anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzacz video który obsługuje DD, DTS itp po ARC i nie rozswietla ekranu przy napisach

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Odtwarzacz video który obsługuje DD, DTS itp po ARC i nie rozswietla ekranu przy napisach

Problem: Odtwarzacz fabryczny powoduje rozświetlanie całego ekranu przy pojawianiu się napisów zewnętrznych - nie da się z tego korzystać. 

Inne odtwarzacze nie mają z tym problemu VLC, MXP PRO, KODI ale mają inne problemy m.in. to że żaden z nich nie obsługuje dźwięku DTS, DD, itp po ARC.

Reasumując - albo odtwarzacz fabryczny który psuje obraz, albo nic? Jestem w stanie zrezygnować z dzwięku przestrzennego (wystarczyłoby mi stereo rzobite na DPROLOGIC itp) ale problem w tym że jak film ma jedną ścieżkę dzwiekową np DTS to kazdy z w/w odtwarzaczy w ogóle nie odtwarza dźwięku.

Ktoś to jakoś rozwiązał? To paranoja bo nie da się oglądać filmów na tym TV :slight_smile:

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
milanoa007
Użytkownik

Musisz w zaawansowanych ustawieniach obrazu, wyłączyć dynamiczny kontrast.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie to błąd Playera, czekam na łatę do mojego modelu, na dziś mam aktualne oprogramowanie, próbowałem ściągnąć też ręcznie i TV twierdzi że jet aktualne, od zakupu ze 3 razy się aktualizaował. Chyba że samemu można jakoś wgrać nowsze, to będę kombinował.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
milanoa007
Użytkownik

Musisz w zaawansowanych ustawieniach obrazu, wyłączyć dynamiczny kontrast.

profile.country.PL.title
Gr4ffy
Użytkownik
profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Dziękuję! Uratowałeś mnie!!! U mnie nazywa się to "Zaawansowane zwkększenie kontrastu" po wyłączeniu wszystko jest już OK!

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, otóż używając wbudowanego playera, po włączeniu filmu o formacie np. 1920x800p ten player rozciąga obraz na cały ekran, czyli zamiast 800p daje 1080p tym samym obraz jest wydłużony. Nie wiem jak to zmienić, przypadkiem odkryłem że jak wejdę w ACTION MENU/WIDEO/OPCJE ODTWARZANIA/INFORMACJE to przy okazji wyświetlania info o odtwarzanym pliku jest miniatura obrazu w prawidłowych proporcajch, potem biorę BACK i obraz jest taki jak powienien być! No fajnie, tylko za każdym razem muszę to robić i jest to uciążliwe, wg mnie to jakiś błąd tego playera. W opcjach ACTION MENU/WIDEO jest opcja ROZCIĄGNIJ/DOPASUJ DO EKRANU ale to nie działa, wybranie którejktowlwiek powoduje tylko rozciąnięty obraz...

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

zaktualizuj sobie oprogramowanie te rozciąganie jest poprawione teraz możesz tylko rozciągnąć domyślnie są oryginalne proporcje filmu

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie to błąd Playera, czekam na łatę do mojego modelu, na dziś mam aktualne oprogramowanie, próbowałem ściągnąć też ręcznie i TV twierdzi że jet aktualne, od zakupu ze 3 razy się aktualizaował. Chyba że samemu można jakoś wgrać nowsze, to będę kombinował.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Pomoc lub help-informacja o systemie i tam jest zaznaczone jaką wersję oprogramowania posiada telewizor.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Wczoraj wszedł update... :slight_smile: odtwarzacz działa jak należy! Zmieniło się kilka dtali wizualnych w interfejsie i menu, np pasek głośności jest w innym miejscu, wg mnie w lepszym.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, były bardzo pomocne.