anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakie porty USB są w telewizorach SONY?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Jakie porty USB są w telewizorach SONY?

Nie mogę doszukać się informacji w Google. Jakie porty USB są montowane w telewizorach SONY BRAVIA? Posiadam model W755C. Czy wszystkie 3 porty to USB 3.0? Czy 2.0? Czym różni się USB REC od pozostałuch portów USB, poza natężeniem 500/800 i softwarowym wsparciem tego portu pod obsługę nagrywania. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
JANEKS_1957
Użytkownik

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Jeśli brać pod uwagę obecne tu modele W756 no to wychodzi na to że mamy 3x USB 2.0. Dlaczego więc telewizor identyfikuje PenDrive obsługujący USB 2.0 jako zbyt wolne urządzenie, 3.0 jako poprawne, skoro sam nie jest w stanie obsłużyć 3.0. Wiadomo że w przypadku nowego USB najsłabsze ogniwo zdecyduje o całym tranferze i nie ma możliwości aby w jakikolwiek sposób Pendrive 3.0 dział szybciej podłączony do portu 2.0 

 

Czy może SONY mi to wyjaśnić, bo zastanawiam się teraz po jakiego grzyba zamawiałem Pendrive z USB 3.0 

Czyli proszę o potwierdzenie jakie porty USB są w W755C oraz dlaczego pendrive obsługujący USB 3.0 jest identyfikowany jako urządzenie OK, a 2.0 jako zbyt wolne skoro zgodnie ze specyfikacją portu USB, nie ma możliwości, jak napisałem wyżej, aby P 3.0 działał szybciej podłączony do portu 2.0 niż pendrie 2.0 podłączony do tego samego portu. 

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za wiadomość. Przekazaliśmy Twoje pytanie naszemu zespołowi trenerskiemu. 

Wrócimy z odpowiedzią możliwie jak najszybciej.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

USB 3.0 są na niebiesko u mnie w XD93 2xUSB2.0 i 1xUSB3.0 REC (jak ktoś nie korzysta z nagrywania działa też spokojnie jako pamięć przenośna).Komunikat oczywiście wyskakuje ale aplikacje działają OK nie ma problemów jednak dałem we wszsytkie USB pendrivy 3.0 bo z samego założenia mają wyższy transfer to już jakiś próg działania minimalny jest a w USB 2.0 z prędkościami jest różnie.To że pendrive 3.0 nie będzie działał szybciej pod 2.0 prosto można sprawdzić na komputerze polecam coś skopiować na jeden i drugi i samemu się przekonać.Taka róznica.Transfer USB 2.0 2,70MB/s transfer USB3.0 23,9MB/s oba pliki tej samej wielkości podłączone pod USB 2.0.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

No tak, słusznie, ale to że jest taki niski transfer to w mojej ocenie wynika z tego że pendrive 2.0 jest kiepski. Więc może i faktycznie włożenie 3.0 do 2.0 daje nam na starcie max możliwości 2.0 tylko po ch... dopłacać. no ale ok. nie mniej czekam na potwierdzenie. u mnie są czarne i jestem skłonny uwerzyć że 3 x 2.0

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Na pewno masz (i ja również) wyłącznie USB 2.0. No ale że każdy pendrive/dysk 3.0 pracuje w złączu 2.0 szybciej niż jego odpowiednik 2.0 to ja staram się używać zewnętrznych sprzętów właśnie 3.0 (chociaż niekoniecznie najdroższych) i nigdy nie mam problemów z szybkością transferu.

Z drugiej strony (kiedyś nagminnie bawiłem się w testowanie) wiadomo że peny/dyski w swojej klasie mogą mieć znaczne różnice w prędkosciach. Więc aby nie wyszukiwać szybkiego i drogiego ale jednak klasy 2.0 wolę używać bardziej przyszłościowego tańszego klasy 3.0 :wink:

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Jasne. W empik.com jest w promocji Sandisk Ultra Flais 16GB na 3.0 w cenie 25 zł z odbiorem w empiku za free, chyba że większe zamówienie to i wysyłka gratis. Rozmiar nie powala ale cena  moim zdaniem przyzwoita. Jeszcze nie testowałem go. Dysku nawet nie podłączam dopóki SONY nie wymyśli sposobu jak wyłączać bezpiecznie porty USB po wyłączeniu telewizora. Póki co mielą i mielą, chociaż po aktualizacji do 6.0 nie sprawdzałem jeszcze i nie mam zamiaru kolejnego dysku rozwalić. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Nie chcę się wtrącać ale... dla mnie odkryciem jest Sandisk Cruzer 64GB USB 3.0 - ma dobre oceny a cena rzedu 85-90 pln da się zaakceptować (ostatecznie ma pracować z tv znacznie droższym) :wink: No i co ważniejsze przekroczył magiczną dla Sony granice 32GB :slight_smile: Życzę udanego wyboru.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Witam, 

Czy ktoś, coś na ten temat:

Pendrive PATRIOT Slate, 128 GB, USB 3.0

 

Ma świetną cenę. Kiedyś Patriot to była bardzo dobra firma. Jestem ciekaw jego szybkości.