anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Okulary 3D TDG-BT500A nie chcą mi działać z telewizorem 65XD9305

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Okulary 3D TDG-BT500A nie chcą mi działać z telewizorem 65XD9305

Zgodnie z tym, co podaje SONY na swej stronie internetowej, odpowiednimi okularami 3D do telewizora 65XD9305 są okulary TDG-BT500A. Zgodnie z instrukcją obsługi do okularów, przed pierwszym użyciem, należy usiąść około 0,5m od telewizora, wcisnąć w okularach przycisk włączania na 2s i poczekać aż na ekranie TV w prawym dolnym rogu pojawi się info o tym, że okulary zostały sparowane.

 

Też tak zrobiłem.

  1. Usiadłem przed TV w odległości 0,5m od ekranu
  2. Wyciągnąłem z okularów plastikową "zaślepkę" zabezpiczającą przed rozładowaniem baterii podczas leżakowania okularów w sklepie.
  3. W telewizorze w ustawieniach ustawiłem obraz 3d położone obok siebie. Podczas ustawień ekranu, nie wiem dlaczego TV przełączył mi się z programu odtwarzającego filmy z dysku na TV naziemną.
  4. Wcisnąłem w okularach na dwie sekundy przycisk do włączania okularów. Przycisk zaczął migać na zmianę na zielono i na żółto. Po pewnym czasie zaczął z rzadka migać tylko na zielono a potem przestał w ogóle migać.
  5. Na telewizorze nie pojawił się żaden napis informujący o sparowaniu okularów z TV
  6. Po włączeniu w KODI lub VLC filmu 3D widzę w okularach przez cały czas dwa obrazy obok siebie.

 

Jakieś sugestie co robię nie tak? Co powinienem zrobić aby móc oglądać filmy 3D na telewizorze XD93?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Działa.

Aby sparować po raz pierwszy  okulary z TV, to w odbiorniku telewizyjnym należy włączyć wyszukiwanie nowych urządzeń BT.  Co prawda okularów nie ma w spisie sparowanych urządzeń, lecz okulary działają prawidłowo. Najwidoczniej. X93 tak ma.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Szczerze powiedziawszy, to jestem zaskoczony super efektem 3D. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania i moim zdaniem obraz 3D jest lepszy od tego co widziałem w kinach sieci Helios czy Nove kino. Jednym słowem to zaczynam coraz bardziej lubić mój telewizor.

 

 

PS

U mnie na telewizorze, z całą pewnością, nie jest tak jak podpowiadał w tym wątku kolega matrbis, nie dało się sparować po raz pierwszy okularów, bez włączenia w telewizorze funkcji wyszukiwania nowych urządzeń BT. Następne razy to już okulary łączą się samoczynnie z telewizorem po ich włączeniu. Z całą pewnością, w przeciwieństwie do tego co napisał kolega matrbis, nie robi się też jeden obraz bez włączenia w telewizorze funkcji 3D.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zapytanie. Przekazaliśmy problem to zbadania naszemu działowi technicznemu odpowiedzialnemu za sprzęt TV. Po przeanalizowaniu przez nich problemu wrócimy z  odpowiedzią.

 

Pozdrawiam, zespół Sony.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Bluetooth włączyłeś w TV ?

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

@zbygaaj

Włączyłem bluetooth, tylko nie wiem czy telewizor odnalazł urządzenie. W wykazie sparowanych urządzeń mam pilot co mnie trochę zdziwiło. Pilot do telewizora, łączy się z odbiornikiem poprzez bluetooth? Nie zauważyłem w wykazie sparowanych urządzeń żadnego, które zawierałoby w swojej nazwie TDG-BT500A lub coś co przypominałoby tą nazwę.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

okulary powinny być w wykazie urządzeń sparowanych ich włączenie powinno kończyć się odpowiednim komunikatem o sparowaniu. Oczywiście musisz jeszcze słynnym sposobem na około włączyć 3D w Kodim bo SONY usunęło możliwość przełączenia w ten tryb w tym i innych programach (dlaczego - tego nikt nie wie, ale zrobili to celowo).

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

@hctomi

W jaki sposób ustawić metodą na oko KODI do oglądania filmów w 3D?

Chyba robię coś nie tak przy parowaniu okularów z tv. Gdy włączę w TV szukanie urządzeń, a potem w okularach przytrzymam przez kilka sekund przycisk, to na ekranie TV pojawia się napis wykryto okulary 3D. Niestety odbiornik TV nie przestaje szukać akcesoriów. Gdy po 10 minutach nie wytrzymałem i przyciskiem back przerwałem wyszukiwanie akcesoriów to niestety okulary nie pojawiły się na liście sparowanych urządzeń. Różnica od poprzedniego stanu jest taka, że okulary już nie wyłączają się samoczynnie. Wydaje mi się, że nadal robię coś źle podczas parowania okularów z TV.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Gienek co do pilota to wyszukiwanie głosowe chodzi radiowo reszta po IR co do okularów :slight_smile: może głupie pytanie nie obraź się ale są to oryginalne okulary ? Czy kupione od Chińczyka :slight_smile: a la TDG kolega takie kupił u mnie chodzą okulary od Samsunga

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Po pierwsze nic nie rób na Tv oprócz włączenia materiału 3d (obraz sbs) przy włączonym bt na stałe. Nic nie merdaj przy tv. Jak leci video 3d to przybliżyć okulary (nie musi być pół metra) i wciśnij dłużej przycisk na okularach do momentu aż na ekranie pojawi się napis że sparowane. Załóż i poczekaj jak obraz z obok siebie zrobi się jeden przez szkła. Może też być że zrobi się jeden ale nie będzie efektu głębi,to wtedy okulista tylko. Ja ostatnio oglądałem film z 4 osobami 2 razy Sony i 2 razy samsung podpięte na raz do tv.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

sprawdz

 

https://community.sony.pl/t5/telewizory/kd-55x8509c-wlaczenie-trubu-3d-w-filmach/td-p/2110246

 

wlaczenie 3d przez  aplikacje pilota na smartfonie .Sony celowo wyłączył możliwość włączenia 3d w kodi, podobnie jak np trybu 24p ;( - wystarczy porównać action menu w aplikacji video i kodi

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Działa.

Aby sparować po raz pierwszy  okulary z TV, to w odbiorniku telewizyjnym należy włączyć wyszukiwanie nowych urządzeń BT.  Co prawda okularów nie ma w spisie sparowanych urządzeń, lecz okulary działają prawidłowo. Najwidoczniej. X93 tak ma.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Szczerze powiedziawszy, to jestem zaskoczony super efektem 3D. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania i moim zdaniem obraz 3D jest lepszy od tego co widziałem w kinach sieci Helios czy Nove kino. Jednym słowem to zaczynam coraz bardziej lubić mój telewizor.

 

 

PS

U mnie na telewizorze, z całą pewnością, nie jest tak jak podpowiadał w tym wątku kolega matrbis, nie dało się sparować po raz pierwszy okularów, bez włączenia w telewizorze funkcji wyszukiwania nowych urządzeń BT. Następne razy to już okulary łączą się samoczynnie z telewizorem po ich włączeniu. Z całą pewnością, w przeciwieństwie do tego co napisał kolega matrbis, nie robi się też jeden obraz bez włączenia w telewizorze funkcji 3D.