anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-26U4000 standby - pobór mocy

profile.country.pl_PL.title
swap57
Początkujący

KDL-26U4000 standby - pobór mocy

Witam.
Dopiero co kupiłem ten telewizorek a tu pierwsza niespodzianka: pobór mocy w stanie czuwania 9,5 W zamiast 0,7 W. Co dziwne nawet po wyłączeniu (zgaszona dioda czuwania, wtyczka w sieci) dalej pobiera ponad 9 W.
Chyba coś nie tak... W sumie mało oglądam tv, więc w trybie czuwania będzie mi pobierał więcej energii niż w czasie normalnej pracy.
Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Co robić?

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

Z tego co wiem przy bardzo znikomych poborach zwykłe mierniki potrafią się grubo pomylić. Wynika z zaokrąglania bardzo małych wartości.

profile.country.pl_PL.title
swap57
Początkujący

W tym przypadku to nie jest znikomy pobór. Popularny miernik mocy daje wskazanie około 9,5 W a natężenie prądu zmierzone dobrym miernikem to prawie 40 mA.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie wiem czy w 26U4000 jest też ta opcja, ale wyłącz funkcję "szybki start" i "sterowanie HDMI", będzie mniej "spalał". A najlepiej i najoszczędniej jest wyłączać urządzenia z kontaktu, jeśli ich się nie używa przez dłuższy czas...

oldguest
Początkujący

Trochę odświeżę temat. Telewizor zaraz po wyłączeniu nie przechodzi od razu to pełnego stend-by tylko czeka kilka minut czy go nie włączymy wtedy pobór prądu faktycznie oscyluje od kilku do kilkunastu W. Po paru minutach spada do poboru podobnego do podawanego przez producenta.

Oczywiście "szybki start", "sterownie HDMI" oraz "tryb sklep" musi być wyłączony.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ja u siebie całkiem niedawno wyłączyłem szybki start. Ku mojemu zdziwieniu i tak włącza się dużo szybciej niż dekoder cyfry PVR. Zużycie prądu podobno mniejsze, chociaż nie mam woltomierza... Polecam wszystkim sprawdzić tę opcje.