anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kłopotliwy KDL-40W4000

profile.country.PL.title
jozefg
Nowicjusz

Kłopotliwy KDL-40W4000

Witam
Sprawiłem sobie telewizorek, oczywiście LCD no i oczywiście SONY, przez sentyment chyba do tej firmy - KDL-40W4000.
Wygląd bez zarzutu, pilot i menu jak zwykle u SONY - bezbłędne. :D

Ale tu koniec radości - mogę oglądać praktycznie tylko na wprost, wtedy obraz jest bardzo dobry.
Ale już poczynając od kąta ~25-30 stopni - zonk! :smileytwisted:
Obraz robi się mdły, zamiast czarnego jest szarość, kolory blade i obraz tak jakby "plastyczny".
No ale od czego jest autoryzowany serwis? Zgłosiłem wadę, przyjechali, telewizorek zabrali.
Za 2 dni dzwoni uprzejma pani że telewizor odwiozą bo nie stwierdzili usterki.
Pojechałem na ten serwis, tłumaczę im w czym rzecz, nie dociera!
"Panie, ten model tak ma i jest wszystko zgodne z normą fabryczną SONY. A wogóle to po co pan LCD kupił."
Pojechałem do salonu, oglądam włączony ten sam model - nie ma tego zjawiska! Można oglądać pod dość ostrym kątem i obraz jest normalny.
Dzwonię na infolinię SONY - uprzejma pani powiedziała że to jest wada i kazała zawieżć do innego serwisu SONY albo reklamować u sprzedawcy.
Opcja innego serwisu odpada - ~180km. Dzwonię do sprzedawcy: "Panie, jak sewis powiedział że tak ma być to co my do tego mamy?"
I mam pytanie: Co z tym fantem robić?
Telewizor z takimi kątami widzenia to ja mogłem kupić za 1,5tysiąca, a SONY wiadomo ile kosztuje... :smileyevil:

22 ODPOW. 22
meduza88
Początkujący

to zadna wada Sony tak ma a w sklepie tego tak nie widac jak w domu.

profile.country.PL.title
jozefg
Nowicjusz

meduza88 napisał(a):

to zadna wada Sony tak ma a w sklepie tego tak nie widac jak w domu.

Bzdura!
http://www.sony.pl/product/t32-w-series ... nicalSpecs
Kąt widzenia (°) 178


To niby co to jest? "Pic na wodę?" :smileyredface:

Jeżeli TV stoi w rogu pokoju to obraz powinien być widoczny normalnie w całym pokoju - czyli kąt 2x45=90 stopni i to jest wystarczające do normalnej eksploatacji.

scarface-----
Początkujący

Poziomy kąt widzenia w najnowszych LCD to 178s. Cs Bielsko już to wyjaśniał z którymś wątków, że oznacza to, że nawet z ostrego kąta widzimy obraz na tv (co znaczy 178 stopni każdy rozumie). Odbiór kolorów jednak może się minimalnie zmieniać. Sam po ostatnim wątku na tym forum byłem w EuroRTVAGD i testowałem nie tylko Sony, ale na Sony się skupie. Nie stwierdziłem żadnych problemów z kątami widzenia (odbiorem kolorów) do kąta w granicach 40 - 50 stopni.

meduza88
Początkujący

tak.To pic na wode

profile.country.PL.title
jozefg
Nowicjusz

scarface napisał(a):

Nie stwierdziłem żadnych problemów z kątami widzenia (odbiorem kolorów) do kąta w granicach 40 - 50 stopni.

Ale jak to rozumieć?
40 - 50 stopni od osi? Czyli +/- 40-50 stopni tzn 80 - 100 stopni? No to byłby luksus!
Choć i tak jest to mniej niż deklarowane przez producenta w specyfikacji...

Telewizor stoi w rogu pokoju i gdybym miał obraz bez zmian w całym pokoju - czyli +/- 45 stopni - to bym się cieszył, nie ma potrzeby oglądania pod większym kątem. ;)

scarface-----
Początkujący

Po pierwsze 178 jest deklarowane przez wszystkich (przynajmniej pierwszoligowych) producentów nie tylko Sony i w przypadku LCD, powiedziałbym, że kąty w Sony są jak najbardziej ok w porównaniu z innymi producentami (a polecam wycieczkę do sklepów i pooglądać pod kątem kątów ;) )

po drugie 40 - 50 stopni od osi - różnica nieodczuwalna, choć problem był z testowaniem bo odbiorniki Sony stały blisko sobie, a obraz był dynamiczny, tzn demo z ciągła zmiany barw, ale tak jak mowie żadnych problemów, zastrzeżeń nie miałem.

franek-----
Początkujący

jozefg - z ciekawości z jakiego kraju pochodzi Pana TV (piszę na pudełku lub na tabliczce znamionowej).

Może je mam jakieś dziwne oczy ale dla mnie nawet kąt 60 stopni nie powoduje uszczerbku na obrazie. Może jakieś zdjęcia Pan pokarze jak to ten obraz jest do kitu?

profile.country.PL.title
jozefg
Nowicjusz

franek napisał(a):

jozefg - z ciekawości z jakiego kraju pochodzi Pana TV (piszę na pudełku lub na tabliczce znamionowej).

Spain - czyli Hiszpania.

Może je mam jakieś dziwne oczy ale dla mnie nawet kąt 60 stopni nie powoduje uszczerbku na obrazie. Może jakieś zdjęcia Pan pokarze jak to ten obraz jest do kitu?

Nie mam niestety aparatu... :|
Ale 60 stopni? I nie robi się szary i nie bledną kolory do kąta 60?

scarface-----
Początkujący

jozefg napisał(a):


"Panie, ten model tak ma i jest wszystko zgodne z normą fabryczną SONY. A wogóle to po co pan LCD kupił."



Ps. Który autoryzowany serwis Sony Ci tak powiedział?