anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE7005

profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

KD-55XE7005

Telewizor po zaniku napięcia traci pamięc niektórych kanałów telewizji cyfrowej naziemnej DVBT.

Natomiast pamięta kanały satelitarne.

Wbrew instrukcji nie obsługuje tzw unicable tzn widzi zawsze tylko jednego satelitę mimo zainstalowanych na zezie 2-ch konwerterów.

Czy ma ktos jakis pomysł co ztym zrobić?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Czy konsultowałeś to już ze wsparciem technicznym?

 

poniżej kontakt do nich:

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

Konsultowałem się. W sprawie zaniku kanałów sugerowali reseteowanie telewizora do ustawień fabrycznych. Ponieważ mam dostęp do telewizora raz na tydzień ( jest na działce) to napiszę jeśli coś sie poprawi, ale wątpie tak jak i konsultant. Może nalezy uaktualnić oprogramowanie.

W sprawie obsługi 2-ch staelitów ( funkcja unicable) to konsultant nic nie wiedział. Jednak  z wcześniejszych rozmów zorientowałem się, że telewizor mimo, że w instrukcji podają iż obsługuje diseqC 2.0 zawsze widzi tylko 1 satelitę. Wada modelu.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@ATony51Technologia unicable to nie jest obsługa dwóch satelitów. Mając tzw. "zeza" lub monoblock należy do wyszukiwania użyć satelity ogólnego. Można wyszukać programy z czterech satelit jeżeli instalacja na to pozwala. Fabrycznie telewizor ustawiony najczęściej na Astrę  , a pozostałe wyłączone. Należy włączyć nastepny i zmienić przeszukiwanie pełne na sieciowe i niżej zmienić Astrę na interesującego nas satelitę. W ustawieniach diseg należy jednego satelitę oznaczyć jako A , a następne B,C,D. Potem dopiero wyszukiwanie.To tak na szybko.

W przypadku dvb-t zobacz siłę i jakość sygnału na odbieranych częstotliwościach. Jeżeli jest słaba ,to może być przyczyna, gdyż mogą być po prostu zaniki sygnału. W ustawieniach technicznych zmiany usług oraz w pobieraniu oprogramowania ustaw wszystko na wyłączone.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

Wszystko się zgadza tyle tylko, że po ustawieniu na staelitę ogólnego i wpisaniu w pozycji ( drugi satelita) np Hot Birda  telewizor przeszukuje programy i o ile Astrę znajduje całą to w Hot Birdzie znajduje 0 kanałów.

Jak przełączę kabel antenowy w sumatorze diseqc z Astry na Hot Birda to oczywiscie wyszuka Hot Birda ale zgubi Astrę bo nie widzi drugiego konwertera. Próbowałem na rózne sposoby włącznie z oznaczeniami wejść odpowiednio A i B. Może coś robię nie tak. Ale kombinuję jak koń pod górkę i nic.

 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@ATony51Na moim W755 i monoblock problemu nie ma. Ustawiam pierwszego satelitę na A i patrzę czy pasek siły i jakości jest pokazywany. Póżniej drugi satelita na B i to samo. Jeżeli na jednym z nich nie ma siły i jakości to też nic mi nie wyszuka z tego satelity.Niekiedy trzeba chwilkę odczekać.

Ale na starym Sony miałem podobnie jak Ty. Pomagała metoda kolejnych prób. Zmieniałem ustawienia  satelit  na C i D , B i A  itd.(jakiś toneburst A i B również). I dopiero za szóstym czy siódmym razem telewizor wyszukał mi te dwie satelity.  Astrę ustawiałem na tylko kanały TV i bezpłatne ,gdyż znacznie skracało mi to wyszukiwanie. Ten pasek siły i jakości przy drugiej satelicie pokazywał się na chwilę i znikał. Była to męczarnia, ale zawsze jakoś mi się udawało.Jeżeli ten pasek siły i jakości przy drugim satelicie pokazał się na chwilę , to wtedy szybko naciskałem wyszukiwanie.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

Tzn ja mam dobrą jakość sygnału z obu satelit tyle ,że jak wczyta Astrę zaczyna czytać Hot Birda i odrazu zamyka wyszukiwanie. Pokazuje ze przeszukał 100% kanałów a faktycznie jest 0 wczytanych. Natomiast jak pisałem jeżeli przełoże kabele na wejscie z Astry to oczywiście nie widzi Astry ale wczyta calego Hot Birda. Idzie zgłupieć. Pokombinuję jeszcze jak będę na wsi.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@ATony51 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź w kwestii satelity:

Telewizor wspiera unicable, a z informacji przekazanych przez klienta na forum problem może dotyczyć samej instalacji satelitarnej. Do telewizora powinien zostać podłączony jeden przewód telewizji satelitarnej, a następnie sam przekaźnik powinien przekazywać do telewizora sygnał z odpowiedniej satelity. Ze swojej strony mogę zaproponować kontakt z technikiem od montażu telewizji satelitarnej, by zweryfikować poprawność jej działania.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam, 

 

W kwestii kanałów wg supportu sprawa ma się tak:

W takim przypadku sytuacja najprawdopodobniej związana jest z możliwością aktualizacji odbieranego sygnału przez tuner DVB-T. Telewizor może wykonywać tego typu aktualizacje odbieranego sygnału w trybie standby, jednak w przypadku zupełnego odłączenia zasilania nie jest to możliwe. Następnie po ponownym podłączeniu telewizor nie jest w stanie rozpoznać sygnału na podstawie ostatnio znanych parametrów. W miarę możliwości klient może sprawdzić, czy sygnał również zostanie utracony w przypadku pozostawienia telewizora w trybie standby na przynajmniej kilka godzin lub odłączeniu od zasilania na kilka/kilkanaście minut.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@djrychuTa odpowiedż supportu mnie nie przekonuje. Wyłączałem na noc swój W755 i tego typu rzeczy nigdy się nie zdarzały. A odbieram dvb-t od dawna.Na starszych telewizorach Sony też nie spotkałem się z takim problemem. Mam dostęp do trzech mux-ów polskich i pięciu czeskich.Dodatkowo telewizor wyszukuje(bez nazwy) kanały kanały płatnego mux-4 cyfrowego polsatu. Takie rzeczy mogą wystąpić  tylko w przypadku zmiany kanałów na inne np. ostatnio TVP Rozrywka na TVP Sport. Ale to dotyczy jednego, a nie kilku kanałów.Uważam ,że przyczyna tkwi w zupełnie czymś innym.

@ATony51 przekazał nam za mało danych , aby można stwierdzić ewentualną przyczynę tych problemów z dvb-t.