niemieć.

Uważam że temat jest zakończony i dość obszernie opisałem problem związany z dość ostatnio popularnym dekoderem.

Jeśli oczywiście ma ktoś jakieś inne ciekawe uwagi odnośnie tego problemu to oczywiście chętnie przetestuje inne propozycje rozwiązań :)

oldguest
Początkujący

Dał bym sobie głowę uciąć że to właśnie od serii W5500 działało zresztą wczęśniej chyba też tylko wiem też że od 5500 w końcu optyk działał na analogowych wejściach... Może V-ka tego nie ma ale kurcze nie chce mi się wierzyć.. A z anteny naziemnej też nie działa przez Euro dźwięk na kinie? Skoro już Pan pochwalił się pewnymi technicznymi zdolnościami to może by tak rozebrać Euro i zobaczyć czy tam wszystko jest podłączone? Mirnik cyfrowym też by można było pomierzyć kabel.

Jeszcze mam jeden pomysł. Ten telewizor posiada wyjście liniowe dźwięku i wystarczyło by wziąć kabel Euro -> 6 chinchów podłączyć wejście dźwięku pod wyjście z telewizora i powinno działać. Są też takie przejściówki
http://www.togro.pl/galerie/a/adapter-euro-chinch-s-vi_408_m.jpg
Ale kiedyś taką nabyłem i po godzinie kombinowania ściągnąłem schemat i sam musiałem polutować inaczej piny niż to było zrobione fabrycznie... Czyli taką przejściówkę wsadzić w kino dać na in (chodź tutaj bym musiał jeszcze przestudiować schemat bo może out ma być) i podłączyć 2 chinche pod wyjście liniowe TV.

profile.country.pl_PL.title
dzwiadek1
Początkujący

Doprecyzowując:
1) Kino które posiadam (DAV-DZ280) nie jest powalające i ma 1xWYJŚCIE HDMI i 1xWYJŚCIE/WEJŚCIE scart (euro) więc kombinować z optycznym wejściem nie dardy. (A tv ma optyczne aut)
2) KIno z TV mam podłączone kablem HDMI (w tv HDMI IN1) i EURO (w tv AV2). Takie podłączenie daje audio na kinie z naziemnej (analogowej i cyfrowej). Z DLNA tylko audio nie mam (a trochę szkoda) (z USB podłączonego do tv nie testowałem bo i poco skoro kino też ma USB i bezpośrednio na kinie można odtwarzać co się chce).
3) Fergusona ARIVA z tv ma podłączonego kablem HDMI (w tv HDMI IN2) i EURO<=2RCA (zwykłe euro-euro też testowałem i efekt był identyczny wkurzało mnie tylko że po włączeniu dekodera tv automatycznie na av się przełączał i obraz szedł przez euro a nie przez hdmi - to całkowicie naturalne zachowanie kabla euro). Takie podłączenie pozwala na puszczenie audio z dekodera na kino po wybraniu w ustawieniach TV opcji ,,wyjście AV2 z AV1"
Połączenie dekodera z tv tylko kablem HDMI umożliwia korzystanie tylko z głośników telewizora.
4) Co do tej przejściówki też się czymś takim bawiłem :) (mam trochę inną bo ma jeszcze wejście euro) przejściówka w kinie na IN do niej podłączony tv przez euro i dekoder przez 2xchinche i też grało :)

5) A co do audio przekazywanego z HDMI do kina nie wiem czy dobrze rozumiem ale powinno być tak że TV przekazuje sygnał audio z podłączonego za pomocą kabla HDMI urządzenia do wyjścia AV2 które jest połączone z kinem, no chyba że tv potrafi z hdmi przekazywać audio tylko na optyczne aut?
Nie twierdze definitywnie że v5500 nie potrafi tego (z dekoderem mi się nie udało) potestuje jeszcze takie podłączenie z innymi urządzeniami i jeśli mi się uda to napisze o tym.

oldguest
Początkujący

A jak podłączyć kino do Euro 1 i nie podłączać dekodera kablem Euro tylko samym HDMI to coś zmienia? O optyku wiem że to kino niestety nie posiada wejścia.

W każdym razie sposób z przejściówką i podłączeniem dźwięku z wyjścia liniowego TV musi działać.

profile.country.pl_PL.title
dzwiadek1
Początkujący

Dekoder jak podłącze samym HDMi to dźwięk jest tylko na głośnikach telewizora a kino podpięte do euro1 zachowuje się normalnie (dzwięk z naziemnej jest).
AV2 wg instrukcji jest wyjściem na które można przekierować sygnał z innych wejść AV1 niema takiej opcji. Dlatego kino mam pod AV2 a audio z dekodera pod AV1.

profile.country.pl_PL.title
robidid
Poszukiwacz

Witam.Mam chyba podobny problem zakłócania funkcji sync"przez dekoder sat Echostar.Wszystko miałem podłączone kabelkami hdmi 1.4,czyli tv-kino,tuner-tv.Teraz testuje podłączenie tv-tuner kablem euro.Juz dłuzszy czas wszystko smiga z tym ze sygnał z dekodera jest w SD a nie HD.Kolega podpowiedział o pinie 13"i chyba tez musze zadziałac z tym pinem.