anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55W805 kilka pytań->NFC, WiFi

p3p3r88
Nowicjusz

KDL-55W805 kilka pytań->NFC, WiFi

Witam serdecznie,

Zakupiłem miesiąc temu telewizor Sony Bravia KDL-55W805 i mam 2 pytania odnośnie tego modelu, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum:

 

1) Czy jest możliwość podłączenia po WiFi laptopa tak aby duplikować ekran? Chodziło by mi najbardziej o streaming video z przeglądarki internetowej (seriale itp) bez konieczności podłączania komputera po HDMI.

 

2) Niestety Samsung Galaxy S3 nie jest kompatybilny z NFC w mniejszym pilocie. Próbowałem ściągać aplikacje od Sony, które ułatwiają szybkie połączenie komórki z telewizorem niestety bez skutku. Czy jest jakiś sposób lub aplikacja, która umożliwia połączenie się SGS3 z telewizorem za pomocą dotyku z pilotem?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Piotrek

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Odpowiem na razie w kwestii WiFi - otóż nie ma możliwości bezprzewodowego duplikowania ekranu z komputera na telewizor. 

 

Pozdrawiam,

p3p3r88
Nowicjusz

Smutno to czytać ale bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

avurob
Poszukiwacz

Ad2. Także mam SGS3 i rowniez nie mogę sparować go z 55W805, ale... jak przegladam cos na smartfonie - galerie, video lub muzykę - to mam aktywny przycisk z ikonką jakby kompa, po nacisnieciu ktorego zawartość przełącza sie automatycznie na ekran TV. SGS3 łączy się takze bez problemu dzieki Allshare Cast - trzeba tylko wyszukac gdzies w menu to klonowanie obrazu, wtedy się łączą. Tak wiec generalnie cała funkcjonalnosc SMARTFON > TV jest i z tego co zrozumialem, to NFC w piloscie pozwala tylko na zainicjowanie tego klonowania.

 

Podłączę się ze swoimi 3 zagwozdkami - to moj pierwszy telewizor Sony i brakuje mi tu trzech podstawowych rzeczy, ktore od lat byly dostępne w roznych tanich telewizorach:

- brak przyciski "pre-channel" na pilocie - to ten przycisk do przełączania miedzy bieżącym, a ostatnio użytym kanałem;

- brak tradycyjnej pauzy obrazu (still, stopklatka, itp.) - jest co prawda funkcja nagrywania w locie i pozniej pauzowania, ale dziala to jednak inaczej;

- brak mozliwosci zmiany nazwy zestawu ULUBIONE - jest do wyboru ULUBIONE 1, 2, 3, 4... Szukalem w wiellu miejscach i nie znalazlem 😕

 

Czy ja cos pominąłęm? To dość podstawowe funkcje i jestem trochę zdziwiony ich brakiem - musze jednak przyznac, ze z samego telewizora jestem zadowolony.

 

Jeszcze jedno - nie mogę połączyc SGS3 za pomocą MEDIA REMOTE od firmy SONY - nie widzi telewizora, co jest zaskakujące, bo nawet programy od innych producentów Androidowego softu widzą TV. Mogę jedynie uzywac TV SideView, ale to trochę kobyła, a po drugie w aplikacji YouTube nie działa klawiatura, czyli w sumie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna 😕

profile.country.pl_PL.title
andkaz
Nowicjusz

Witam,

jestem ciekawy jak rozwiązujecie problem z używaniem klawiatury.

Męczenie się z wirtualną to absurd. Znajomy w tym samym czasie kupił TV konkurencji,

podłączył klawiaturę Logitecha i wszystko pięknie działa. Aż się chce korzystać z tych funkcji.

Niestety przy W8 nie mam ochoty uruchamiać przeglądarki stron www.

Proszę o spostrzeżenia nt. może jakieś rozwiązania.

Przy klawiaturze Logitecha działa myszka (to już coś) niestety wpisywanie adresów domen z klawiatury zewnętrznej nie działa. Sprawdzałem już wiele urządzeń.

profile.country.PL.title
robgre
Poszukiwacz

Cześć,,

Ad.1

Jak najbardziej - warunek toobsługa miracast przez laptop po kątem sprzętowym i win 8.1 który wspiera miracast natywnie.

 

Ad.2

Zdaje się że tylko smartfony SONY maja taką możliwość. Inne można połączyć ręcznie.