anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 55w809c nie włącza się

profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

KDL 55w809c nie włącza się

Tak jak w temacie telewizor był przez jakiś czas odłączony od sieci ( dłuższa nieobecność w domu) po ponownym podłączeniu zasilania nie można go uruchomić, ani przy pomocy pilota ani przy pomocy guzików w telewizorze.

Nic się nie zapala, poprostu brak jakiejkolwiek reakcji.

Pomiar napięcia na końcówce z zasilacza 19,5v

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Kontaktowałeś się już z naszym serwisem w tej sprawie?

profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

Nie ponieważ telewizor jest po gwarancji

Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

Dzisiaj odziwo telewizor się włączył na chwilę pojawił się głos, jasny monitor z wieloma kolorowymi punkcikami.

Po chwili tv się wyłączył a dioda pod spodem miga na czerwono 5 razy.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego 5 mrugnięć to T-CON error czyli awaria płyty sterującej.Moduł T-CON jest płytą sterującą przebiegami czasowymi panelu wyświetlacza. Niektórzy producenci paneli LCD nazywają ten moduł płytą sterowników (sterowania) panelem LCD. Funkcją płyty T-CON jest konwersja sygnałów LVDS na postać danych RSDS i przesłanie ich do panelu LCD. Płyta T-CON wyposażona jest w indywidualne zarządzanie zasilaniem zwane konwerterem DC-DC. Ta sekcja przetwornika DC-DC może generować różne napięcia potrzebne do sterowania pracą panelu LCD.

Kosecki
profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

Dziękuje kolego za podpowiedź. Niestety dla mnie laika w kwestiach elektoniki to już czarna magia, jutro ma przyjechać mechanik. A swoją drogą może orientujesz się ile może kosztować naprawa takiej usterki, bo może lepiej już rozglądać się za nowym TV .

Ale chyba tym razem to już nie będzie sony  bo ten miał dokładnie dwa lata i osiem miesięcy więc chyba mogę być zawiedziony.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

 

  używane płyty t-con kosztują od 100 do nawet 300 złotych,na ebayu widziałem po 30 funtów,ale może to być jakiś drobiazg,i wtedy cena będzie niższa,pozdrawiam.
Kosecki
profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

Witam, temat z KDL 55w809c w dalszym ciągu nie rozwiązany. W poniedziałek zabrał go "mechanik" po dwóch dniach oddał oznajmiając, że problem może leżeć po stronie matrycy lub płyty głównej ale nie jest pewny i się poddaje. Ja w międzyczasie znalazłem i nabyłem płytę t-con tak jak sugerował kolega  kosa16051971

ale niestety dalej to samo monitor robi się jasny  w takie jakby drobne kreseczki w odcieniach różu i niebieskiego a czasami robi się czarny  i zaczyna migać dioda na czerwono pięć razy. Na chwilę obecną się poddaję szukam porządnego serwisu. Szkoda że nie na śląsku serwisu sony najbliższy jak się orintowałem to Radom

profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

Witam ponownie

Dzisiaj był mechanik z serwisu SONY. Po długotrwałej diagnostyce stwierdził telewizor nie do naprawienia.

Padł moduł elektroniczny sterujący monitorem, część nie występuje w serwisie, żenada.

Telewizor miał 32 m-ce, nigdy więcej sony jestem bardzo zniesmaczony, rozumiem że wszystko może się zepsuć, trudno pech, ale że nie można go naprawić bo uszkodzony element nie występuje jako część serwisow. Chora polityka firmy sony.

Żegnam