anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie!!!

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

Nagrywanie!!!

Witam
mam pytanie-wczoraj podłaczyłem moj dysk 500gb i chciałem nagrac finał w kosza na OI2012 i nie chcial nagrywac-wchodza w ustawy systemowe i pisze tam-ustawienie nagrywanie - to wchodze a tam-ze trzeba przeprowadzic formatowanie :o czemu?co i jak?i co mam stracic wsjo z dysku?masakra-help-jakies pomysły?a pendriva 2gb nie widzi wcale zeby przeprowadzic probe bo pisze ze minimum dysk 32gb -co robic?

20 ODPOW. 20
KrisKW
Początkujący

Pierwsza lepsza w miarę markowa pamięć będzie na pewno ok. Ja mam pendrive PNY i działa świetnie.

AndrewW
Początkujący

Kupiłem Sony 32GB, po sformatowaniu pozostało 27 GB. Program o długości 30 minut zajął 0,54 GB, więc na takim dysku można zapisać max. ok 12-13 godzin zapewne.
Przy rozpoczęciu nagrywania pojawia się komunikat o małej pozostałej pojemności dysku, ale nagrywa bez problemu. ;-)

KrisKW
Początkujący

Komunikat będzie nam zawsze towarzyszył. Dla telewizora 32GB to jest mało, ale dla nas juz chyba nie. Kilkanaście godzin nagrywania to wartość wystarczająca. Kiedyś nagrywało się na VHS gdzie kaseta zazwyczaj miała 240 minut i też nikt nie narzekał.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oj bardzo dobrze pamiętam magnetowidy i kasety VHS. Parę filmów, a cała półka zajęta kilkoma kasetami... I super szybkie przewijanie... To były czasy :D Mimo wszystko fajne wspomnienia :D
Idealne porównanie jak łatwo człowiek przyzwyczaja się do "luksusu" i jak technologia idzie do przodu. W tamtych czasach nawet nie myślało się o nagrywaniu na dysk twardy, a teraz :D

KrisKW
Początkujący

Wspomniałem o tym między innymi dlatego, że magnetowid odłączyłem od zasilania dopiero kilka dni temu :c34

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Między innymi dla tego jestem fanem Sonego, bo w dużej mierze przyczynili się do dzisiejszego rozpieszczania swoich użytkowników nowinkami technologicznymi. Przez długi czas to oni byli na czele stawki producentów elektroniki i inni podążali szlakiem, który wytyczało Sony.
A z magnetowidem również pożegnałem się jakiś rok temu, gdy podpinałem coś do TV. Zauważyłem, że w ogóle on tam jeszcze jest ;). Ja przewijałem kasety czymś takim:
http://img1.cokupicstatic.pl/c_big1438376.jpg
Tak tak Panie i Panowie - to łopatka do ciasta :smileyhappy:.

Pozdrawiam Stubb
KrisKW
Początkujący

Wszystkie chwyty dozwolone :c34

profile.country.pl_PL.title
drago_o
Początkujący

Przepraszam ale nie przeczytałem wątku w całości a jedynie przejżałem na szybko...

TV nie wymaga formatowania a wymaga dysk z formatem plików FAT32. Od Windowsa Milenium, 2000, XP, Vista i 7 na naszych dyskach króluje NTFS. Telewizor chce formatować dysk, gdyż prawdopodobnie masz tam NTFS a on chce go przerobić na FAT32 aby działał. Po przerobieniu na FAT32 (poza utratą danych tam będących) zmieni się jedynie to, że pliki na tym dysku nie będą mogły przekraczać 3,5GB wielkości. Komputer będzie go odtwarzał tak jak do tej pory(za wyjątkiem wielkości plików).

Jak ktoś słusznie zauważył zmieni się też wielkość tego dysku, ale raczej nie jakoś tragicznie bo są to różne systemy plików i różnią się spsobem indexowania plików.


Jesli masz tam sporo miejsca możesz pobawić się w zmniejszenie partycji tam będącej i w wolne miejsce wstawienia nowej partycji (minimum 32GB) w formacie FAT32. Jest wiele programów do zabawy dyskami :)

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

mam od niedawna telewizor Sony kld 40we660.

Spróbowałem zarejestrowac pendrive Goodram 64GB i telewizor odmówił rejestracji podając "nie rozpoznano dysku HDD" . Kupiłem tez dysk Verbatim 1 TB. Ten dysk telewizor rozpoznaje jako dysk HDD , tylko jeszce dzis nie zarejestrowałem go. Na razie jest prawie pusty oprócz oprogramowania systemowego nagranego przez producenta.

Jak zarejestruję, to pewno te pliki wykasuje. I nie da sie ten dysk używać  na zmianę w TV i na komputerze. Trzeba by formatowac dla komputera. Czy te nagrania z telewizora daloby sie konwertowac, na format DVD.

profile.country.PL.title
KrzysztofSJ
Poszukiwacz

FX9005 obsługuje bez problemu 4TB.