anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzanie przez USB w KDL-HX850

profile.country.pl_PL.title
JakubW.
Początkujący

Odtwarzanie przez USB w KDL-HX850

Witam Wszystkich

Próbowałem odtworzyć zawartość pendriva SanDisk oraz zewnętrznego dysku twardego Western Digital WD5000AAV. Niestety telewizor w ogóle nie rozpoznaje tych urządzeń USB. Dlaczego? Kupując ten telewizor byłem PEWIEN, że z tym nie będzie problemu, a jednak jest... :(

Te same urządzenia są rozpoznawane bez problemu przez odtwarzacz BDP-S490 i oczywiście niektóre filmy oraz wszystkie zdjęcia JPG są odtwarzane.

Bardzo proszę o pomoc i informację, co może być przyczyną? Oprogramowanie TV jest aktualne.

Z góry dziękuję za odpowiedź
JW

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
JakubW.
Początkujący

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki.

Te zdjęcia mam dodatkowo na płytkach DVD i na 2 dyskach twardych. Czyli utrata mam nadzieję mi chyba nie grozi. Chociaż zgodnie z prawem Murphy'ego wszystko może się zdarzyć ... i 3 dyski też mogą razem paść. Oby nie.

Jeśli chodzi o pendrive to jest to typowy SanDisk 8 GB, który za tanie pieniądze można kupić w każdym sklepie. Nie ma możliwości, żeby był niekompatybilny. Ale rzeczywiście. Z tego pena robiłem aktualizacje oprogramowania drugiego TV Sony KDL-40P560, ale moja wiedza tak daleko nie sięga i nie mam pojęcia czy to mogło coś zmienić w pendrivie.

Zrobię format i zobaczę czy to coś pomoże.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

jeśli masz jakieś ważne dane na pendrive, to zgraj je na dysk i sformatuj pamięć na FAT32. Jeśli pamięć nei jest uszkodzona, powinna być odczytywana przez telewizor. A może jest odczytywana, tylko pliki na niej nie są?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Listę obsługiwanych formatów plików zdjęc/muzuki/wideo znajdziesz pod TYM LINKIEM.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
JakubW.
Początkujący

Sformatowałem jeszcze raz pendriva i teraz TV go rozpoznał. Widocznie poprzednia zawartość pendriva (bootowalna) powodowała, że TV go nie widział.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Najprawdopodobniej tak było. Z tego co pamiętam pendrive musi być pusty (lub zawierać pliki które TV na niego nagrał). Jeśli chodzi i zarejestrowanie pen powinien być pusty.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Bootowalny pendrive ma trochę inne hmm "właściwości" niż zwykły. Tak więc zgadzam się z tym, że to mogło być przyczyną nie odczytywania pamięci przez TV.

profile.country.PL.title
adaxis
Poszukiwacz

A co powiecie na to - pendrive Kingston 64 GB sformatowany do NFS i wgrany film mks ok. 11 GB. Obejrzeliśmy go spokojnie bez zakłóceń. Następnym razem zdziwienie bo system nie widzi filmu mks. Biorę na kompa -wyskakuje uszkodzenie pena -> naprawiam, sprawdzam i nagle jest FAT32 i rzeczywiście brak filmu. 

 

Za każdym razem klikam odepnij pena, więc skąd te uszkodzenia? I jak się to stało, że nagle pojawił się FAT32? 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Problem może wynikać z tego, że ten model nie wspiera NTFS zgodnie z linkiem poniżej:

https://helpguide.sony.net/gbmig/C5651001/v1/pol/usb_europe_ga_twn.html

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
adaxis
Poszukiwacz

Czyli exFAT dla SONY będzie najlepszy? 
Macie może doświadczenia z dyskami przenośnymi i pendrive'ami na USB i ty formatem? Bo ponoć niechciany....