anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED CD

profile.country.PL.title
PiotrT
Poszukiwacz

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED CD

Kilka faktów o telewizorze:

1. Model SONY KD65A8BAEP  OLED
2. Kupiony w styczniu 2021 z rozszerzoną „gwarancją” a właściwie ubezpieczeniem.
Choć sprzedawcy mylnie to nazywają gwarancją. Zakup w Media Markt.
3. Ubezpieczyciel SPB Polska Sp. z o.o.
4. Czas pracy telewizora niecałe 7000 godzin.
5. Telewizor był po ponad roku „odświeżany”

 

Po 2 latach przy ciemniejszych scenach zauważyłem pionowe pasy. Widać je na szarym tle.
Według mojej wiedzy są to efekty retencji.

Sprawę zgłosiłem do UBEZPIECZYCIELA nie gwaranta tak jak mówiono podczas sprzedaży.


Po miesiącu różnych przepychanek otrzymałem odpowiedź:

"Ponadto zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 11 Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte szkody „powstałe wskutek jakiejkolwiek próby samodzielnego zmodyfikowania/przerobienia ubezpieczonego towaru lub użytkowania niezgodnego z instrukcją
(w tym braku konserwacji, zalecanego czyszczenia Sprzętu);

W przedmiotowej sprawie brak jest podstaw do przyjęcia odpowiedzialności przez Ubezpieczyciela z uwagi na fakt, że do szkody doszło poprzez nieprawidłowe użytkowanie urządzenia.

 Mając na uwadze powyższe odmawiamy wykonania naprawy sprzętu."


Wnioski:

1. Należy omijać SONY, cena i marka nie jest gwarancją JAKOŚCI.
2. Należy omijać dodatkowe ubezpieczenia, jak sprzedawca Ci powie jak Ci się uszkodzi ekran to Ci naprawią telewizor.

 

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
PiotrT
Poszukiwacz

Zrobić zdjęcie nie jest prosto. Próbowałem uchwycić efekt kręcąc film, filmu. Najlepiej widać ten efekt przy ciemnych scenach. Przy scenach nocnych. N006f6c0c-0831-49ab-a439-b90d94187515.JPGatomiast na zdjęciu najlepiej to uchwyciłem na zdjęciu "białego", a wyszło szare. 

profile.country.PL.title
PiotrT
Poszukiwacz

Ostatnio jeden z internatutów napisał, że jestem naiwny. Nie bądźcie naiwni. Nie kupujcie SONY OLED.

Nie kupujcie rozszerzonych "gwarancji"