anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Konserwacja i czyszczenie TV

SZREK-----
Początkujący

Konserwacja i czyszczenie TV

Czym najlepiej czyścić kineskop - matrycę LCD a czym obudowę?

19 ODPOW. 19
oldguest
Początkujący

O ile ja się znam na matrycach. NIE WOLNO UŻYWAĆ LUDWIKA!!!! Przecież to agresywny środek można sobie ładnie zniszczyć matryce a conajmniej filtry na niej. To że jednej się nic nie stało nie znaczy ze z inna będzie podobnie.

Miękka ściereczka na sucho lub specjalne środki do matryc LCD.

Razak-----
Początkujący

O ile ja się znam na matrycach. NIE WOLNO UŻYWAĆ LUDWIKA!!!! Przecież to agresywny środek można sobie ładnie zniszczyć matryce a conajmniej filtry na niej. To że jednej się nic nie stało nie znaczy ze z inna będzie podobnie.

Miękka ściereczka na sucho lub specjalne środki do matryc LCD.



Dokładnie zawsze istnieje ryzyko zrobienia zacieków od środka których nie sposób potem się pozbyć i telewizor praktycznie do wymiany (nie idzie oglądać). Wiadomo ryzyko nie jest duże, ale po co kusić los, środki do matryc LCD nie są drogie...

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

matrycy nie potrzeba czyscic ? To interesujące. Na mojej po 2 miesiacach od zakupu TV moznaby pisać palcem po zebranym kurzu. Podobnie z monitorami komputerowymi SONY...
Czyscimy to miekką sciereczką- flanelą. Obudowy...najlepiej wogole nie czyscic bo ten dziadowski połyskkliwy plastik rysuje się prawie od wszystkiego...

profile.country.pl_PL.title
daropierwszy
Początkujący

Chciałem kupić jakiś dobry sprawdzony środek do czyszczenia tv ale niestety nie ma tu żadnej konkretnej informacji co kupić ewentualnie co zastosować aby mieć zawsze ładny obraz.
Śmieszna jest podpowiedz że matryc się nie czyści :c4 śmiech na sali faktycznie to ja po miesiącu już mogłem pisać po niej, następna śmieszna wypowiedz żeby wyczyścić pieluchą lekko namoczoną, przecież po takim zabiegu zostają straszne zacieki, wygląda to jeszcze gorzej niż przed czyszczeniem.
Może ktoś tu jest prawdziwym profesjonalistą i podpowie jak przywrócić matrycy jej blask oraz jak utrzymać czystość całego tv i co konkretnie użyć do czyszczenia.
Jakoś nie mam zaufania do tanich spray z tesco czy innego marketu.
Proszę o konkretną propozycje z nazwą takiego specyfiku ewentualnie gdzie najlepiej go kupić
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nigdy nie korzystałem z żadnych środków tego typu. Nigdy nie kupowałem środków marketowych do tak drogich rzeczy. Raz nabrałem się na szmatki do LCD. Skubane ładnie ścierały brud, ale pozostawiały smugi, musiałem je docierać inną ściereczką. Teraz mam tylko ściereczkę z mikrofibry i jak narazie ona mi wystarcza.
Jak chcesz jakiś środek, to pamiętaj że nie może zawierać alkoholu, ściereczka nie może rysować powierzchni. Takie uszkodzenia nie podlegają gwarancji.

profile.country.pl_PL.title
daropierwszy
Początkujący

No właśnie też używam takiej ściereczki z mikro coś tam ale część tego kurzu włazi w rogi ekranu i bardzo brzydko to wygląda.
Jeszcze na tych plastikowych ramkach do okoła matrycy pokazały się dziwne zacieki aczkolwiek nie stosowałem żadnych środków płynnych nie mam pojęcia z czego to gówno się zrobiło

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No to schodzenie brudu na boki to jest minus. Moim sposobem jest ścieranie z lewej strony na prawą, i na końcu uformowanie ściereczki do kąta obudowy, przyłożenie do górnego naroża i zjechanie na dół. Kurzu po bokach nie ma, zostaje tylko na dole, ale stamtąd już łatwo schodzi.

woj100
Początkujący

Ja temat czyszczenia LCD przerabiałem przy okazji monitora LCD do komputera, ściereczki nawilżone do lcd nie sprawdzały się, czyściły lecz pozostawiały smugi widoczne pod światło.
W końcu wziąłem ściereczkę z mikrofibry do okularów, lekko zwilżyłem wodą i przetarłem ekran.
Woda natychmiast wyparowała i efekt rewelacyjny, zero smug. Matryca jak po wyjściu ze sklepu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Woda z kranu zawiera dużo minerałów itp, które po długim okresie czyszczenia mogą dać znać o sobie w nieprzyjemnej postaci. Jeśli woda, to polecam destylowaną (demineralizowaną). Baniaczek 5l kosztuje mało, a starczy na bardzo długo. Zresztą, do żelazka powinno się takiej wody urzywać..

Riko85
Nowicjusz

Witam, odgrzewam starego kotleta, ale naczytałem się tak wielu mitów na internecie, porad jeśli chodzi o czyszczenie LCD (Matryc).

 

Mianowicie, wszstkich sposobów nie używałem aby nie narazić mój TV na uszkodzenie, ale sprawdziłem te najważniejsze i najmniej korozyjne;

 

Test

A) pierwsze to gotowe ściereczki (wilgotne/namoczone środkami czyszczącymi) (Bez Alkoholu)

Wady- smugi, tak uporczywe jak odciski palców

 

B) drugie to spryskiwacz antystatyczny do LCD,TFT & PLAZMA Czyszczący bez Alkoholu

 

Kolejny problem, smugi, tak uporczywe jak odciski palców, 

 

C) Domowe sposoby już nie sprawdzałem bo to też środki chemiczne! 

 

Nabrałem więc doświadczenia i uświadomiłem sobie że każdy środek chemiczny zostawi plamy, ślady i smugi. Jest to moim zdaniem jeden z etapów czyszczenia dość brudnego ekranu tzn. proszek do prania! Także czyszczenie nie koniczy się tylko na tym!

 

Podstawy czyszczenia ekranów raczej znacie ale podam kilka wskazówek:

 

-Ekran musi być wyłączony 1 godzinę przed czyszczeniem

1) Wariant na sucho, delikatna szmatka przyciągająca kurz lub zwykła miotełka do kurzu,

-na odciski placów polecam ściereczkę taką do przecierania okularów, aparatów fotograficznych

2) Wariant na mokro, jeśli 1 wariant nie daje efektownego rezultatu, jest zbyt tłusty i klejący trzeba umyć ekran, aby to uczynić należy;

-umyć delikatnie matrycę ścierką z mikrofibry/ręcznik papierowy nasączonym płynem czyszczącym do LCD,

-drugi krok to umyć ponownie matrycę ścierką z mikrofibry/ręcznik papierowy nasączone czystą wodą z kranu (czynność ta ma na celu usunąć środek czyszczący)

-zbieramy zawilgocenie ręcznikiem parierowym

-dla lepszego efektu przecieramy ponownie suchą i czystą mikrofibrą aż do usunięcia smug,

 

Efekt jak nowy wyciągnięty z kartonu, tyle ża ja zacząłem tak czyścić od początku.

 

Największą zaletą jest, aby nie doprowadzić do dużych zabrudzeń telewizora! Nie mówie tu o codziennym wycieraniu ale co jakiś czas warto zetrzeć kurz z ekranu oraz z obudowy bez korzystania wspomagaczy. Co mnie irytuje to że sprzedawane środki są antystatyczne na powierzchnie poziome a i tak kurz osiądzie bo osiada właśnie w dół. Zaletą jest także jak telewizor jest pochylony Ekranem ku-dołowi, a na wyjazd na wczasy zalecam przykryć hustą lub prześcieradłem całą elektronikę tak jak w domach aukcyjnych są przykrywane meble przed zabrudzeniami.