anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dziwne trzaski podczas oglądania tv - 46HX750

patmag
Początkujący

Dziwne trzaski podczas oglądania tv - 46HX750

Witam - niedawno kupiłem tv 46HX750 i generalnie jest ok; mam jednak dziwny problem. Podczas oglądania, szczególnie po cichu (z uwagi na dzieci), z telewizora dochodzą dziwne dźwięki - nie jestem pewien czy z matrycy czy z plastików (być może nagrzewają się i tak trzaskają). Czy może mi ktoś powiedzieć, czy jest to jakaś wada czy "ten typ tak ma". Pytam bo nie wiem czy zgłaszać sprawę do serwisu, oddać do sklepu czy po prostu się nie przejmować.
Pozdrawiam

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Tak jak napisał Stubb, każda sztuka jest inna i takie trzaski czasami się zdarzają i to w różnych seriach modeli. Jednakże zgłoszenie do serwisu złym rozwiązaniem nie jest, gdyż każde zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Możesz wypełnić TEN formularz kontaktowy. Zaznaczasz w nim opcję "moje pytanie dotyczy ... produktu już zakupionego" a poniżej "kategoria produktu ... telewizory". Do tego wcześniej uzupełniasz wszystkie dane kontaktowe i wpisujesz treść Twojego pytania/ zażalenia etc.

Mylagos pisał o indywidualnym rozpatrywaniu spraw i ma tutaj w 100% rację. Racze Sony nie zostawia klientów na lodzie z hasłem "zapłaciłeś (my zarobiliśmy) to spadaj". Serwisanci też ludzie i często naprawiają TV od razu u klienta. Nieraz dokręcenie/odkręcenie śrubki w obudowie ma duże znaczenie.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
wallace
Nowicjusz

Witam.


Mam dokładnie taki sam problem. Trzaski po nagrzaniu telewizora oraz przy dotykaniu obudowy. Problem zgłosiłem do serwisu. Dziś dostałem telefon z informacją, że "tak jest w telewizorach LCD. Musi się Pan przyzwyczaić".


Telewizor zastępczy Sony EX52 nie ma takich symptomów. Tak samo dwuletni 55 calowy Philips. Ehh...


Czy coś jeszcze mogę zrobić, skoro oficjalnie "wszystko jest ok"?

Message was edited by: wallace

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zastępczy TV EX52 ma większą obudowę w porównaniu z HX75. Do tego mniejsza ilosć elektroniki, która się mniej nagrzewa w bardziej przewiewnej obudowie - dlatego EX52 mniej "trzeszczy". Jak dobrz pamiętam to chyba był tam nawet inny rodzaj materiału na obudowę - ale mogę się mylić w tej kwestii.


Czy możesz coś jeszcze zrobić? Samemu raczej nic, bo stracisz gwarancję ale zawsze możez przedzwonić do pomocy technicznej lub do serwisu Sony - może oni mają jakiś patent lub zrobią Ci przysługę i coś podpowiedzą? Osobiście nie znam sposobu na takie zjawiska.

Pozdrawiam Stubb
Roberto136
Poszukiwacz

No właśnie... "trzaski".  Ja mam TV KDL-55HX920 i jemu "strzela" ramka lub (i) matryca. Dzieje się tak podczas oglądania ale także gdy TV jest wyłączony. Ostatnio sprawdziłem, że gdy złapie za ramkę i lekko nacisne są takie same trzaski i na matrycy tak samo. Co z tym robić ? W końcu jest to jakaś wada czy tak musi być ? Prosze o pomoc 😞