anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podgląd kamer CCTV

profile.country.PL.title
Markuszewski
Nowicjusz

Podgląd kamer CCTV

Mam telewizor sony smart tv kdl-32wd755. Chciałbym, mieć możliwość podglądu kamer zainstalowanych w około mojego domu. Mam rejestrator hikvision. Niestety nie mam możliwości zainstalowania aplikacji hikconnect na telewizorze. Zastosowałem mi boxa natomiast z systemem android, natomiast nie działa to płynnie - nie tak jak na telefonie. 

Odpowiadając na pytanie dlaczego na telewizorze? Bo mój tato będąc w kuchni chciałby mieć podgląd na telewizorze, a że telewizor jest zamontowany w takim miejscu, że nie mam jak podłączyć skrętki komputerowej (mam nadajnik i odbiornik cctv) ale niestety działa tylko po skrętce a nie po wifi. 

Próbowałem zainstalowań papkę hikconnect ale nie wiem do końca jak to zrobić, stąd moje pytanie czy Ci co użytkują rejestratory hikvision (kamery analogowe) czy macie jakieś rozwiązanie do podglądu kamer online?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Najczęściej do takich celów wybierane są telewizory z Android TV. Może stick na HDMI ale z windowsem, rozwiązałby problem? Są takie urządzenia, koszt nieco wyższy niż mi box ale rozwiązanie lepsze.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Mam 2 kamerki Hivision + Sony 756c.

Zapomnij o apkach na android (Hik-Connect, iVMS-4500) wykorzystywanych na telewizorze.

Na telewizorze jest inny android niz w telefonach/tabletach. Możesz spróbować ale obraz będzie niestabilny, rwący i irytujący.

Jako że ja używam jeszcze rejestratora do kamer to mam połączenie rejestratora z monitorem kablem hdmi ale wtedy muszę na monitorze wybrać (z menu) obraz hdmi i wtedy aby mieć obraz z pc muszę przełączyć monitor (w menu) na vga.

Inna opcja to przez przeglądarkę na wifi na monitorze kompa.

O telewizorze w kontekście kamer zapominamy :wink: Zresztą odradził mi to nawet profesjonalny serwis.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Markuszewski model TV który posiadasz nie ma AndroidTV dlatego apki nie doinstlaujesz. Piszesz, że Mi Box działa ale nie płynie.Jeśli działa płynie na telefonie również płynnie powinna działać na Mi Box chyba, że jego problemem jest moc albo zasięg/przepustowość WIFI. Korzystasz z 5GHz czy 2,4GHz?

 

Pozdrawiam