anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL40W4500 a test matrycy

profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz

KDL40W4500 a test matrycy

W ostatnim czasie zaobserwowałem u siebie jakiś dziwny świecący piksel. Czy ktoś orientuję się jakim programem mógłbym przetestować ten model przed kontaktem z serwisem?
Myślę tu o jakimś obrazie kontrolnym zapuszczonym z laptopa, czy coś w tym stylu.

5 ODPOW. 5
Razak-----
Początkujący

Podłącz laptopa, i po kolei wrzucaj tapety czerwoną, niebieską, zieloną, czarną tak żeby cały ekran był w tym kolorze. I po kolei sprawdzaj, zwróć uwagę czy to martwy piksel, świecący, czy coś nie tak z subpikselem. Najprostsza metoda jaką znam i z której można korzystać np. przed zakupem lapka :). Co do samej sytuacji zwróć uwagę czy to jeden piksel czy nie kilka obok siebie (nie chce mi się wierzyć, że z 2m widzisz świecący piksel :D) przy drugiej opcji można dzwonić spokojnie po serwis przy pierwszej chyba dużo nie poradzą...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Są też programy do "ożywiania " pixeli. Czasami udaje się, zawsze można spróbować. Tylko jest to czasochłonne.. Tu masz link do przykładowego programu:
http://mac.softpedia.com/get/Dashboard- ... -Fix.shtml

profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz

Dzięki za odzew. Przed świętami będę miał okazję przetestować wasze rady. Narazie jestem na wyjeździe. Na pewno dam znać jak mi poszło.

Razak-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Są też programy do "ożywiania " pixeli. Czasami udaje się, zawsze można spróbować. Tylko jest to czasochłonne.. Tu masz link do przykładowego programu:
http://mac.softpedia.com/get/Dashboard- ... -Fix.shtml" target="_blank



Tylko one chyba zazwyczaj działają na martwe piksele, a nie świecące stale na jeden kolor, i druga sprawa testowałem tylko na laptopie, nie wiem czy w przypadku TV się to sprawdzi.

Radeon255: pamiętaj sprawdź najpierw czy to na pewno jeden piksel czy nie kilka obok siebie bo to jest dość kluczowe.

profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz

Z matryca okazalo sie ze jest jednak na szczescie wszsytko ok.