anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE7005

profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

KD-55XE7005

Telewizor po zaniku napięcia traci pamięc niektórych kanałów telewizji cyfrowej naziemnej DVBT.

Natomiast pamięta kanały satelitarne.

Wbrew instrukcji nie obsługuje tzw unicable tzn widzi zawsze tylko jednego satelitę mimo zainstalowanych na zezie 2-ch konwerterów.

Czy ma ktos jakis pomysł co ztym zrobić?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

Dziekuję za ożywioną dyskusję. Ja dotąd nie spotkałem się z sytuacją aby po wyłączeniu zasilania telewizor gubił pamięć zapisanych w niej kanałów. Tymbardziej dziwi, że gubi większosć a nie wszystkie kanały ( mowa o telewizji naziemnej). Fakt, że niektóre kanały mają dość słaby sygnal ale na tyle dobry, że pozwalają oglądać program bez jego zrywania.

W przypadku satelity nie gubi żadnego zapamiętanego kanału. Być może obsługuje funkcję unicable ale póki co nie mogę tego zaobserwować. Nie wiem jakie informacje mogłyby być przydatne serwisowi aby mógł coś sensownego na odległość zaproponować. Jest faktem, że oprogramowanie nie jest najnowsze i o ile pamietam to należy wgrać najpierw starszą aktualizację a potem najnowszą wersję. Jednak mnie to nie przekonuje bo jak można wypuścić na rynek telewizor z taką wadą.

Poprzednio miałem LCD starego samsunga i takich "numerów"  z telewizją naziemną nie było.

Pozdrawiam

ATony51

 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@ATony51Przy słabszych sygnałach dvb-t  po zaprogramowaniu zalecane jest ustawienie wszystkich aktualizacji dvb-t na wył. U mnie jest to w ustawieniach technicznych. Zobacz również , czy zagubione kanały nie pojawiaja się czasem pod  numerami od 100 do 200. Warto również popracować nad instalacją antenową, aby zwiększyć zwłaszcza jakość sygnału. Krótki opis Twojej instalacji do naziemnej też by nie zaszkodził. Dużo można dowiedzieć się na stronach emitela i jego forum.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
ATony51
Poszukiwacz

Po dłuższej przerwie wracam do tematu. Otóz telewizor oprzytomniał i z nieznanych powodów zaczął pamietać wszystkie programy telewizji cyfrowej naziemnej. Jest tak jak powinno być.

Jeśli idzie o odbiór Hot Birda i Astry z satelity okazało się tak jak pisal jeden z kolegów. Próbowałem kilkanascie razy z wyszukiwaniem programów ustalając Hot Birda na wejście A a Astrę na wejście B i po którymś razie wybrał programy z obu satelitów i je zapamiętał.

Niby wszystko w porządku. Tylko martwi mnie bo nie wiem dlaczego nagle onalazł obydwie satelity i od czego to zależy.

Czeka mnie aktualizacja oprogramowania na nowszą wersję i już się obawiam, że całe przedstawienie z pamięcią programów dvbt

i satelitarnych znów przede mną.

Pozdrawiam

ATony 51

 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@ATony51Zapisz listę kanałów na pamięć zewnetrzną. U mnie po przywróceniu ustawień fabrycznych nie trzeba na nowo skanować satelity i dvb-t. Wystarczy eksport tej listy kanałów do telewizora. U Ciebie sadzę  jest podobnie.

pozdrawiam