anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55W905A gwarancja

profile.country.PL.title
AdamWro
Poszukiwacz

KDL-55W905A gwarancja

Hej,

od 3 lat posiadam telewizor KDL-55W905A, jednak ostatnio zauważyłem martwy piksel. 

Jak wygląda sytuacja z gwarancją w takiej sytuacji? Mam rozszerzoną gwarancję do 5ciu lat, a telewizor kupilem za 6999 zł.

z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Adam

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

Witam ja kupiłem tv sony kd55x8005c w2016 roku .Po około pół roku zauważyłem martwy pixel w krótkim czasie pojawił sie następny a czare goryczy przelała zmaza na srodku ekranu.Zastanawiałem sie czy korzystac z rekojmi a użyłm5 letniej gwaranci producenta .Wymienili mi tv na nowy model kd55xd8005 obecnie z tv jestem zadowolony.Uważam że to sklep sony centre pakuje powystawowe tv chodzone w sklepie na full ustawieniach choc to moje przypuszczenie bo tv był czyszczony (ryski na obudowie i na matrycy) .Na wymienionym tv tych sladów nie widać .Walcz o swoje choć  nie wiadomy jak  twój problem sony rozwiąże podchodzą do tego indywidualnie

profile.country.PL.title
AdamWro
Poszukiwacz

Dzieki Rafcio za odpowiedz. 

Czyli w sumie dostales lepszy sprzet :wink: bardzo fair zagranie przez Sony.

Ja po cichu licze na wymiane na XE9005 :wink:

Pozdrawiam i zycze powodzenia z nowym TV

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Przeczytaj początek instrukcji martwe pixele to "zaleta" :tongue: matrycy LCD i jest to normalne zjawisko jest wykonana starannie ale mogą się zdarzyć martwe pixele.Instrukcja zakładka Ekran LCD "Chociaż ekran LCD jest wykonany z wykorzystaniem technologii wysokiej precyzji ............ na ekranie mogą się pojawić czarne plamki lub jasne kropki ( w koloerze czerwonym,niebieskim lub zielonym) ........ i nie jet to objawem usterki" ale powodzenia życzę !

profile.country.PL.title
AdamWro
Poszukiwacz

hej Zbygaaj,

dzieki za odpowiedz.

To co, jeden czerwony piksel nie uprawnia do gwarancji? Ja wiem, ze 7tys to nie jest nawet wyzsza srednia polka telewizorow, ale za takie pieniadze chyba oczekiwanie "czystej matrycy" to nie ekstrawagancja :wink:

 

Pozdrawiam

Adam

profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

 

     Witam

Podstawa to zdefiniowanie co to jest piksel. Otóż na jeden piksel składają się trzy subpiksele RGB

Czyli czerwony,zielony i niebieski.Jeżeli świeci wyłącznie jeden z tych kolorów to świadczy nie o martwym 

pikselu,który gwarancja dopuszcza a uszkodzonym subpikselu,który dyskwalifikuje matrycę bowiem

jest wadą jej podświetlenia.Telewizor kwalifikuje się do wymiany.

 

   Misiek1955

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Dla mnie to też porażka jak może coś co psuje obraz i wkurza użytkownika może być uznawane za coś normalnego.Norma mówi o kilku w jednym miejscu pojedyncze mieszczą się w "normie".Też dałem za TV 12k po 2 dniach patrzę jak coś mi po oczach daje ale udało mi się wymienić w MM dzięki uprzejmości firmy i znajomości sprzedawcy.Daj znać jak Ci poszło.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Przeczytaj jeszcze raz co pisze w instrukcji to co przytoczyłem wymienione są z imienia i nazwiska czerwony ,zielony i niebieski RGB czyli są to subpixele.I nie jest to objawem usterki.

profile.country.PL.title
rafcio29
Użytkownik

W moim przypadku to były niebieskie subpixele .W przypadku adama wro chodzi o tv full hd więc te kropki są cztery razy większe niż u mnie.Jest to irytujące i nie do akceptacji .Równie dobrze gwarancja może wykluczać wszystko więc po co jest.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Dlatego piszę ,że to jeden wielki przekręt człowiek nic nie robi jak tylko patrzy w to miejsce i się non stop wkurza