anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 37S4000 - katy widzenia [pytanie]

profile.country.pl_PL.title
marcin.r
Nowicjusz

KDL 37S4000 - katy widzenia [pytanie]

Serdecznie witam Wszystkich!
Jestem posidaczem TV KDL37S4000 i muszę przyznać,że problem blednięcia kolorów pod kątem rzeczywiście występuje szczególnie wieczorem kontrast spada (odległość od TV 4 m na wprost i siedząc na brzegu wersalki kontrast słabnie ).Problem ten nie dotyczy już TV 40"serii S,V poniważ zastosowano tam matryce Samsunga,a w TV 37"serii S,V montowane są matryce firmy AU Optronics,która ma inne paranetry.Ogólnie z TV jestem zadowolony,ale byłbym bardzo zadowolony gdyby wszyscy domownicy mogli podziwiać pełną gammę kolorów .W sklepie w ciągu dnia problem nie występuje w takim stopniu i dlatego przy zakupie tego nie zauważyłem,gdyby zwrócono mi na to uwagę kupiłbym tv 40". :rolling_eyes:

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

zastosowano tam matryce Samsunga



Nie prawda. Pochodzą z fabryki S-LCD Corp. Właścicielem jest Sony i Samsung w proporcji 50:50 a matryce do Samsunga są inne chociażby wyłączone wyglądają inaczej więc mają co najmniej inne powłoki. To tak jak w GM Power produkują silnik do fiata i opla ale są to jednak inne silniki.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zgadzam się z CS Bielsko. Nie ma czegoś takiego jak matryce Samsunga, czy Sony. Jedna fabryka, te same matryce. Za obraz najbardziej odpowiada elektronika zastosowana w LCD. Zobacz sobie na nowe modele W5500, teoretycznie 2 kluczowe parametry gorsze od poprzednika W4500. A w rzeczywistości? Posiada "silnik", procesory, elektronikę Bravia Engine 3, która znacznie polepsza obraz i w rezultacie jest on dużo lepszy od W4500. Można porównać do komputera, co z tego, że będziesz miał dużo pamięci, super monitor, nawet procesor, jak serce grafiki (karta graficzna) będzie słaba. Nie wykorzystasz możliwości w/w podzespołów. Zmienisz kartę graficzną (elektronikę sterującą za przetwarzanie informacji), będziesz miał o niebo lepszy obraz, możliwości, komputer. Zobacz jak szybko rozwija się ten segment rynku. Zmieniasz jeden parametr (karta graficzna) wszystko chodzi lepiej...

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Jedna fabryka, te same matryce.



Ta sama fabryka inne matryce :P

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Mają inne matryce? Od zawsze myślałem, że mają takie same.. W końcu ta sama fabryka. Ale skoro tak sądzisz, to dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu :D

profile.country.pl_PL.title
marcin.r
Nowicjusz

Nie wiem o co tyle zamieszania !
Informacje o zastosowanych w TV 40"i 37" serii S,V matrycach LCD posiadam bezpośrednio z punktów servisowych Sony,gdzie powiedziano mi dobitnie:40"-Samsung,37"-AU Optronics.Powiedziano mi również,że spółka joint venture S-LCD Corp.oparta jest na zasadach marketingowo-finansowych ale technologia pozostaje Samsunga.Tyle mi powiedziano,jak jest nie wiem i nie chcę się wymądrzać.Tak w ogóle to chodziło mi tylko o kąty przy których obraz odbierany jest gorzej. :smileyrolleyes:A panom z CS Bielsko radzę się doszkolić,a nie wypisywać bzdur zasłaniając się logo marki SONY.