anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie na HDD

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Nagrywanie na HDD

Jak w temacie podpiąłem dysk 650GB 2,5" do wejścia HDD REC hx850 i nie mogę go używać do nagrywania opcja rejestrowania dysku mówi,że nie rozpoznano HDD.O co chodzi co trzeba zrobić żeby to odpalić na penie 32GB działa wszystko ok no ale wiadomo mały.Formatowałem dysk na NTFS,exFAT,FAT32 i nic.W pierwszym przypadku go nie widzi urok SONY bez wsparcia dla NTFS ale na pozostałych dwóch też nic.Coś z dyskiem nie tak (sprawny działa) ma ktoś może jakieś pomysły ?


Message was edited by: zbygaaj


Message was edited by: zbygaaj

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Witam


Na początek dobrze jest podać model Sony Bravia. Skoro wiesz że Sony nie obsługuje NTFS (jeszcze) to po co formatujesz, sformatuj na FAT32 bo i tak Sony Bravia dysk dostosuje do siebie i jeżeli masz cokolwiek na tym dysku stracisz. Ja mam Sony Bravia HX755 i podłączyłem pendrive 64 GB i bez problemu obsługuje. Dobra rada zamiast się denerwować zapoznaj się http://pdf.crse.com/manuals/AE7L100511/PL/index_248_191.html i dopiero podziel się uwagami jak było. :wink:


Powodzenia.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

tak się zastanawiam czy śmiać się czy płakać nad Twoją poradą.Ale odpowiem na to co napisałeś.Po pierwsze jak kupujesz dysk to na co jest sformatowany odpowiadam na NTFS i po to była też ta próba bo ,żadnego innego systemu plików też nie widział.Co ma do rzeczy ,że u Ciebie działa pendrive jeżeli ma on się tak jak twoje 64GB do mojego dysku 650GB i twój hx755 do mojego hx850 pytam o dysk HDD i na koniec jak się podaje linka to dobrze byłoby,żeby działał :smileywink:.I żeby nie ciągnąć tego tematu dalej podłączyłem inny dysk też 650GB i działa.Niby wszystko to samo ale jeden trochę starszy od drugiego.


Message was edited by: zbygaaj


Message was edited by: zbygaaj

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Nie wiem o co tak kruszysz kopie, skoro wiesz że NTFS nie obsługuje Sony Bravia to nie pcham się z tym systemem plików. To że pendrive u mnie działa to ma się tak do Twojego dysku że też ma prawo nie działać bo to tylko elektronika wszystko możliwe. Sam widzisz podłączyłeś inny dysk i działa, a tamtem ma problem może jest uszkodzony - to co działa w komputerze może nie działać z TV.

Przepraszam, że niby co link nie działa - Korzystanie z innych urządzeń - u mnie działa http://pdf.crse.com/manuals/AE7L100511/PL/index_248_191.html.


Powodzenia.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Co cię te NTFS tak gryzie ubodło cię czy co ? Podłączyłem drugi dysk z NTFS i zrobił go bez problemu na swój system plików to co ma do tego NTFS nie piszę o odtwarzaniu w tym sytemie plików czy to ciężko pojąć tylko o przeformatowaniu go przez tv dla ,którego wszystko jedno czy on będzie w FAT32 czy NTFS czy exFAT i tak go przerobi.Jasne dysk jest uszkodzony działa na komputerze działa w TV ( odtwarzanie) ehhh jak ci się chce poszukać w moich postach to przeczytaj co sądzę o obsłudze klienta na infolinii mówią co wiedzą tak jak ty piszesz co wiesz zero rozeznania w temacie.Tyle w temacie.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Niestety, mogą trafić się dyski które po prostu nie będą chciały współpracować z telewizorem. Jednakże przychodzi mi do głowy to że dysk może mieć za mało zasilania - ten dysk ma dodatkowe zasilanie ? ( choć to w sumie mało prawdopodobne przy 2,5 cala).


PS. Gdy kupisz dysk i będzie od razu w NTFS to masz szczęście :wink: z reguły na nowym dysku nie ma nawet utworzonego woluminu i partycji :wink:

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

A jakie pendrive'y na pewno współpracują z TV Sony? Chcę kupić pendrive do nagrywania, ale żeby nie było wtopy.

POIGNE
Poszukiwacz

Z Sony Bravia KDL-42W705B dobrze współpracuje pen ADATA UV150/32GB.

MarioF117
Poszukiwacz

Kontynuując wątek...

Podłączyłem pod TV KD-49XD7005 pendrive SanDisk 32GB. USB wykryty sformatowane (29GB) zarejestrowany do nagrywania jako HDD. Uruchamiając na pilocie funcke REC, dostaję komunikat, że USB nie jest zarejestrowany 😕 OK. próbuje zrobić to jeszcze raz i dostaję komunikat, że dysk jest za mały...

 

Co robić?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Podczas korzystania z funkcji nagrywania na dysk zalecane jest korzystanie z dysku twardego HDD, a nie pendriva (pamięć flash). Dodatkowo zaleca się korzystanie z dysku o pojemności powyżej 32GB (jest to minimum).

 

Pozdrawiam