anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Motionflow PRO 100Hz z backlight blinking

3432-----
Początkujący

Motionflow PRO 100Hz z backlight blinking

Witam

Mam pytanie czy ktos moze w prosty sposob mi omowic efekt "backlight blinking". Ogolnie znalazlem jakas regulke "wyłącza poziome podświetlenie dla każdej z wyświetlanych klatek" i dzieki temu redukuje rozmycie ale niezbyt umiem sobie to wyobrazic. :? Moze ktos bedzie wiedzial jak to latwo przedstawic :smileyugeek:

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

Sam do końca nie rozumiem teorii. Ale bazuje to na bezwładności oka. Wprowadza sztuczne migotanie obrazu. Kolejne klatki są odtwarzane z czarnym pasem którzy jest za każdym razem przesunięty na dół.

Praktyka

Obraz 50-60 klatkowy. Modele 200Hz mają płynniejszy obraz, ale za to przy obrazie 24 klatkowym tu już jest wręcz odmienne na korzyść 100Hz PRO. Moim zdaniem obraz jest płynny ale nie taki jak w telenoweli. Ogólnie modele X z LED są porażające jeśli chodzi o odtwarzanie filmów pod każdym względem. Wczoraj oglądnąłem nowego Bonda na 55X4500 takie :shock: robiłem. Jakość niesamowita obrazu....

3432-----
Początkujący

hmmm
trochę mnie to ciekawi, w jakimś sklepie dostałem książeczkę i tam jet tak pobieżnie napisane, że aby osłabić rozmycie systemy wprowadzają migotanie obrazu. Jednak może to być męczące dla oka. Sony ma system wygaszania podświetlenia (czarny pasek na każdej klatce) i to poprawia obraz i likwiduję migotanie.
To teraz takie pytanko jak działały stare systemy, znaczy o co chodzi z tym migotaniem ??

Jeśli masz możliwość to mógłbyś zobaczyć czy jest dostrzegalna różnica z włączonym systemem bb i wyłączonym.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Słyszałem o tym, ale coś mi się wydaje, że to nie jest aż tak bardzo zauważalne dla ludzkiego oka. Może w jakiś szczególnych scenach, sytuacjach. W starych systemach miałeś czarną klatkę, tu jest tylko pasek. W rezultacie cały obraz nie znika, ale tylko fragment.
Migotanie to nie tylko sprawa z klatką. Może wpływać też zmienność kolorów, problem z zasilaczem, podświetleniem. Może ten system też ogrania te parametry... Tego nie jestem pewny.

Daniell-----
Początkujący

Tak czy siak w systemie lcd nie ma az takiego migotania jak w crt. Łatwo to zobaczyc przy nagrywaniu obrazu na monitorze crt i lcd. Nawet telefonem zobaczysz roznice. Nie?