Podziel się wrażeniami!
Parę dni temu dowiedziałem się, że EX500 współpracuje z dużymi dyskami twardymi. Sony nic nie pisze o takim rozwiązaniu. Miałem okazje sam sprawdzać na dysku 600GB i faktycznie działa. Dysk 2.5". Są tylko dwa warunki jakie trzeba spełnić:
- dysk sformatowany w systemie fat32
- przy dużych wielkościach trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie do dysku (dysk musi mieć też taką możliwość). Dodatkowe zasilanie to najczęściej port miniUSB. Do zasilania można wykorzystać ładowarkę miniUSB.
Ktoś sprawdzał takie rozwiązanie, działa u Was?
Witam,
no właśnie mam dziwny problem z dyskiem.
1. Kupiłem WD Passport Essential 320 GB.
2. Sformatowałem w FAT32 (jedna partycja). Na dysku dwa katalogi: Filmy, Zdjęcia
3. Podpiąłem do TV. Wykrył bezproblemowo urządzenie USB.
4. I tu zaczynają się schody. Jak wchodzę w filmy przez menu TV, top widzę dysk. Wchodzę w dysk, widzę dwa katalogi. Jak wchodzę w Filmy robi się takie cyk, i dysk mruga jakby go czytał, ale pisze że brak elementów do wyświetlania.
5. Robię wstecz, i o dziwo już nawet nie widzi tych katalogów: Filmy, Zdjęcia
6. Jak wchodzę odpowiednio przez zdjęcia jest dokładnie tak samo.
7. Po odłączeniu i podłączeniu dysku, katalogi widać, ale historia się powtarza...
Czy ktoś wie o co kaman? Gdyby to był problem z zasilaniem, to by chyba raczej nie zobaczył Dysku wogóle (przy podłączaniu sporo go mieli). Nie mam już pomysłów co dalej.
PS. Czy ktoś wie jak "doładować" WD dodatkowym prądem (jest tylko jednak wtyczka, pod kabel USB)
Wygląda jakby było za małe zasilanie. Spróbuj jeszcze zrobić mniejsze partycje i zobaczy czy działa.
Co do zasilania, jeśli producent dysku nie przewidział dodatkowego gniazda, to raczej nie ma takiej możliwości. Raczej, ponieważ jest jeden sposób, którego osobiście nigdy nie sprawdzałem. Zastrzegam, że można coś spalić. Są rozgałęziacze USB, jakby podłączyć dysk przez taki rozgałęziacz, do niego podpiąć zasilacz i telewizor.... Jak myślicie?
No i zagadka rozwiązana.
Jako, że od początku chciałem i dysk i WiFi huba aktywnego kupiłem już przedwczoraj (jakiś śmieć za 29 PLN). Jednakże nie obyło się bez problemów. Oto jak temat rozwiązać (dla potomnych 😞
1. Kupujemy USB HUB - WAŻNE - bez zasilacza min 2A nie ma co nawet zaczynać (sprawdzałem na 500mA i 1A)
2. Partycja oczywiście FAT (może być jedna)
3. Podłączamy wszystko i cieszymy się WiFi i urządzeniem USB jednocześnie
Oczywiście jedyny mankament to ograniczenie do 4GB, ale nie miałem w swoich zbiorach nic większego, a póki co wszystko co miałem, TV pięknie odtwarza.
Napisy SRT działają idealnie, lub txt jeżeli oznaczanie jest w klatkach.
Szkoda tylko ze USB samo w sobie w tym TV takie słabe, że ten dysk sam nie dał rady, ale że i tak szukałem rozwiązania z HUBem nie mam problemu.
Jeszcze raz podkreślam - zasilacz min 2A (przy 4 portach)!!!
PS. Oczywiście na HUBie dalej jadę tym tanim, tylko przerobiłem sobie zasilacz (znalazłem coś w gratach) i śmiga jak ta lala.
PS2. Jeszcze przy okazji sprawdzę jakąś klawiaturę, bo do śmigania po Youtube by się przydała.
No niestety tak jak wspomniane było w innym identycznym temacie na forum Sony nie daje gwarancji współpracy z dyskami twardymi zazwyczaj współpracują bez kombinowania, ale czasem są takie sytuacje jaką Ty opisujesz. Co do ograniczenia FAT32 to i tak chyba ciężko np. o divxa przekraczającego limit 4GB.
Gratuluję sposobu froncek7 Myślę, że to co opisałeś przyda się nie jednej osobie
Ravi napisał(a):
No niestety tak jak wspomniane było w innym identycznym temacie na forum Sony nie daje gwarancji współpracy z dyskami twardymi zazwyczaj współpracują bez kombinowania, ale czasem są takie sytuacje jaką Ty opisujesz. Co do ograniczenia FAT32 to i tak chyba ciężko np. o divxa przekraczającego limit 4GB.
I tak nieźle to wykombinowałeś. Ciężko coś usprawnić. Klawiatura i myszka potrzebują systemu operacyjnego, a w telewizorze tak nie za bardzo....
froncek7 napisał(a):
Moje pierwotne założenie to był NAS (dysk podpięty na stałe do routera), na którym da się odpalić Media Serwer (bez transkodowania).
Znaczy do routera dysk w zwykłej kieszeni USB? Można poznać model routera i praktykę jak to działało (głownie chodzi o osiągany transfer zapisu i odczytu na dysku przez siec)?